ÖID Friidrott - Styrelse 2017

Ordförande: Inger Nabb

Tel: +358 50 512 0965
Email: inger.nabb@edu.vaasa.fi
Adress: Gerbyvägen 7-13 C, 65230 Vasa

 

Viceordf.: Peter Brandtberg, ordf. knatteutskottet

Tel: +358 500 791 759
Email: peter@vomattila.fi
Adress: Lillkåtabacken 16, 65380 Vasa

 

Sekreterare: Kent Söderlund

Tel: +358 500 668 937
Email: kent.soderlund@netikka.fi
Adress: Björkasvägen 20, 66100 Malax

 

Kassör: Kenneth Högholm

Tel: +358 50 3237425
Email: kenneth.hogholm@hanken.fi
Adress: Söderbyvägen 58B, 65610 KORSHOLM

 

Pia Björkqvist

Tel: +358 40 559 2654
Email: pia.bjorkqvist@edu.kokkola.fi
Adress: Seljesvägen 15, 68410 Nedervetil

 

Johan Storbjörk, ordf tävlingsutskottet

Tel: +358 50 563 2629
Email: johan.storbjork@multi.fi
Adress: Svedjekullagränd 13, 68910 Bennäs
   
   

Leif Björkgren

Tel: +358 50 353 9985
Email: Leif.Bjorkgren@jbb.fi
Adress:  Svartmattvägen 28, 68600 Jakobstad
   
   

Johanna Suikkanen

Tel: +358 44 364 4440
Email: johsui_84@hotmail.com
Adress: Klasosvägen 4 A 4, 65710 Singsby
 
 

Jan-Erik Bergman

Tel: +358 500 668 393
Email: janerikbergman51@gmail.com
Adress: Pilvägen 5, 64230 Närpes st

 

Johan Nordmyr, utanför styrelsen, träningschef

Tel: +358 50 340 8398
Email: johan@yourcoach.fi
Adress: Mattusmäkivägen 124, 66600 Vörå

 

Simon Solvin, aktivas representant

Tel: +358451383454
Email: simon.solvin@abo.fi
Adress:  Skolhusgatan 4B 27, 65100 Vasa

 

Ersättare

* Jonna Nordström
Tel: +358 50-3281401
Email: nordstrom.jonna@gmail.com
Adress: Börängsvägen 16B, 66100 Malax
   
* Folke Holmström
Tel: 06-317 5802
Email: folke.holmstrom@netikka.fi
Adress: Sundsgatan 27-29, 65200 Vasa
   
* Monica Borgmästars
Tel: +358 50 595 3920
Email: monica.borgmastars@multi.fi
Adress: Essevägen 275, 68820 Esse
   
* Hans Byggmästar
Tel: +358 44 720 6351
Email: hans.byggmastar@luukku.com
Adress: Alholmsgatan 44 C 9, 68600 Jakobstad
   
* Lars Solvin
Tel: +358 44 973 6159
Email: solvin.lars@multi.fi
Adress: Näsibackavägen 190, 66950 Munsala
   
* Anders Wahlberg
Tel: +358 500 561 3095
Email: anders.wahlberg@krs.fi
Adress: Henriksdalsvägen 466, 64460 Härkmäri  
   
* Ann-Katrin Brandtberg
Tel: +358 50 343 4648
Email: anki.brandtberg@elisanet.fi
Adress: Lillkåtabacken 16, 65380 Vasa
   
* Mikael Rönnkvist
Tel: +358 50 557 5192
Email: mikael.ronnkvist@yrkesakademin.fi
Adress: Storalånggatan 1, 66100 Vasa
   
* Annika Rikberg-Grannas
Tel: +358 40 770 9754
Email: annika@rikberg.fi
Adress: Männistövägen 5, 65300 Vasa

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan