Tävlingar - 22.12.18 - Stavtävling i Botniahallen

Tävlingsinfo

Datum och klockslagLördag 22.12.18 11:00
ArrangörVasa Idrottssällskap
PlatsBotniahallen, Korsholm
Avgift6€ + hallavgift
Anmälan senastFredag 21.12.18
Via ÖID sidan On-Line eller e-post mikael.westo@hotmail.com


Anmälningsavgift: 6 € + hallavgift som deltagarna själva betalar
KontonummerIBAN: FI04 4970 1040 0408 63
Bekräftning
Övrig infoObservera att tävlingsstarten tidigarelagts med 2 timmar så att de yngre börjar redan kl 11.00 och de äldre kl 13.00.

Insläpp till botniahallen tidigast kl 10.00 då cyklisterna är klara.
KontaktuppgifterMikael Westö
044 3305542
Resultatservice
Webbsida

Grenar

HStav
DStav
P-17Stav
F-17Stav
P-15Stav
F-15Stav
P-13Stav
F-13Stav
P-11Stav
F-11Stav

Tidsschema

11.00  P/F 11/13/15           
13.00  H/D, H/D17

Anmälda

KlassGrenNamnFöreningPBSB
H
 Stav
 Salmi JesseVasa Idrottssällskap515512
 Koskiaho SanttuKarijoen Tappara520520
D
 Stav
 Westerlund SofieVasa Idrottssällskap
P-17
 Stav
 Alasaari JuhoLaihian Luja470
 Lundberg AlbinVasa Idrottssällskap
 Tshibangu PrinceVasa Idrottssällskap
F-17
 Stav
 Melender EssiVaasan Vasama
 Koskiaho MiisaKarijoen Tappara355350
 Koskiaho MinttuKarijoen Tappara385385
P-15
 Stav
 Pukkinen SameliVaasan Toverit
 Juhola JanneKalajoen Junkkarit390
F-15
 Stav
 Kivistö FriidaKalajoen Junkkarit
P-13
 Stav
 Mannström ConradIK Falken200200
F-13
 Stav
 Nyrhinen HeidiVähänkyrön Viesti291291
 Kivistö AadaKalajoen Junkkarit
 Liljeqvist EmiliaIF Nykarlebynejden
 Uusitalo AamuHimangan Urheilijat260260
P-11
 Stav
 Liljeqvist RobinIF Nykarlebynejden
 Aaltonen EeroVasa Idrottssällskap
 Appel EmilMalax IF
F-11
 Stav
 Kivistö KlaaraKalajoen Junkkarit

Resultat

Stavtävling i Botniahallen 22.12.2018
Arr: Vasa IS och stavteamet


Resultat

Herrar
1. Santtu Koskiaho	Karijoen Tappara	480
2. Jesse Salmi	        Vasa IS	                460

H17
1. Juho Alasaari	Laihian Luja	        440 pb piiriennätys P15
2. Albin Lundberg	Vasa IS	                420 pb
3. Prince Tshibangu	Vasa IS	                270 pb

P15
1. Janne Juhola	        Kalajoen Junkkarit	360
2. Sameli Pukkinen	Vaasan Toverit	        340 pb

P13
1. Roy Nukala	        Vaasan Vasama	        290 pb
2. Conrad Mannström	Ik Falken	        220 pb

P11
1. Robin Liljeqvist	IFN	                210 pb
2. Eero Aaltonen	Vasa IS	                180 pb
3. Emil Appel	        Malax If	        180 pb

Damer
1. Sofie Westerlund	Vasa IS	                350

D17
1. Minttu Koskiaho	Karijoen Tappara	395 pb
2. Miisa Koskiaho	Karijoen Tappara	330

F15
1. Frida Kivistö	Kalajoen Junkkarit	310

F13
1. Heidi Nyrhinen	Vähäkyrön Viesti	280
2. Aamu Uusitalo	Himangan Urheilijat	270
3. Janna-Juulia Mäenpää	Lappajärven Veikot	240
4. Aada Kivistö	        Kalajoen Junkkarit	240
5. Emilia Liljeqvist	IFN	                230

F11
1. Klaara Kivistö	Kalajoen Junkkarit	210

 

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan