Resultat: 06.09.2016 RT i Karleby och ÖID-KP kamp (15-17)
RT Karleby / ÖID-KP Kampen
Kyrkbackens idrottsplan
6.9.2016
Distriktskamp ÖID-KP Poängen / ÖID-KP Piiriottelun pisteet
1. ÖID 180p
2. KP 52p
Resultat
H 400 m
1. Robert Hagström 1987 GamlakIF 53,91
2. Mustafa Al-Jubouri 1994 GamlakIF 59,42
3. Gerhard Stenroos IFDrott 1.08,70
H 1500 m
1. Pauli Ruostetsaari 1995 GamlakIF 4.00,87
2. Eric Storvall 1989 IFÅsarna 4.14,86
3. Jonas Härtull 1988 GamlakIF 4.26,36
Tapani Kärjä 1988 KalajJu DNS
H Höjd
1. Aleksi Klemola 1996 UllKi 190
180 185 190 195
O O O XXX
H Spjut
1. Matti Tuura 42,56
41,24 39,50 X X 38,30 42,56
H 4 x 100 m
1. GIF 1 48,21
Filiph Johansson
Robert Hagström
Pauli Ruostetsaari
Timo Torppa
P9 40 m -1,3
1. William Mikkola KokkVei 7,22
2. Christian Lövsund 2008 IFÅsarna 7,43
3. Joar Laakso 2008 IFÅsarna 7,44
4. Santeri Kallio 2007 KokkVei 7,49
5. Evert Biskop 2008 GamlakIF 7,66
Niklas Reinikainen 2007 KalajJu DNS
William Lerbacka 2010 GamlakIF DNS
P9 Längd
1. William Mikkola KokkVei 3,24
X 3,19 3,24
2. Emil Forsström 2007 IFÅsarna 3,22
3,22 3,11 2,34
3. Christian Lövsund 2008 IFÅsarna 3,21
X 2,79 3,21
4. Santeri Kallio 2007 KokkVei 2,92
2,90 2,90 2,92
5. Joar Laakso 2008 IFÅsarna 2,88
2,56 X 2,88
6. Otto Huusko 2,50
2,50 2,35 2,39
7. Evert Biskop 2008 GamlakIF 1,63
X 1,63 X
Niklas Reinikainen 2007 KalajJu DNS
William Lerbacka 2010 GamlakIF DNS
P9 Bollkastning
1. Otto Huusko 25,04
25,04
2. Joar Laakso 2008 IFÅsarna 23,75
23,75
3. Emil Forsström 2007 IFÅsarna 22,41
22,41
4. Santeri Kallio 2007 KokkVei 22,15
22,15
5. Evert Biskop 2008 GamlakIF 13,67
13,67
Niklas Reinikainen 2007 KalajJu DNS
William Lerbacka 2010 GamlakIF DNS
P11 60 m
1. Anton Forsström 2005 IFÅsarna 9,70
2. Nante Korkatti 2005 GamlakIF 9,75
3. Kasper Biskop 2005 GamlakIF 9,95
4. Alex Lövsund 2006 IFÅsarna 10,04
5. Davin Flocco 2005 GamlakIF 10,31
6. Viktor Store 2005 GamlakIF 10,32
7. Jimi Rousu 2005 GamlakIF 10,47
8. Artur Anttila 2005 GamlakIF 11,15
Utom tävlan
Valter Lerbacka 2003 GamlakIF 8,82
Heat 1 -2,0
1. Nante Korkatti 2005 GamlakIF 9,75
2. Kasper Biskop 2005 GamlakIF 9,95
3. Alex Lövsund 2006 IFÅsarna 10,04
4. Jimi Rousu 2005 GamlakIF 10,47
Utom tävlan
Valter Lerbacka 2003 GamlakIF 8,82
Heat 2 -1,9
1. Anton Forsström 2005 IFÅsarna 9,70
2. Davin Flocco 2005 GamlakIF 10,31
3. Viktor Store 2005 GamlakIF 10,32
4. Artur Anttila 2005 GamlakIF 11,15
P11 600 m
1. Nante Korkatti 2005 GamlakIF 2.01,19
2. Jimi Rousu 2005 GamlakIF 2.01,70
3. Davin Flocco 2005 GamlakIF 2.04,03
4. Emil Forsström 2007 IFÅsarna 2.07,47
5. Oliver Dalhem 2005 KokkVei 2.09,81
6. Viktor Store 2005 GamlakIF 2.15,31
7. Artur Anttila 2005 GamlakIF 2.20,36
P11 Höjd
1. Anton Forsström 2005 IFÅsarna 125
100 105 110 115 120 125 130
O O O O XO XO XXX
2. Kasper Biskop 2005 GamlakIF 115
100 105 110 115 120
O O XO O XXX
3. Alex Lövsund 2006 IFÅsarna 115
100 105 110 115 120
O O XO XO XXX
4. Oliver Dalhem 2005 KokkVei 110
100 105 110 115
O XXO XXO XXX
5. Viktor Store 2005 GamlakIF 105
100 105 110
O XO XXX
6. Luka Kykyri 2008 KälvTa 105
100 105 110
XXO XO XXX
P13 100 m -1,6
1. Viljami Kari 2003 VetU 14,13
2. Valter Lerbacka 2003 GamlakIF 14,26
3. William Westerlund 2004 IFDrott 14,82
P13 800 m
1. William Westerlund 2004 IFDrott 2.51,47
P13 Tresteg
1. William Westerlund 2004 IFDrott 843 +1,0
8,43
P13 Kula
1. Valter Lerbacka 2003 GamlakIF 7,27
7,27
P15 100 m -2,0
1. Alexander Björkgren 2002 IFDrott 12,22
2. Eero-Matias Viitala 2001 KannU 12,41
3. Lukas Mulders 2001 VasaIS 12,62
4. Roope Kangasvieri 2001 ToholU 12,80
5. Rasmus Lahti 2002 IFDrott 12,84
6. Johannes Åhman 2002 IFDrott 13,37
7. Roope Sarajärvi 2002 KokkVei 14,98
P15 800 m
1. Lasse Raudaskoski 2001 NivU 2.10,75
2. Roope Kangasvieri 2001 ToholU 2.11,35
3. Josef Höglund 2002 IKFalken 2.11,81
4. Anton Lassen 2002 IKFalken 2.14,82
5. Axel Norrbacka 2002 IKFalken 2.32,79
P15 Höjd
1. Rasmus Lahti 2002 IFDrott 168
150 153 156 159 162 165 168 171
O O O O XO O XO XXX
2. Alexander Björkgren 2002 IFDrott 162
150 156 159 162 165
O O XXO O XXX
3. Roope Sarajärvi 2002 KokkVei 128
110 115 120 125 128 131
O O O XXO XO XXX
P15 Längd
1. Alexander Björkgren 2002 IFDrott 5,47 -0,6
5,47
-0,6
2. Jonatan Enfors 2002 IFÅsarna 5,28 -0,4
5,28
-0,4
2. Rasmus Lahti 2002 IFDrott 5,28 -0,3
5,28
-0,3
4. Johannes Åhman 2002 IFDrott 4,06 -0,6
4,06
-0.6
P15 Kula
1. Christian Tarvonen 2001 IKFalken 12,22
12,22
2. Simon Åstrand 2002 IFDrott 11,70
11,70
3. Tuukka Suni 2002 NivU 10,48
10,48
P15 Spjut
1. Jonatan Enfors 2002 IFÅsarna 39,03
38,72 38,90 39,03 X X X
2. Anton Ljung 2002 LarsmoIF 35,90
33,77 35,00 35,58 X 35,90 33,58
3. Christian Tarvonen 2001 IKFalken 32,10
32,10 27,44 X 29,84 X X
4. Roope Sarajärvi 2002 KokkVei 23,84
X 19,77 20,62 20,32 X 23,84
H17 100 m -1,1
1. Konsta Alatupa 1999 KokkTU 11,51
2. Rickard Nygård 1999 IFVom 11,60
3. Nay Ta Tha 2000 LarsmoIF 11,62
4. David Bamm 1999 IFVom 11,66
5. Rasmus Envall 1999 IKFalken 11,97
Aaro Åivo 1999 VetU DNS
Utom tävlan
Filiph Johansson 1997 GamlakIF 11,35
Timo Torppa GamlakIF 11,65
H17 800 m
1. Johannes Brännback 2000 IFKraft 2.03,42
2. Alexander Rönnskär 2000 IKFalken 2.04,92
Pauli Ruostetsaari 1995 GamlakIF DNS
Aaro Åivo 1999 VetU DNS
Daniel Sorvisto 2000 GamlakIF DNS
Utom tävlan
Jonas Härtull 1988 GamlakIF 2.12,11
Janne Nyman 1997 GamlakIF 2.13,36
Robert Hagström 1987 GamlakIF 2.03,83
H17 Höjd
1. Maxim Backlund 1999 IFNykn 165
144 147 150 153 156 159 162 165 168
O O O O O XO XO XO XXX
H17 Längd
1. Kalle Yrjänä 1999 HimU 561 -0,2
5,61
2. David Bamm 1999 IFVom 532 -0,4
5,32
3. Rickard Nygård 1999 IFVom 511 -0,3
5,11
H17 Tresteg
1. Antti Vornanen 2000 IFDrott 11,53 +0,9
11,53
H17 Kula
1. Maxim Backlund 1999 IFNykn 7,42
7,42
Kalle Yrjänä 1999 HimU DNS
H17 Spjut
1. Antti Vornanen 2000 IFDrott 50,84
50,84 X X 46,08 X X
2. David Bamm 1999 IFVom 33,45
X X X 33,45 X X
H19 400 m
1. Nay Ta Tha 2000 LarsmoIF 52,46
2. Konsta Alatupa 1999 KokkTU 57,81
Filiph Johansson 1997 GamlakIF DNS
Maxim Backlund 1999 IFNykn DNS
David Bamm 1999 IFVom DNS
H19 1500 m
1. Tuomas Kellokoski 1998 SeinäjSU 4.16,97
D 1500 m
1. Päivi Knutar 1976 KälvTa 4.59,13
2. Johanna Ala-Pöntiö 1991 KälvTa 5.09,91
3. Marlene Joskitt 1993 IKFalken 5.38,45
D Höjd
1. Nathalie Westman 1998 GamlakIF 153
144 147 150 153 156
O O XO O XXX
D Spjut
1. Jennie Nylund 1998 IKFalken 37,10
31,90 36,62 X 35,37 37,10 X
F9 40 m
1. Angelina Laurén 2007 IFÅsarna 6,80
2. Agnes Påfs 2007 IFVom 6,96
3. Vanessa Store 2007 KälvTa 6,99
4. Annie Lundén 2007 IFDrott 7,01
5. Viivi-Leena Kari 2007 VetU 7,06
6. Linn Bergström 2008 IFNykn 7,09
7. Liza Ström 2008 IFNykn 7,29
8. Ronja Ljungberg 2007 IFÅsarna 7,30
9. Jeanessa Finne 2008 IKFalken 7,42
10. Ronja Ström 2008 IFNykn 7,46
11. Linn Björkskog 2008 LarsmoIF 7,56
12. Carolina Åhman 2007 IFDrott 7,64
13. Elsie Björkfors 2007 IFÅsarna 7,69
14. Vilma Lindqvist 2007 IFÅsarna 7,77
15. Isabella Flocco 2009 GamlakIF 7,83
16. Ellen Nyberg 2008 IFÅsarna 7,87
17. Sarah Tissarinen 2007 GamlakIF 7,95
18. Melida Hakala 2009 GamlakIF 8,05
19. Cecilia Flocco 2007 GamlakIF 8,25
20. Milla Suomela 2009 GamlakIF 9,00
Heat 1 -1,1
1. Angelina Laurén 2007 IFÅsarna 6,80
2. Annie Lundén 2007 IFDrott 7,01
3. Liza Ström 2008 IFNykn 7,29
4. Ronja Ljungberg 2007 IFÅsarna 7,30
5. Sarah Tissarinen 2007 GamlakIF 7,95
6. Melida Hakala 2009 GamlakIF 8,05
Heat 2 -1,2
1. Agnes Påfs 2007 IFVom 6,96
2. Vanessa Store 2007 KälvTa 6,99
3. Linn Bergström 2008 IFNykn 7,09
4. Jeanessa Finne 2008 IKFalken 7,42
5. Elsie Björkfors 2007 IFÅsarna 7,69
6. Cecilia Flocco 2007 GamlakIF 8,25
7. Milla Suomela 2009 GamlakIF 9,00
Heat 3 -1,3
1. Viivi-Leena Kari 2007 VetU 7,06
2. Ronja Ström 2008 IFNykn 7,46
3. Linn Björkskog 2008 LarsmoIF 7,56
4. Carolina Åhman 2007 IFDrott 7,64
5. Vilma Lindqvist 2007 IFÅsarna 7,77
6. Isabella Flocco 2009 GamlakIF 7,83
7. Ellen Nyberg 2008 IFÅsarna 7,87
F9 Längd
1. Agnes Påfs 2007 IFVom 3,47
3,06 3,47 3,39
2. Vanessa Store 2007 KälvTa 3,45
3,38 3,39 3,45
3. Annie Lundén 2007 IFDrott 3,34
3,34 3,23 3,28
4. Viivi-Leena Kari 2007 VetU 3,27
3,16 3,27 3,07
5. Angelina Laurén 2007 IFÅsarna 3,15
3,15 3,03 3,06
6. Linn Bergström 2008 IFNykn 3,12
3,12 3,03 X
7. Vilma Lindqvist 2007 IFÅsarna 2,89
2,50 X 2,89
8. Jeanessa Finne 2008 IKFalken 2,86
2,82 2,86 2,84
9. Carolina Åhman 2007 IFDrott 2,84
2,82 2,84 2,76
10. Elsie Björkfors 2007 IFÅsarna 2,76
2,76 2,59 X
11. Liza Ström 2008 IFNykn 2,76
2,76 2,58 X
12. Ronja Ström 2008 IFNykn 2,66
2,66 2,60 X
13. Ellen Nyberg 2008 IFÅsarna 2,61
2,61 2,51 2,61
14. Isabella Flocco 2009 GamlakIF 2,61
2,61 2,30 2,43
15. Sarah Tissarinen 2007 GamlakIF 2,59
2,54 2,59 X
16. Nathalie Stråka 2008 IFNykn 2,56
2,56 2,53 2,50
17. Cecilia Flocco 2007 GamlakIF 2,52
2,41 2,52 2,43
18. Melida Hakala 2009 GamlakIF 2,36
2,36 2,23 2,26
19. Milla Suomela 2009 GamlakIF 1,92
1,69 1,92 1,77
F9 Bollkastning
1. Viivi-Leena Kari 2007 VetU 21,76
21,76
2. Elsie Björkfors 2007 IFÅsarna 16,72
16,72
3. Ronja Ljungberg 2007 IFÅsarna 16,67
16,67
4. Jeanessa Finne 2008 IKFalken 14,39
14,39
5. Sarah Tissarinen 2007 GamlakIF 14,34
14,34
6. Cecilia Flocco 2007 GamlakIF 14,16
14,16
7. Agnes Påfs 2007 IFVom 13,74
13,74
7. Liza Ström 2008 IFNykn 13,74
13,74
9. Linn Bergström 2008 IFNykn 13,38
13,38
10. Eerika Rekilä 2008 LohtVei 13,11
13,11
11. Nathalie Stråka 2008 IFNykn 13,04
13,04
12. Ellen Nyberg 2008 IFÅsarna 12,80
12,80
13. Isabella Flocco 2009 GamlakIF 10,67
10,67
14. Ronja Ström 2008 IFNykn 8,98
8,98
15. Milla Suomela 2009 GamlakIF 6,47
6,47
F11 60 m
1. Vilma Knutar 2006 KokkVei 9,46
2. Emma Lillas 2005 IFDrott 9,52
3. Wilma Nyberg 2006 IFÅsarna 9,54
3. Vilma Björkskog 2006 LarsmoIF 9,54
5. Anna Yrjänä 2005 HimU 9,58
6. Tuulia Paavola 2005 LohtVei 10,23
7. Emilia Liljeqvist 2006 IFNykn 11,28
Jamira Suarez 2005 IFDrott DNS
Emilia Reinikainen 2006 KalajJu DNS
Heat 1 -2,5
1. Vilma Knutar 2006 KokkVei 9,46
2. Emma Lillas 2005 IFDrott 9,52
3. Wilma Nyberg 2006 IFÅsarna 9,54
3. Vilma Björkskog 2006 LarsmoIF 9,54
Emilia Reinikainen 2006 KalajJu DNS
Heat 2 -0,7
1. Anna Yrjänä 2005 HimU 9,58
2. Tuulia Paavola 2005 LohtVei 10,23
3. Emilia Liljeqvist 2006 IFNykn 11,28
Jamira Suarez 2005 IFDrott DNS
F11 600 m
1. Assi Hakala 2005 HimU 2.01,92
2. Vilma Björkskog 2006 LarsmoIF 2.02,59
3. Wilma Nyberg 2006 IFÅsarna 2.04,71
4. Vanessa Store 2007 KälvTa 2.04,72
5. Anna Yrjänä 2005 HimU 2.16,54
6. Mia Känsäkangas 2005 KokkVei 2.16,98
7. Emilia Liljeqvist 2006 IFNykn 2.36,79
Tilde Stråka 2005 IFNykn DNS
Jamira Suarez 2005 IFDrott DNS
Emilia Reinikainen 2006 KalajJu DNS
Vilma Knutar 2006 KokkVei DNS
F11 Höjd
1. Emma Lillas 2005 IFDrott 125
110 115 120 125 130
O O O XO XXX
2. Vilma Björkskog 2006 LarsmoIF 125
100 105 110 115 120 125 130
O O O O O XXO -
3. Wilma Nyberg 2006 IFÅsarna 120
100 105 110 115 120 125
O O O O XO XXX
4. Vilma Knutar 2006 KokkVei 120
100 105 110 115 120 125
O O XO O XO XXX
5. Emilia Liljeqvist 2006 IFNykn 100
100 105
O XXX
Tilde Stråka 2005 IFNykn DNS
Emilia Reinikainen 2006 KalajJu DNS
Elisabeth Kvist 2006 VasaIS DNS
F13 100 m
1. Inka-Maria Ylitalo 2004 LapVi 14,18
2. Alicia Björkvik 2004 IKFalken 14,34
3. Lisa Sundqvist 2004 IFNykn 14,47
4. Vilma Jukkola 2003 LohtVei 14,76
5. Nicole Hultholm 2003 IFFyren 14,77
6. Jonna Toivonen 2003 VetU 14,96
7. Hanna Back 2003 IFNykn 15,38
7. Mirella Rekilä 2004 LohtVei 15,38
9. Laura Ström 2004 IFNykn 15,39
10. Noomi Korkatti 2004 GamlakIF 15,91
Matilda Haavisto 2003 KannU DNS
Jamira Suarez 2005 IFDrott DNS
Heat 1 -1,0
1. Lisa Sundqvist 2004 IFNykn 14,47
2. Vilma Jukkola 2003 LohtVei 14,76
3. Nicole Hultholm 2003 IFFyren 14,77
4. Hanna Back 2003 IFNykn 15,38
5. Laura Ström 2004 IFNykn 15,39
6. Noomi Korkatti 2004 GamlakIF 15,91
Matilda Haavisto 2003 KannU DNS
Jamira Suarez 2005 IFDrott DNS
Heat 2 -0,8
1. Inka-Maria Ylitalo 2004 LapVi 14,18
2. Alicia Björkvik 2004 IKFalken 14,34
3. Jonna Toivonen 2003 VetU 14,96
4. Mirella Rekilä 2004 LohtVei 15,38
F13 800 m
1. Chantelle Finne 2004 IKFalken 2.46,88
2. Laura Ström 2004 IFNykn 2.50,17
3. Noomi Korkatti 2004 GamlakIF 2.50,24
4. Iina Rantala 2003 KokkVei 2.51,24
Teodora Westerlund 2004 IFDrott DNS
F13 Tresteg
1. Alicia Björkvik 2004 IKFalken 9,35 +1,0
9,35
2. Inka-Maria Ylitalo 2004 LapVi 8,92 +1,2
8,92
3. Hanna Back 2003 IFNykn 8,71 +1,8
8,71
4. Lisa Sundqvist 2004 IFNykn 8,71 +0,9
8,71
5. Elina Paavola 2003 LohtVei 8,63 +1,9
8,63
6. Mirella Rekilä 2004 LohtVei 8,60 +1,0
8,60
7. Melissa Kykyri 2004 KälvTa 8,55 +0,5
8,55
8. Vilma Jukkola 2003 LohtVei 8,50 +1,2
8,50
Teodora Westerlund 2004 IFDrott DNS
F13 Kula
1. Jonna Toivonen 2003 VetU 9,92
9,92
2. Henna Krekilä 2004 KälvTa 9,76
9,76
3. Emilia Vörlin 2003 KokkVei 8,56
8,56
4. Charlotta Sandkulla 2004 IFÅsarna 8,52
8,52
5. Anniina Toivonen 2004 VetU 7,92
7,92
Matilda Haavisto 2003 KannU DNS
Lisa Sundqvist 2004 IFNykn DNS
F15 100 m
1. Michelle Österblad 2001 MalaxIF 12,88
2. Maria Jääskä 2003 KaustPV 13,35
3. Rebecca Åkerholm 2001 IFDrott 13,36
4. Fina Backholm 2002 VasaIS 13,49
5. Cornelia Berg 2001 VasaIS 13,92
6. Elli-Noora Puustinen 2002 KannU 14,35
7. Neea Kotila 2001 ToholU 14,48
8. Teresa Biskop 2002 UllKi 15,41
9. Miia-Riina Aho 2001 GamlakIF 16,41
Hilda Haavisto 2001 KannU DNS
Lili-Ann Tuomi 2002 IKFalken DNS
Nelli Mustola 2002 KalajJu DNS
Heat 1 -0,9
1. Cornelia Berg 2001 VasaIS 13,92
2. Miia-Riina Aho 2001 GamlakIF 16,41
Hilda Haavisto 2001 KannU DNS
Lili-Ann Tuomi 2002 IKFalken DNS
Heat 2 -0,6
1. Michelle Österblad 2001 MalaxIF 12,88
2. Maria Jääskä 2003 KaustPV 13,35
3. Rebecca Åkerholm 2001 IFDrott 13,36
4. Fina Backholm 2002 VasaIS 13,49
5. Elli-Noora Puustinen 2002 KannU 14,35
6. Neea Kotila 2001 ToholU 14,48
7. Teresa Biskop 2002 UllKi 15,41
Nelli Mustola 2002 KalajJu DNS
F15 800 m
1. Nathalie Blomqvist 2001 IKFalken 2.16,57
2. Suzette Finne 2002 IKFalken 22902
3. Neea Kotila 2001 ToholU 2.46,39
4. Elina Paavola 2003 LohtVei 2.46,41
5. Teresa Biskop 2002 UllKi 2.51,86
F15 Höjd
1. Fina Backholm 2002 VasaIS 150
138 141 144 147 150 153
O O O XO O XXX
2. Matilda Nyman 2002 IFDrott 147
135 138 141 144 147 150
O O O O XO XXX
3. Jonna Toivonen 2003 VetU 144
135 138 141 144 147
O O XO O XXX
4. Rebecca Åkerholm 2001 IFDrott 144
135 138 141 144 147
O XO O XO XXX
5. Ina Pajunen 2001 IFÅsarna 144
135 138 141 144 147
O O XO XXO XXX
Hilda Haavisto 2001 KannU DNS
F15 Längd
1. Matleena Parpala 2001 KokkVei 465 -0,2
4,65
2. Ida Backman 2002 IFDrott 460 +0,2
4,60
3. Wilma Sundqvist 2002 IFKraft 455 -1,0
4,55
4. Maria Jääskä 2003 KaustPV 442 -0,5
4,42
5. Matilda Nyman 2002 IFDrott 430 -0,3
4,30
6. Rebecca Åkerholm 2001 IFDrott 425 -0,2
4,25
7. Elli-Noora Puustinen 2002 KannU 412 +0,2
4,12
Nelli Mustola 2002 KalajJu DNS
F15 Kula
1. Elin Källberg 2002 IFFemman 10,63
10,63
2. Matleena Parpala 2001 KokkVei 9,11
9,11
3. Christina Dahl 2002 IFDrott 8,20
8,20
4. Aino Yrjänä 2002 HimU 7,06
7,06
F15 Spjut
1. Elin Källberg 2002 IFFemman 41,19
38,92 39,32 41,19 39,97 X 39,88
2. Wilma Sundqvist 2002 IFKraft 38,73
38,73 X 35,70 33,76 37,20 38,52
3. Selma Saarinen 2001 LappVei 34,09
33,06 32,35 34,09 33,24 X X
4. Emilia Vörlin 2003 KokkVei 21,10
20,36 X 20,23 21,10 X 20,02
5. Elina Paavola 2003 LohtVei 18,00
16,55 X 16,67 17,90 18,00 16,58
Kiia Verronen 2002 HimU DNS
D17 100 m -1,3
1. Mathilda Kvist 1999 VasaIS 13,26
2. Jennifer Roos 1999 LarsmoIF 13,49
Jenny Asplund 2000 LarsmoIF DNS
D17 800 m
1. Sonja Katajamäki 1999 IFNykn 2.31,57
Roosa Löf 2000 KalajJu DNS
D17 Höjd
1. Emma Nyman 2000 IFKraft 156
147 150 153 156 159
O O XO XO XXX
2. Jennifer Storrank 2000 IFÅsarna 156
147 150 153 156 159
O O XXO XXO XXX
3. Jenny Skuthälla 2000 IFÅsarna 150
150 153
XO XXX
D17 Längd
1. Mathilda Kvist 1999 VasaIS 503 -0,6
5,03
2. Sofia Storbjörk 2000 IFÅsarna 476 +0,5
4,76
3. Elin Sundqvist 2000 IFNykn 472 -1,9
4,72
4. Linnea Backholm 2000 VasaIS 4,66 -1,2
4,66 4,53
-1,2 +0,2
5. Amanda Koivusalo 2000 IFÅsarna 4,66 -0,8
4,66 4,51
-0,8 -0.4
D17 Tresteg
1. Sofia Storbjörk 2000 IFÅsarna 10,60 +1,9
10,60
2. Emma Nyman 2000 IFKraft 10.35 +0,8
10,35
3. Selma Saarinen 2001 LappVei 10.00 +0,8
10,00
4. Ina Pajunen 2001 IFÅsarna 9.44 +0,4
9,44
5. Eeva-Stiina Viitala 1999 KannU 9.18 +0,3
9,18
Wera Hudd 1999 VaasTo DNS
D17 Kula
1. Jenny Skuthälla 2000 IFÅsarna 10,94
10,94
Jenny Asplund 2000 LarsmoIF DNS
D17 Spjut
1. Amanda Koivusalo 2000 IFÅsarna 26,04
26,04 23,02 X X X X
2. Sonja Katajamäki 1999 IFNykn 22,57
22,57 19,24 22,52 X X X
Alla resultat 2024
Äldre resultat
- Tryck här för att ladda äldre resultat...