- » Regelsamlingar
- » Mästerskapsregler-2023
- » Mästerskapsregeländringar 2023.pdf
- » WA:s regeländringar 2022
- » Friidrottsdomarens Start Guide-2022.pdf
- » IAAF-Regeländringar-2019-2020.pdf
- » Regel 180-17-f.o.m 11.3.2019
- » Regeländringar 1.1.2018 (IAAF)
- » Regeländringar 1.1.2016 (IAAF)
- » Banlottning i halltävlingar
- » Deltagande i två grenar-utebli
- » SFIM-regler-2018
- » Friidrottsregler för barn (2019)
- » Flying Finns-regler.pdf
- » Regler för dopingtest
- » Friidrottens föreningsliga
- » Tävlingen om Kaleva Malja
- » Ungdomsverksamhetstävling 2016
- » Ungdomsverksamhetstävling-nationella priser
- » Resultatgränser
- » Redskaps & greninfo
- » Int. tävlingsmöjligheter för SFI-friidrottare
- » ÖID stöd till tränare
- » Friidrottslicens
- » 19.05.2021 DM i landsvägsgång Vasa
- » 18.09.2021 Terräng DM i Nykarleby
- » 22.07.2021 45:e Jakob Marathon
- » 22.06.2021 Föreningscup deltävling 1 i Pedersöre
- » 19.06.2021 DM Stafett Jakobstad
- » Alla resultat
- » Statistik
- » Noterade ÖID rekord 2020
- » Noterade ÖID rekord 2019
- » Noterade ÖID rekord 2018
- » Rekord - ÖID Herrar
- » Rekord - ÖID Damer
- » ÖID Rekord Herrar (Inomhus)
- » ÖID Rekord Damer (Inomhus)
- » Ungdomsaktivitetstävling 2014
- » Föreningsklassificering 2014
- » Föreningsklassificering 2012
- » ÖID statistik genom tiderna
- » ÖID-statistik-2020
- » ÖID-statistik-2019
- » ÖID statistik 2018
- » ÖID statistik 2017
- » ÖID Statistik 2016
- » ÖID-statistik-2015
- » ÖID-statistik 2014
- » ÖID statistik 2013
- » ÖID statistik 2012
- » Äldre statistik
- » P-F-statistik-2020
- » P-F-statistik-2019
- » Knattepoäng - 2017
- » Knattepoäng-2016
- » Knattepoäng-2015
- » Knattepoäng-2014
- » Knattepoäng 2013
- » Knattepoäng-2012
- » Manuell länk
- » Resultatredovisning
Tävlingar - 27.07.21 - DT Bennäs
Tävlingsinfo
Datum och klockslag | Tisdag 27.07.21 18:00 |
---|---|
Arrangör | IK Falken |
Plats | Pedersöre Idrottscentrum, Bennäs |
Avgift | 6 €/gren |
Anmälan senast | Söndag 25.07.21 www.kilpailukalenteri.fi Ingen efteranmälan! |
Kontonummer | FI61 5548 0920 0014 66 |
Bekräftning | |
Övrig info | |
Kontaktuppgifter | Johan Storbjörk, Svedjekullavägen 6 68910 Bennäs epost: johan.storbjork@multi.fi tel. 050 563 2629 |
Resultatservice | https://live.tuloslista.com |
Webbsida |
Grenar
H | 200m, 1500m, Längd, Slägga |
---|---|
D | 200m, 1500m, Längd, Slägga |
P-17 | 200m, Höjd, Slägga |
F-17 | 200m, Höjd, Slägga |
P-15 | 100mh, Stav, Kula |
F-15 | 80mh, Stav, Kula |
P-13 | 200m, 60mh, Höjd, Diskus |
F-13 | 200m, 60mh, Höjd, Diskus |
P-11 | 150m, 60mh, Längd, Kula |
F-11 | 150m, 60mh, Längd, Kula |
P-9 | 150m, Längd |
F-9 | 150m, Längd |
P-7 | 40m, Bollkastning |
F-7 | 40m, Bollkastning |
Tidsschema
TIDSSCHEMA
18.00 60 mh F11
18.00 Kula P/F15
18.00 Boll P/F 7
18.00 Längd P9 Hopplats 1
18.00 Längd F9 Hopplats 2
18.00 Höjd H/D17
18.00 Stav P/F15
18.15 60 mh P11
18.25 60 mh F13
18.40 60 mh P13
18.45 Diskus P/F13
18.50 80 mh F15
18.50 Längd P11 Hopplats 1
18.50 Längd F11 Hopplats 2
19.00 100 mh P15
19.10 40 m F7
19.20 40 m P7
19.30 150 m F9
19.30 P11 Kula
19.30 P/F 13 Höjd
20.00 F11 Kula
19.40 150 m P9
19.45 Slägga D17, Damer Sandplan
19.50 150 m F11
19.50 Längd Herrar, Damer Hopplats 1
20.00 150 m P11
20.15 200 m F13
20.25 200 m P13
20.30 Slägga H17, Herrar
20.35 200 m D17
20.40 200 m Damer
20.45 200 m H17
20.50 200 m Herrar
20.55 2000 m P15
21.05 1500 m Damer
21.15 1500 m Herrar