Tävlingar - 11.07 - RT i Nedervetil

Tävlingsinfo

Datum och klockslagOnsdag 11.07 18:00
ArrangörIF Åsarna
PlatsNedervetil idrottsplan
Avgift6 € / gren
Anmälan senastTisdag 10.07
Online ÖID:s hemsida eller www.kilpailukalenteri.fi

KontonummerFI50 5553 0340 0011 71
Bekräftning30 min  före grenens start
Övrig infoNedervetil idrottsplan
Efteramälan 8€/gren
KontaktuppgifterMarika Sandkulla 040-7546841 marika.sandkulla@luukku.com
Gabriella Lövsund 050-3128417 gabriella.lovsund@gmail.com
Resultatservicelive.tuloslista.com
Pia Björkqvist tel 040-5592654
ifasarna@gmail.com
Webbsidawww.ifasarna.idrott.fi

Grenar

H200m, 800m, 3000m, Diskus
D200m, 800m, 3000m, Diskus
H-19200m, Höjd, Längd
D-19200m, Höjd, Längd
P-17110mh, Längd, Diskus
F-17100mh, Längd, Diskus
P-15100mh, Längd, Kula
F-1580mh, Längd, Kula
P-1360mh, Längd, Spjut
F-1360mh, Längd, Spjut
P-11150m, Höjd, Kula
F-11150m, Höjd, Kula
P-9150m, Längd, Spjut
F-9150m, Längd, Spjut

Tidsschema

18:00                   60mh                   P13

18:00                   Kula                      P11

18:00                   Höjd                      F11

18:00                   Längd                   F9                          Grop 1

18:00                   Längd                   P9                           Grop2

18:10                   60mh                   F13

18:15                   Spjut                     F13, P13

18:25                   80mh                   F15

18:35                   100mh                P15

18:45                   100mh                F17

18:45                   Spjut                     F9, P9

18:50                   Längd                   D19, H19           Grop 1

18:55                   110mh                P17

19:10                   3000m                D

19:00                   Kula                      F11

19:00                   Höjd                      P11

19:30                   Längd                   F13                       Grop 1

19:30                   Längd                   P13                        Grop 2

19:25                   3000m                H

19:40                   Kula                      F15, P15

19:45                   150m                   F9

19:45                   Höjd                      D19, H19

19:55                   150m                   P9

19:55                   Diskus                 P17, H

20:10                   150m                   F11

20:20                   150m                   P11

20:25                   Längd                   F15, F17             Grop 1

20:30                   Längd                   P15, P17            Grop 2

20:40                   200m                   D19, D

20:45                   Diskus                 F17, D

20:50                   200m                   H19, H

21:05                   800m                   D

21:15                   800m                   H


Anmälda

KlassGrenNamnFöreningPBSB
H
 200m
 Johansson FiliphGamlakarleby IF
 Sandell KajIK Falken
 800m
 3000m
 Diskus
 Karlsson RobinVasa Idrottssällskap
D
 200m
 800m
 3000m
 Sippus MarieIF VOM
 Diskus
H-19
 200m
 Höjd
 Längd
D-19
 200m
 Höjd
 Längd
P-17
 110mh
 Längd
 Diskus
F-17
 100mh
 Längd
 Diskus
 Hagman SofiaIK Falken
P-15
 100mh
 Längd
 Kula
F-15
 80mh
 Björkvik AliciaIK Falken
 Längd
 Ciornei Ana MariaIF Åsarna
 Björkvik AliciaIK Falken
 Kula
 Åminne EricaIF Åsarna
P-13
 60mh
 Storbjörk GustafIF Åsarna
 Forsström AntonIF Åsarna
 Grannas OscarIF Drott
 Enfors KevinIF Åsarna
 Längd
 Anttila ArturGamlakarleby IF
 Biskop KasperGamlakarleby IF
 Flocco DavinGamlakarleby IF
 Hietapakka AntonGamlakarleby IF
 Holm OttoGamlakarleby IF
 Åberg MatiasGamlakarleby IF
 Storbjörk GustafIF Åsarna
 Forsström AntonIF Åsarna
 Grannas OscarIF Drott4,774,77
 Enfors KevinIF Åsarna
 Söderström IsacIF Åsarna
 Spjut
 Forsström AntonIF Åsarna
 Enfors KevinIF Åsarna
 Liljeqvist RobinIF Nykarlebynejden
F-13
 60mh
 Lillas EmmaIF Drott
 Cederholm MalinIF Nykarlebynejden
 Björkskog VilmaLarsmo IF
 Åbrandt ElviraVasa Idrottssällskap13,2513,25
 Liljeqvist EmiliaIF Nykarlebynejden
 Hassila NeaIF Drott
 Längd
 Lillas EmmaIF Drott
 Cederholm MalinIF Nykarlebynejden
 Björkskog VilmaLarsmo IF
 Åbrandt ElviraVasa Idrottssällskap3,523,52
 Liljeqvist EmiliaIF Nykarlebynejden
 Hassila NeaIF Drott
 Österberg EmiliaIF VOM
 Spjut
 Lillas EmmaIF Drott
 Vornanen HannaIF Drott20,5020,50
 Cederholm MalinIF Nykarlebynejden
 Björkskog VilmaLarsmo IF
 Åbrandt ElviraVasa Idrottssällskap13,8913,89
 Liljeqvist EmiliaIF Nykarlebynejden
 Hassila NeaIF Drott
P-11
 150m
 Kock ArvidIK Falken
 Biskop EvertGamlakarleby IF
 Forsström EmilIF Åsarna
 Strandvall WilliamIF Åsarna
 Bengs EeliVasa Idrottssällskap
 Öling JoelIF VOM
 Bengtsson VincentVasa Idrottssällskap
 Liljeqvist RobinIF Nykarlebynejden
 Braxén JonasVasa Idrottssällskap
 Höjd
 Kock ArvidIK Falken
 Strandvall WilliamIF Åsarna
 Bengs EeliVasa Idrottssällskap
 Bengtsson VincentVasa Idrottssällskap
 Liljeqvist RobinIF Nykarlebynejden
 Braxén JonasVasa Idrottssällskap
 Kula
 Kock ArvidIK Falken
 Forsström EmilIF Åsarna
 Strandvall WilliamIF Åsarna
 Öling JoelIF VOM
 Bengtsson VincentVasa Idrottssällskap
 Braxén JonasVasa Idrottssällskap
 Berg EelianIF Åsarna
F-11
 150m
 Björkfors ElsieIF Åsarna
 Strandvall LinneaIK Falken
 Engman FannyIF VOM
 Kock EllenIK Falken
 Sigrid KarlströmIF Åsarna
 Elin HolmIF Åsarna
 Grannas WilmaIF Drott
 Cederholm SaraIF Nykarlebynejden
 Ainasoja NatalieIK Falken
 Lönnqvist EnyaIK Falken
 Bergström LinnIF Nykarlebynejden
 Åbro JuliaIF Nykarlebynejden
 Höjd
 Björkfors ElsieIF Åsarna
 Strandvall LinneaIK Falken
 Kock EllenIK Falken
 Sigrid KarlströmIF Åsarna125125
 Grannas WilmaIF Drott115115
 Cederholm SaraIF Nykarlebynejden
 Ainasoja NatalieIK Falken
 Lönnqvist EnyaIK Falken
 Bergström LinnIF Nykarlebynejden
 Åbro JuliaIF Nykarlebynejden
 Kula
 Björkfors ElsieIF Åsarna
 Strandvall LinneaIK Falken
 Kock EllenIK Falken
 Sigrid KarlströmIF Åsarna6,00
 Elin HolmIF Åsarna
 Grannas WilmaIF Drott6,916,91
 Cederholm SaraIF Nykarlebynejden
 Ainasoja NatalieIK Falken
 Lönnqvist EnyaIK Falken
 Bergström LinnIF Nykarlebynejden
 Åbro JuliaIF Nykarlebynejden
P-9
 150m
 Cederholm TobiasIF Nykarlebynejden
 Furu AlexGamlakarleby IF
 Söderström TedIF Åsarna
 Österberg AlexanderIF VOM
 Engman NoahIF VOM
 Längd
 Björkfors EinarIF Åsarna
 Cederholm TobiasIF Nykarlebynejden
 Lindqvist MelvinIK Falken
 Furu AlexGamlakarleby IF
 Söderström TedIF Åsarna
 Österberg AlexanderIF VOM
 Spjut
 Cederholm TobiasIF Nykarlebynejden
 Lindqvist MelvinIK Falken
 Österberg AlexanderIF VOM
F-9
 150m
 Härtull OliviaLarsmo IF
 Ollqvist EllinorIF Åsarna
 Holm LinaIF Åsarna
 Holm LinnIF Åsarna
 Strandvall JuliaIF Åsarna
 Ainasoja MatildaIK Falken
 Öling LovisaIF VOM
 Sandström MatildaIF Åsarna
 Hilda SandströmIF Åsarna
 Åbrandt ClaraVasa Idrottssällskap
 Längd
 Härtull OliviaLarsmo IF3,313,31
 Ollqvist EllinorIF Åsarna
 Holm LinaIF Åsarna
 Holm LinnIF Åsarna
 Strandvall JuliaIF Åsarna
 Ainasoja MatildaIK Falken
 Öling LovisaIF VOM
 Sandström MatildaIF Åsarna
 Hilda SandströmIF Åsarna
 Åbrandt ClaraVasa Idrottssällskap2,922,92
 Spjut
 Härtull OliviaLarsmo IF9,979,97
 Ollqvist EllinorIF Åsarna
 Strandvall JuliaIF Åsarna
 Ainasoja MatildaIK Falken
 Öling LovisaIF VOM
 Åbrandt ClaraVasa Idrottssällskap

Resultat

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan