Resultat: 18.09.2021 Terräng DM i Nykarleby

Terräng DM  18.9.2021 Jeppo/Måsaberget

F9 1km 1) Nordmyr Elvira IF VOM 3.48,3
2) Nilsson Ella IF Nykarlebynejden 4.02,2
3) Boman Edit IF Drott 4.03,9
4) Wikblom Ylva IF Nykarlebynejden 4.20,0
5) Stråka Alva IF Nykarlebynejden 4.26,9
6) Ingberg Isa IF Kraft 4.30,0
7) Snickars Melinda IF Kraft 4.33,6
8) Åkerman Celine IF Nykarlebynejden 5.25,8
9) Isaksson Livia IF Nykarlebynejden 5.56,9

P9 1km 1) Björndahl Vidar Malax IF 3.51,6
2) Tunér Birk IF Drott 3.54,8
3) Backlund Vidar IF Nykarlebynejden 4.00,3
4) Åbacka Wilmer IK Falken 4.00,8
5) Julin Elliot IF Nykarlebynejden 4.28,0
F10 1km 1) Wikström Benedikta Solf IK 4.00,8
2) Ingberg Leah IF Kraft 4.28,5

P10 1km 1) Wide Liam IF Fyren 3.21,8
2) Granholm Theodor Vasa IS 3.22,0
3) Nordström Luie Malax IF 3.43,8
4) Ahlfors Sigge IF Nykarlebynejden 4.09,9

F11 2km 1) Forsman Ellinor IF Nykarlebynejden 8.07,2
2) Hjulfors Minea IK Falken 8.16,5
3) Markén Saga IF VOM 8.16,8
4) Isaksson Alicia IF Nykarlebynejden 8.43,2
5) Ollqvist Ellinor IF Åsarna 8.43,7
6) Sandvik Alina IK Falken 9.02,9
7) Eklund Natalie IF VOM 9.31,3
8) Nordman Julia Vasa IS 9.39,5
9) Backlund Venla IF Nykarlebynejden 10.22,9

P11 2km 1) Åkerlund Elias Gamlakarleby IF 7.32,2
2) Hjerpe Henrik Vasa IS 7.39,2
3) Cederholm Tobias IF Nykarlebynejden 8.24,1
4) Klemets Jakob IK Falken 8.36,0

F12 2km 1) Westerlund Jessica IK Falken 9.06,6

F13 2km 1) Markén Winnie IF VOM 7.12,1
2) Kock Ellen IK Falken 8.03,5
3) Wilma Nyman IF Kraft 8.20,7
4) Cederholm Sara IF Nykarlebynejden 8.35,5

P13 2km 1) Wikblom Sander IF Nykarlebynejden 6.57,9
2) Ramstedt Marius IF Fyren 7.14,1
3) Ahlvik Tony IK Falken 7.14,9
4) Strandvall William IF Åsarna 7.16,8

F14 3km 1) Sandberg Desire IF Nykarlebynejden 16.56,5

P14 3km 1) Holm Casper IF Fyren 10.29,0
2) Holm Adam IF Nykarlebynejden 10.47,6
3) Jansson Lukas IK Falken 11.00,3
4) Auvinen Miro IF Drott 11.11,7
5) Klemets Emil IK Falken 11.28,8

F15 3km 1) Björkskog Vilma Larsmo IF 12.20,7
2) Nordman Tilde Vasa IS 14.50,1

D17 3km 1) Lindström Felicia IF Femman 14.10,8

D 4km 1) Häger Emely IF Nykarlebynejden 15.37,4

D40 4km 1) Jansson Tuija IK Falken 19.38,3

D45 4km 1) Södergård Carita IF Kraft 19.40,2

H 6km 1) Puutio Konsta Gamlakarleby IF 19.53,6
2) Joensuu Valter IK Falken 20.20,6
3) Janssom Emil IK Falken 21.48,9 4)
Jansson Sören IK Falken 22.00,2
5) Ramstedt Thomas IF Fyren 22.38,1
6) Jakobsson Mats IF Nykarlebynejden 23.35,3

H40 6km 1) Lahti Tommy IF Femman 27.30,9

H50 6km 1) Forsbacka Fredrik IF Drott 22.53,9

H55 6km 1) Losvik Lars IF Nykarlebynejden 24.36,7 2)
Nyman Mikael IF Kraft 25.22,3
3) Byggmästar Hans IF Drott 25.28,5
4) Puranen Ari IF Drott 29.09,3

H60 4km 1) Mattfolk Johan IF Kraft 18.13,5

H65 4km 1) Klemets Peter IF Femman 18.21,4

H70 2km 1) Höglund Peter Vasa IS 9.52,8

H75 2km 1) Haglund Lars IF Drott 10.40,9

Alla resultat 2021


Äldre resultat

  • Tryck här för att ladda äldre resultat...

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan