Tävlingar - 16.07 - RT i Kristinestad

Tävlingsinfo

Datum och klockslagMåndag 16.07 18:30
ArrangörIF Länken
PlatsKristinaplan, Kristinestad
Avgift6 € / gren el. lag
Anmälan senastSöndag 15.07
On-Line på ÖID sidan.
Reserv: eranen@netti.fi
KontonummerFI64 4956 1320 0089 50
Bekräftning
Övrig infoEfteranm.avg. 8€/gren
Kontaktuppgifter

Kimmo Eränen tel. 050-5701536

Resultatservice
Webbsidahttp://www.iflanken-friidrott.com/

Grenar

H100m, 1000m
D100m, 1000m, Kula, Slägga
H-19Kula
P-17100m, Längd
P-15100m, 1000m, Längd
F-15100m, 1000m, Kula, Slägga
P-1360m, 1000m, Längd, Kula
F-1360m, 1000m, Slägga
P-1160m, 150m, Kula
F-1160m, 150m, Kula, Slägga
P-940m, 150m, Bollkastning
F-940m, 150m, Bollkastning
P-740m, Bollkastning
F-740m, Bollkastning

Tidsschema

Tidsschema


17.00    slägga         F9, 13, 15, Damer

18.35    40m            F7
18.40    40m            P7
         kula           F/P15, Damer, H17
18.45    40m            F9
18.50    40m            P9
         bollkastning   FP7

18.55    60m            F11
19.00    60m            P11
19.05    60m            F13
19.10    60m            P13
19.15    kula           F/P11,13
         bollkastning   F/P9

19.20    100m           F15, Damer
19.30    100m           P15, H17, Herrar

19.40    150m           F9
19.45    150m           P9
19.55    150m           F11
20.00    150m           P11

20.10    1000m          F/P13
20.20    1000m          F/P15, Damer, Herrar

Anmälda

KlassGrenNamnFöreningPBSB
H
 100m
 1000m
D
 100m
 1000m
 Rantaprosi TainaIF Länken
 Kula
 Widner SimoneIF Nykarlebynejden
 Hellström LeilaKaskö IK
 Isomäki JohannaIK Falken
 Slägga
 Koomson EmmanuelaIF Länken
H-19
 Kula
 Mereskov AdamIF Länken
 Jokiranta MichaelKaskö IK
P-17
 100m
 Längd
P-15
 100m
 Pallawala NioelIF Länken
 Rintanen EliasIF VOM
 1000m
 Pallawala NioelIF Länken
 Längd
 Pallawala NioelIF Länken
F-15
 100m
 Lärka IdaIF Kraft Friidrott14,20
 Stenlund NatalieIF Kraft Friidrott
 Yli-Valkama AlvaTjöck IK
 Tikkala JohannaIF Kraft Friidrott
 Granbäck HannaIF Kraft Friidrott
 Holmberg ClaraIF Kraft Friidrott
 1000m
 Yli-Valkama AlvaTjöck IK
 Kula
 Koomson EmmanuelaIF Länken
 Lärka IdaIF Kraft Friidrott
 Yli-Valkama AlvaTjöck IK
 Tikkala JohannaIF Kraft Friidrott
 Granbäck HannaIF Kraft Friidrott
 Slägga
 Koomson EmmanuelaIF Länken
 Kätkänaho AmandaTeuvan Rivakka
 Tikkala JohannaIF Kraft Friidrott
 Granbäck HannaIF Kraft Friidrott
P-13
 60m
 Pettersson EyolfKaskö IK
 Schmidt DanielIF Kraft Friidrott
 Granbäck AxelIF Kraft Friidrott
 1000m
 Pettersson EyolfKaskö IK
 Schmidt DanielIF Kraft Friidrott
 Granbäck AxelIF Kraft Friidrott
 Längd
 Jokiranta VilleKaskö IK
 Schmidt DanielIF Kraft Friidrott
 Kula
 Schmidt DanielIF Kraft Friidrott
 Granbäck AxelIF Kraft Friidrott
F-13
 60m
 Korhonen EmmaIF Femman
 Böling JennaIF Kraft Friidrott
 1000m
 Ek LitheaTjöck IK
 Korhonen EmmaIF Femman
 Böling JennaIF Kraft Friidrott
 Slägga
 Koomson EzekielaIF Länken
 Räfså EmiliaIF Kraft Friidrott
P-11
 60m
 Lärka AxelIF Kraft Friidrott
 Thomasfolk FelixTjöck IK
 Fock EmilIF Femman
 Björses MaxIF Länken
 Braxén JonasVasa Idrottssällskap
 150m
 Lärka AxelIF Kraft Friidrott
 Thomasfolk FelixTjöck IK
 Fock EmilIF Femman
 Björses MaxIF Länken
 Braxén JonasVasa Idrottssällskap
 Kula
 Lärka AxelIF Kraft Friidrott
 Thomasfolk FelixTjöck IK
 Fock EmilIF Femman
 Björses MaxIF Länken
 Braxén JonasVasa Idrottssällskap
F-11
 60m
 Ek MalvaTjöck IK
 Korhonen SanniIF Femman
 Lillkaas SabineTjöck IK
 Berglund AgnesIF Fyren
 Sandberg InezIF Kraft Friidrott
 Ekholm KajsaIF Nykarlebynejden
 150m
 Ek MalvaTjöck IK
 Korhonen SanniIF Femman
 Lillkaas SabineTjöck IK
 Sandberg InezIF Kraft Friidrott
 Kula
 Ek MalvaTjöck IK
 Westerlund AmeliaTjöck IK
 Korhonen SanniIF Femman
 Lillkaas SabineTjöck IK
 Berglund AgnesIF Fyren
 Sandberg InezIF Kraft Friidrott
 Ekholm KajsaIF Nykarlebynejden
 Slägga
 Koomson RuthIF Länken
 Westerlund AmeliaTjöck IK
 Korhonen SanniIF Femman
 Ek MalvaTjöck IK
 Bergman ElinIF Kraft Friidrott
 Berglund AgnesIF Fyren
P-9
 40m
 Thomasfolk KonradTjöck IK
 Jokela AntonPetalax IK
 150m
 Thomasfolk KonradTjöck IK
 Jokela AntonPetalax IK
 Bollkastning
 Thomasfolk KonradTjöck IK
 Jokela AntonPetalax IK
F-9
 40m
 Ek LitheaTjöck IK7,54
 Vesterback AmandaIF Fyren
 Karlsson IdaIF Fyren
 Berglund EllaIF Fyren
 Vägar EmmaIF Fyren
 150m
 Ek LitheaTjöck IK
 Vesterback AmandaIF Fyren
 Karlsson IdaIF Fyren
 Vägar EmmaIF Fyren
 Bollkastning
 Koomson RuthIF Länken
 Ek LitheaTjöck IK
 Vesterback AmandaIF Fyren
 Karlsson IdaIF Fyren
 Berglund EllaIF Fyren
 Vägar EmmaIF Fyren
P-7
 40m
 Wiklund Karl-AxelTjöck IK
 Wide LiamIF Fyren
 Vesterback EliasIF Fyren
 Nordström LuieMalax IF
 Sandberg WalterIF Kraft Friidrott
 Ekholm NicoIF Nykarlebynejden
 Lundfors AlexMalax IF
 Bollkastning
 Wiklund Karl-AxelTjöck IK
 Wide LiamIF Fyren
 Vesterback EliasIF Fyren
 Nordström LuieMalax IF
 Sandberg WalterIF Kraft Friidrott
 Ekholm NicoIF Nykarlebynejden
 Lundfors AlexMalax IF
F-7
 40m
 Granlund EbbaTjöck IK
 Granbäck EllieIF Kraft Friidrott
 Bollkastning
 Granlund EbbaTjöck IK
 Granbäck EllieIF Kraft Friidrott

Resultat

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan