Tävlingar - 23.07 - DT Bennäs

Tävlingsinfo

Datum och klockslagTisdag 23.07 18:30
ArrangörIK Falken
PlatsPedersöre Idrottscentrum, Bennäs
Avgift6 euro
Anmälan senastMåndag 22.07
Kilpailukalenteri

reserv: johan.storbjork@multi.fi eller på plats senast 17.30
KontonummerFI61 5548 0920 0014 66
Bekräftning
Övrig infoAnmälningsavgift 1 gren 6 euro, 2 grenar 10 euro, 3 grenar 14 euro
KontaktuppgifterJohan Storbjörk, Svedjekullavägen 6 68910 Bennäs
tel. 050 563 2629
Resultatservicehttps://live.tuloslista.com
Webbsida

Grenar

H200m, 800m, Längd, Diskus, Spjut
D200m, 800m, Längd, Diskus, Spjut
P-17800m, 110mh, 3-steg, Diskus, Spjut
F-17800m, 100mh, 3-steg, Diskus, Spjut
P-15100mh, 300m, 3-steg, Diskus, Spjut
F-15100mh, 300m, 3-steg, Diskus, Spjut
P-13300m, 60mh, 3-steg, Slägga
F-13300m, 60mh, 3-steg, Slägga
P-11300m, 60mh, Längd, Spjut
F-11300m, 60mh, Längd, Spjut
P-960m, Höjd, Kula
F-960m, Höjd, Kula

Tidsschema

PRELIMINÄRT TIDSSCHEMA
18.30               60 m               F9
18.30               Längd             P11                               Hopplats 1
18.30               Tresteg            D17, F15, H17, P15         Hopplats 2
18.30               Diskus             Herrar, H17, P15
18.30               Slägga             P13                               Sandplan
18.40               60 m               P9
18.55               60 m häck        F11
19.00               Höjd               F9
19.00               Kula                P9
19.05               60 m häck        P11
19.10               Diskus             Damer, D17, F15
19.15               60 m häck        F13
19.15               Längd             F11                               Hopplats 1
19.25               60 m häck        P13
19.30               Tresteg            F13                               Hopplats 2
19.30               Slägga             F13                               Sandplan
19.40               80 m häck        F15
19.50               Spjut               Herrar, H17, P15             Kastplats 1
19.50               100 m häck      P15
19.55               100 m häck      D17
20.00               Höjd               P9
20.05               110 m häck      H17
20.10               Längd             Herrar, Damer                 Hopplats 1
20.10               Kula                F9
20.15               Tresteg            P13                               Hopplats 2
20.20               200 m              Herrar
20.20               Spjut               P11, F11                        Kastplats 2
20.25               200 m              Damer
20.25               Spjut               Damer, D17, F15            Kastplats 1
20.35               300 m              F11
20.40               300 m              P11
20.45               300 m              F13
20.50               300 m              P13
20.55               300 m              F15
21.00               300 m              P15
21.05               800 m              H17, Herrar
21.10               800 m              D17, Damer


Resultat

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan