Tävlingar - 02.09 - RT i Malax, höstkast

Tävlingsinfo

Datum och klockslagSöndag 02.09 13:00
ArrangörMalax IF
PlatsMalax, Friidrottsrakan i Pixne
Avgift6 € / gren
Anmälan senastLördag 01.09
ON-Line på ÖID:s hemsidanReserv: Mikael Appel e-post mikael.appel@me.com tel. 050-5185140
Efteranmälning på plats senast kl. 12.30
KontonummerAndelsbanken FI07 5670 8740 0026 97
Bekräftning

Ingen bekräftning

Övrig infoAlla får pris i klasserrna p/f 7-9 år, I övriga klasser de tre bästa
Efteranmälningsavgift 12£/gren
Kontaktuppgifter

Mikael Appel tel. 050-5185140

Resultatservice
Webbsidahttp://mif.malax.fi/friidrott

Grenar

HKula, Diskus, Slägga
DKula, Diskus, Slägga
H-19Kula, Diskus, Slägga
P-17Kula, Diskus, Slägga
F-17Kula, Diskus, Slägga
P-15Kula, Diskus, Slägga
F-15Kula, Diskus, Slägga
P-13Kula, Diskus, Slägga
F-13Kula, Diskus, Slägga
P-11Kula, Diskus, Spjut
F-11Kula, Diskus, Spjut
P-9Kula, Diskus, Spjut
F-9Kula, Diskus, Spjut
P-7Kula, Spjut
F-7Kula, Spjut

Tidsschema

13.00	P/F11			Spjut/Keihäs
	P/F7			Kula/Kuula
	P/F15, D/H17, H19, H/D	Diskus/Kiekko
	P/F9			Kula/Kuula
14.00	P/F7			Spjut/Keihäs	
	P/F13			Slägga/Moukari
	P/F11			Kula/Kuula
14.15	P/F9			Diskus/Kiekko
15.00	P/F15, D/H17, H19, H/D	Slägga/Moukari
	P/F13			Kula/Kuula
15.15	P/F9			Spjut/Keihäs
	P/F11			Diskus/Kiekko
16.00	P/F13			Diskus/Kiekko
	P/F15, D/H17, H19, H/D	Kula/Kuula

Anmälda

KlassGrenNamnFöreningPBSB
H
 Kula
 Häggblom RobertVasa Idrottssällskap20,5315,04
 Nylund RichardIK Falken
 Solvin JonasIK Falken14,6214,06
 Diskus
 Slägga
D
 Kula
 Widner SimoneIF Nykarlebynejden
 Diskus
 Nygårds SarahIF Kraft Friidrott
 Slägga
H-19
 Kula
 Diskus
 Slägga
P-17
 Kula
 Diskus
 Slägga
F-17
 Kula
 Sund LinnVasa Idrottssällskap14,6514,65
 Diskus
 Sund LinnVasa Idrottssällskap42,2442,24
 Sabel OliviaIF Femman
 Slägga
 Bos EllenVasa Idrottssällskap
P-15
 Kula
 Diskus
 Slägga
F-15
 Kula
 Lindström FeliciaIF Femman
 Villför AnnaIF Femman
 Tikkala JohannaIF Kraft Friidrott
 Diskus
 Lindström FeliciaIF Femman
 Villför AnnaIF Femman
 Forsman Fanny IngridVasa Idrottssällskap
 Tikkala JohannaIF Kraft Friidrott
 Slägga
 Villför AnnaIF Femman
P-13
 Kula
 Blomqvist JoelIF Fyren
 Diskus
 Blomqvist JoelIF Fyren
 Slägga
 Fock EmilIF Femman
 Blomqvist JoelIF Fyren
 Sarin HannezIF Femman
F-13
 Kula
 Stoor IdaIF Femman
 Korhonen EmmaIF Femman
 Räfså EmiliaIF Kraft Friidrott
 Forslund MollyVasa Idrottssällskap
 Österberg CeciliaIF Femman
 Lindberg HannaIF Femman
 Penttinen MadelénIF VOM
 Penttinen MadelénIF VOM
 Liljeqvist EmiliaIF Nykarlebynejden
 Österberg EmiliaIF VOM
 Antell FannyMalax IF
 Diskus
 Stoor IdaIF Femman
 Korhonen EmmaIF Femman
 Forslund MollyVasa Idrottssällskap
 Österberg CeciliaIF Femman
 Malm SofiaMalax IF
 Lindberg HannaIF Femman
 Penttinen MadelénIF VOM
 Liljeqvist EmiliaIF Nykarlebynejden
 Österberg EmiliaIF VOM
 Antell FannyMalax IF
 Slägga
 Räfså EmiliaIF Kraft Friidrott
 Österberg CeciliaIF Femman
 Malm SofiaMalax IF
 Penttinen MadelénIF VOM
 Liljeqvist EmiliaIF Nykarlebynejden
P-11
 Kula
 Fock EmilIF Femman
 Evijoki EinarVasa Idrottssällskap
 Hoijar NoahIF Fyren
 Engelqvist TeoIF Kraft Friidrott
 Liljeqvist RobinIF Nykarlebynejden
 Glasberg JensMalax IF
 Blomqvist JakobIF Fyren
 Eklund GabrielIF Nykarlebynejden
 Diskus
 Fock EmilIF Femman
 Evijoki EinarVasa Idrottssällskap
 Hoijar NoahIF Fyren
 Liljeqvist RobinIF Nykarlebynejden
 Sarin HannezIF Femman
 Hugo NymanIF Kraft Friidrott
 Olli WilliamIF Femman
 Blomqvist JakobIF Fyren
 Eklund GabrielIF Nykarlebynejden
 Spjut
 Fock EmilIF Femman
 Evijoki EinarVasa Idrottssällskap
 Hoijar NoahIF Fyren
 Engelqvist TeoIF Kraft Friidrott
 Bengs EeliVasa Idrottssällskap
 Liljeqvist RobinIF Nykarlebynejden
 Hugo NymanIF Kraft Friidrott
 Blomqvist JakobIF Fyren
 Eklund GabrielIF Nykarlebynejden
F-11
 Kula
 Lindström NathalieIF Femman
 Korhonen SanniIF Femman
 Bergman ElinIF Kraft Friidrott
 Westerlund AmeliaTjöck IK
 Norrlin StellaIF VOM
 Krook EmmaMalax IF
 Herlin AgnesMalax IF
 Diskus
 Lindström NathalieIF Femman
 Korhonen SanniIF Femman
 Bergman ElinIF Kraft Friidrott
 Westerlund AmeliaTjöck IK
 Norrlin StellaIF VOM
 Wilma NymanIF Kraft Friidrott
 Krook EmmaMalax IF
 Herlin AgnesMalax IF
 Spjut
 Korhonen SanniIF Femman
 Lindström NathalieIF Femman
 Norrlin StellaIF VOM
 Wilma NymanIF Kraft Friidrott
 Krook EmmaMalax IF
 Herlin AgnesMalax IF
P-9
 Kula
 Sundsten ElliotMalax IF
 Österberg AlexanderIF VOM
 Högbacka HugoMalax IF
 Eklund BenjaminIF Nykarlebynejden
 Diskus
 Sundsten ElliotMalax IF
 Österberg AlexanderIF VOM
 Högbacka HugoMalax IF
 Eklund BenjaminIF Nykarlebynejden
 Spjut
 Sundsten ElliotMalax IF
 Österberg AlexanderIF VOM
 Högbacka HugoMalax IF
 Eklund BenjaminIF Nykarlebynejden
F-9
 Kula
 Eriksson RonjaMalax IF
 Finneman MatildaVasa Idrottssällskap
 Kinnunen AlwaMalax IF
 Öling LovisaIF VOM
 Karlsson IdaIF Fyren
 Sarin EllenIF Femman
 Vägar EmmaIF Fyren
 Havulehto IdaMalax IF
 Diskus
 Eriksson RonjaMalax IF
 Finneman MatildaVasa Idrottssällskap
 Kinnunen AlwaMalax IF
 Öling LovisaIF VOM
 Karlsson IdaIF Fyren
 Sarin EllenIF Femman
 Vägar EmmaIF Fyren
 Havulehto IdaMalax IF
 Spjut
 Eriksson RonjaMalax IF
 Finneman MatildaVasa Idrottssällskap
 Kinnunen AlwaMalax IF
 Öling LovisaIF VOM
 Karlsson IdaIF Fyren
 Vägar EmmaIF Fyren
 Havulehto IdaMalax IF
P-7
 Kula
 Evijoki EevertVasa Idrottssällskap
 Nordström LuieMalax IF
 Lundfors AlexMalax IF
 Norrlin TheoIF VOM
 Spjut
 Evijoki EevertVasa Idrottssällskap
 Nordström LuieMalax IF
 Lundfors AlexMalax IF
 Norrlin TheoIF VOM
F-7
 Kula
 Bagge ErinnaIF VOM
 Bagge MirellaIF VOM
 Sjöberg HannaIF VOM
 Krook EllenMalax IF
 Spjut
 Bagge ErinnaIF VOM
 Bagge MirellaIF VOM
 Sjöberg HannaIF VOM

Resultat

Höstkast
Malax IF
02.09.2018

H Kula

1)   Robert Häggblom                  VasaIS                    14,32             
     14,24  x      14,32  x      x      14,13  

2)   Jonas Solvin                     IKFalken                  13,56             
     13,49  x      x      x      13,38  13,56  

3)   Richard Nylund                   IKFalken                  10,87             
     x      10,87  x      10,16  10,81  x      

     Kasper Tunkkari                  IFÅsar                    NM                
     x      x      x      x      x      x                    


D Diskus

1)   Sarah Nygårds                    IFKraft                   31,35             
     27,11  31,35  29,88  29,00  29,21  30,37  



D Slägga

1)   Emmanuela Koomson                IFLänken                  32,52             
     x      32,52  31,96  x      x      x      



P7 Kula

1)   Eevert Evijoki                   VasaIS                    5,73              
     5,73   5,12   x      5,61   

2)   Måns Cederberg                   MalaxIF                   4,21              
     3,86   3,90   4,21   4,19   

3)   Luie Nordström                   MalaxIF                   3,49              
     3,39   3,00   3,46   3,49   

4)   Elvis Råholm                     MalaxIF                   3,47              
     x      x      3,47   2,01   

5)   Vidar Björndahl                  MalaxIF                   2,50              
     2,24   2,43   2,50   2,23   



F7 Kula

1)   Erinna Bagge                     IFVom                     4,02              
     4,02   3,42   3,33   3,63   

2)   Emilia Koskela                   MalaxIF                   3,33              
     3,33   2,91   2,78   2,67   

3)   Hanna Sjöberg                    IFVom                     2,99              
     2,99   2,88   2,66   2,69   

4)   Ellen Krook                      MalaxIF                   2,99              
     x      2,29   2,99   x      

5)   Mirella Bagge                    IFVom                     2,77              
     2,77   2,66   2,72   2,21   



P7 Spjut

1)   Eevert Evijoki                   VasaIS                    15,20             
     15,20  14,03  14,42  x      

2)   Måns Cederberg                   MalaxIF                   9,34              
     8,45   7,56   9,06   9,34   

3)   Luie Nordström                   MalaxIF                   9,12              
     8,62   9,05   9,09   9,12   

4)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   8,92              
     7,04   6,87   8,62   8,92   

5)   Vidar Björndahl                  MalaxIF                   4,92              
     4,90   4,05   4,00   4,92   

6)   Elvis Råholm                     MalaxIF                   2,68              
     x      2,57   x      2,68   



F7 Spjut

1)   Emilia Koskela                   MalaxIF                   8,45              
     8,45   7,15   6,14   6,66   

2)   Hanna Sjöberg                    IFVom                     6,00              
     3,94   4,19   6,00   4,25   

3)   Erinna Bagge                     IFVom                     5,96              
     4,79   5,50   5,39   5,96   

4)   Mirella Bagge                    IFVom                     3,33              
     2,55   2,48   2,67   3,33   



P9 Kula

1)   Emil Appel                       MalaxIF                   7,32              
     6,99   7,14   7,05   7,32   

2)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   7,20              
     6,80   7,20   6,77   6,24   

3)   Benjamin Eklund                  IFNykn                    6,61              
     6,61   5,91   5,56   x      

4)   Alexander Österberg              IFVom                     6,14              
     5,50   5,53   5,69   6,14   

5)   Hugo Högbacka                    MalaxIF                   4,28              
     x      3,55   4,23   4,28   

6)   Elliot Sundsten                  MalaxIF                   3,61              
     3,45   3,24   3,15   3,61   

7)   Lukas Kaas                       MalaxIF                   3,14              
     3,14   x      2,96   2,84   



F9 Kula

1)   Matilda Finneman                 VasaIS                    6,33              
     6,04   5,30   5,52   6,33   

2)   Lovisa Öling                     IFVom                     6,20              
     5,76   6,20   5,98   6,10   

3)   Agnes Nordman                    MalaxIF                   4,19              
     3,84   4,19   4,03   4,17   

4)   Fannie Nordman                   MalaxIF                   4,17              
     4,17   3,80   4,12   3,88   

5)   Ellen Sarin                      IFFemman                  4,13              
     3,77   4,13   3,66   3,81   

6)   Ella Forsberg                    MalaxIF                   4,01              
     3,80   4,01   3,16   3,55   

7)   Emma Vägar                       IFFyren                   3,96              
     3,59   3,63   3,60   3,96   

8)   Ronja Eriksson                   MalaxIF                   3,84              
     3,37   3,20   3,54   3,84   

9)   Alwa Kinnunen                    MalaxIF                   3,65              
     3,29   3,17   2,97   3,65   

10)  Ida Havulehto                    MalaxIF                   3,46              
     3,17   3,17   3,46   3,33   

11)  Vilma Broo                       MalaxIF                   2,71              
     2,22   2,60   2,36   2,71   

12)  Ida Karlsson                     IFFyren                   2,61              
     2,61   2,53   x      x      



P9 Diskus

1)   Emil Appel                       MalaxIF                   21,19             
     21,19  x      19,17  17,45  x      19,40  

2)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   18,24             
     x      13,37  x      x      x      18,24  

3)   Benjamin Eklund                  IFNykn                    16,32             
     14,96  15,60  16,32  15,02  x      x      

4)   Alexander Österberg              IFVom                     13,34             
     11,67  x      13,34  x      x      12,43  

5)   Hugo Högbacka                    MalaxIF                   8,72              
     x      8,72   x      8,68   x      x      

6)   Elliot Sundsten                  MalaxIF                   7,71              
     7,37   6,21   x      7,71   6,89   7,00   

7)   Lukas Kaas                       MalaxIF                   7,27              
     5,79   5,09   3,47   7,27   7,21   5,52   



F9 Diskus

1)   Matilda Finneman                 VasaIS                    17,04             
     13,39  17,04  13,02  16,93  16,46  13,52  

2)   Lovisa Öling                     IFVom                     14,74             
     12,57  14,73  14,74  13,95  14,21  14,18  

3)   Ellen Sarin                      IFFemman                  9,95              
     7,41   8,32   x      x      8,33   9,95   

4)   Emma Vägar                       IFFyren                   9,34              
     8,63   8,77   x      7,30   7,43   9,34   

5)   Alwa Kinnunen                    MalaxIF                   8,04              
     6,92   x      5,90   6,92   8,04   7,52   

6)   Ida Havulehto                    MalaxIF                   7,15              
     6,20   x      3,30   4,98   6,46   7,15   

7)   Fannie Nordman                   MalaxIF                   7,08              
     6,73   x      6,14   7,08   x      5,42   

8)   Ida Karlsson                     IFFyren                   6,90              
     4,78   6,90   5,12   6,80   6,09   4,48   

9)   Vilma Broo                       MalaxIF                   5,69              
     4,21   5,69   4,85   -      -      -      

10)  Ella Forsberg                    MalaxIF                   5,68              
     5,68   x      5,50   -      -      -      

11)  Agnes Nordman                    MalaxIF                   4,90              
     x      4,90   4,37   -      -      -      

     Ronja Eriksson                   MalaxIF                   NM                
     x      x      x      -      -      -      



P9 Spjut

1)   Emil Appel                       MalaxIF                   20,82             
     20,82  16,39  x      17,34  

2)   Alexander Österberg              IFVom                     20,60             
     18,93  20,60  20,48  15,91  

3)   Romeo Räfsbäck                   MalaxIF                   19,45             
     16,80  19,45  17,43  17,23  

4)   Benjamin Eklund                  IFNykn                    14,14             
     13,80  14,14  x      x      

5)   Hugo Högbacka                    MalaxIF                   7,55              
     x      6,90   7,55   6,89   

6)   Lukas Kaas                       MalaxIF                   6,23              
     4,12   5,82   5,85   6,23   

7)   Elliot Sundsten                  MalaxIF                   4,58              
     3,74   4,58   3,22   3,47   



F9 Spjut

1)   Lovisa Öling                     IFVom                     12,19             
     11,10  12,03  11,51  12,19  

2)   Matilda Finneman                 VasaIS                    12,11             
     8,68   12,11  8,61   9,76   

3)   Fannie Nordman                   MalaxIF                   9,43              
     6,86   9,43   8,51   6,99   

4)   Alwa Kinnunen                    MalaxIF                   8,52              
     7,57   5,94   6,78   8,52   

5)   Agnes Nordman                    MalaxIF                   7,50              
     5,56   5,15   5,64   7,50   

6)   Emma Vägar                       IFFyren                   7,23              
     7,23   5,87   3,65   5,74   

7)   Ronja Eriksson                   MalaxIF                   6,89              
     5,52   5,60   6,89   4,98   

8)   Ida Karlsson                     IFFyren                   6,80              
     6,17   6,73   6,80   x      

9)   Ella Forsberg                    MalaxIF                   6,37              
     6,37   5,05   4,69   4,35   

10)  Ida Havulehto                    MalaxIF                   5,10              
     5,10   4,43   3,98   4,18   



P11 Kula

1)   Gabriel Eklund                   IFNykn                    8,07              
     7,40   8,07   7,65   7,48   

2)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    7,09              
     7,09   x      x      x      

3)   Noah Hoijar                      IFFyren                   7,02              
     7,02   5,82   6,38   6,63   

4)   Einar Evijoki                    VasaIS                    7,01              
     6,37   7,01   x      x      

5)   Teo Engelqvist                   IFKraft                   6,72              
     6,56   6,72   6,47   6,49   

6)   Jakob Blomqvist                  IFFyren                   5,97              
     5,91   5,95   5,76   5,97   

7)   Jens Glasberg                    MalaxIF                   4,91              
     4,65   4,73   4,62   4,91   

8)   Hugo Kaas                        MalaxIF                   3,92              
     3,92   3,81   3,27   3,64   



F11 Kula

1)   Amelia Westerlund                TjöcIK                    7,79              
     7,77   7,62   7,79   7,47   

2)   Sanni Korhonen                   IFFemman                  7,20              
     x      6,20   7,20   7,03   

3)   Emma Krook                       MalaxIF                   6,41              
     6,41   5,90   6,04   5,38   

4)   Nathalie Lindström               IFFemman                  5,75              
     x      5,60   5,32   5,75   

5)   Agnes Herlin                     MalaxIF                   5,57              
     5,20   5,24   5,24   5,57   

6)   Elin Bergman                     IFKraft                   5,44              
     5,44   4,77   3,94   4,89   

7)   Lovisa Fogde                     MalaxIF                   5,00              
     4,75   4,59   5,00   4,81   

8)   Stella Norrlin                   IFVom                     4,70              
     4,70   4,23   4,67   4,66   



P11 Diskus

1)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    25,46             
     x      x      x      22,17  22,44  25,46  

2)   William Olli                     IFFemman                  23,00             
     x      22,11  22,05  20,99  23,00  21,66  

3)   Hannez Sarin                     IFFemman                  22,90             
     22,82  x      x      22,90  20,89  x      

4)   Noah Hoijar                      IFFyren                   22,55             
     21,75  18,10  21,02  22,35  22,55  x      

5)   Gabriel Eklund                   IFNykn                    20,18             
     x      16,90  20,18  x      18,24  16,42  

6)   Emil Fock                        IFFemman                  17,31             
     17,06  x      17,31  x      17,09  x      

7)   Jakob Blomqvist                  IFFyren                   16,87             
     13,76  14,37  15,39  16,87  x      16,74  

8)   Nyman Hugo                       IFKraft                   15,38             
     x      13,39  15,38  x      12,98  x      

9)   Hugo Kaas                        MalaxIF                   13,36             
     10,07  10,96  10,32  11,62  13,36  x      



F11 Diskus

1)   Amelia Westerlund                TjöcIK                    19,38             
     x      16,77  19,38  17,13  16,15  x      

2)   Nathalie Lindström               IFFemman                  15,96             
     13,09  x      15,11  13,89  14,41  15,96  

3)   Sanni Korhonen                   IFFemman                  15,75             
     15,75  14,08  15,52  14,44  14,11  15,04  

4)   Elin Bergman                     IFKraft                   14,61             
     14,09  x      x      14,61  14,28  x      

5)   Agnes Herlin                     MalaxIF                   13,87             
     x      13,70  11,42  x      13,87  13,12  

6)   Stella Norrlin                   IFVom                     12,68             
     x      12,36  x      x      12,68  12,05  

7)   Emma Krook                       MalaxIF                   12,20             
     9,44   9,46   11,91  12,20  x      11,84  

8)   Nyman Wilma                      IFKraft                   12,13             
     10,60  12,13  11,33  x      10,16  x      



P11 Spjut

1)   Robin Liljeqvist                 IFNykn                    29,14             
     26,95  29,14  26,95  21,85  

2)   Noah Hoijar                      IFFyren                   24,61             
     18,75  20,15  21,28  24,61  

3)   Eeli Bengs                       VasaIS                    21,82             
     19,08  19,51  21,82  19,70  

4)   Einar Evijoki                    VasaIS                    20,32             
     19,15  17,49  19,63  20,32  

5)   Nyman Hugo                       IFKraft                   20,27             
     18,35  20,27  17,85  16,64  

6)   Jakob Blomqvist                  IFFyren                   19,48             
     17,80  18,56  19,48  16,24  

7)   Gabriel Eklund                   IFNykn                    18,09             
     15,37  15,72  15,68  18,09  

8)   Teo Engelqvist                   IFKraft                   13,55             
     8,50   13,55  9,11   8,51   

9)   Emil Fock                        IFFemman                  13,35             
     13,35  12,24  11,01  9,67   

10)  Hugo Kaas                        MalaxIF                   11,26             
     6,85   x      8,50   11,26  



F11 Spjut

1)   Nathalie Lindström               IFFemman                  15,82             
     14,87  13,70  14,51  15,82  

2)   Emma Krook                       MalaxIF                   15,60             
     12,80  10,49  8,06   15,60  

3)   Sanni Korhonen                   IFFemman                  13,63             
     12,88  13,63  10,82  4,43   

4)   Nyman Wilma                      IFKraft                   12,35             
     10,34  12,35  9,48   10,63  

5)   Lovisa Fogde                     MalaxIF                   10,90             
     10,90  x      9,50   9,86   

6)   Stella Norrlin                   IFVom                     10,59             
     10,00  9,07   10,59  8,80   

7)   Agnes Herlin                     MalaxIF                   7,52              
     7,00   7,52   6,60   7,33   



P13 Kula

1)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   9,64              
     9,04   9,27   9,36   9,59   9,64   x      



F13 Kula

1)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   10,35             
     x      10,19  10,35  9,66   9,02   x      

2)   Molly Forslund                   VasaIS                    9,30              
     x      9,19   8,94   9,30   7,70   9,26   

3)   Hanna Lindberg                   IFFemman                  9,26              
     8,84   8,55   8,78   8,74   9,26   8,67   

4)   Madelén Penttinen                IFVom                     8,06              
     7,61   8,06   7,69   7,50   7,50   7,77   

5)   Cecilia Österberg                IFFemman                  7,94              
     7,61   7,94   7,73   7,84   7,50   7,34   

6)   Tina Timberg                     VasaIS                    7,74              
     7,39   7,60   7,74   7,53   7,29   7,08   

7)   Emilia Räfså                     IFKraft                   7,68              
     6,70   7,12   7,57   7,44   7,66   7,68   

8)   Emilia Liljeqvist                IFNykn                    7,52              
     7,36   6,92   7,52   x      7,28   7,06   

9)   Emma Korhonen                    IFFemman                  7,43              
     7,43   6,50   6,96   7,02   6,64   6,96   

10)  Ida Stoor                        IFFemman                  7,26              
     6,82   6,39   7,26   x      6,55   x      

11)  Emilia Österberg                 IFVom                     6,97              
     6,78   6,97   6,49   6,43   x      6,76   

12)  Sofia Malm                       MalaxIF                   6,30              
     6,30   5,98   6,08   6,03   5,12   6,10   

13)  Fanny Antell                     MalaxIF                   5,53              
     5,47   5,45   5,15   5,31   5,53   5,19   

14)  Cecilia Ingves                   MalaxIF                   5,08              
     4,79   4,55   x      5,08   4,35   4,60   
                                   


P13 Diskus

1)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   27,69             
     x      24,30  26,77  x      27,69  x      



F13 Diskus

1)   Hanna Lindberg                   IFFemman                  31,67             
     31,67  x      x      28,67  x      x      

2)   Emilia Liljeqvist                IFNykn                    23,00             
     x      19,51  x      x      23,00  x      

3)   Cecilia Österberg                IFFemman                  22,43             
     22,43  17,83  x      x      x      x      

4)   Molly Forslund                   VasaIS                    21,52             
     x      20,23  18,43  21,52  15,60  19,23  

5)   Madelén Penttinen                IFVom                     20,56             
     x      18,73  20,56  x      x      x      

6)   Emilia Österberg                 IFVom                     17,10             
     16,08  16,65  x      15,89  16,91  17,10  

7)   Ida Stoor                        IFFemman                  15,97             
     x      x      x      x      15,97  x      

8)   Fanny Antell                     MalaxIF                   13,84             
     x      13,84  12,76  12,22  11,87  10,71  

9)   Sofia Malm                       MalaxIF                   12,00             
     x      11,47  x      10,06  10,46  12,00  



P13 Slägga

1)   Joel Blomqvist                   IFFyren                   28,35             
     28,35  28,17  25,58  27,99  x      26,10  

2)   Hannez Sarin                     IFFemman                  13,25             
     12,82  13,25  x      -      -      -      

3)   Emil Fock                        IFFemman                  12,81             
     11,63  10,89  10,88  x      12,81  x      



F13 Slägga

1)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   24,96             
     x      22,45  x      24,78  24,85  24,96  

2)   Madelén Penttinen                IFVom                     23,16             
     23,16  20,29  22,49  21,85  22,55  20,47  

3)   Ruth Koomson                     IFLänken                  19,08             
     17,89  19,08  x      x      x      x      

4)   Emilia Liljeqvist                IFNykn                    18,69             
     18,69  x      17,73  x      x      x      

5)   Cecilia Österberg                IFFemman                  18,68             
     17,10  18,68  18,32  18,21  x      x      

6)   Sofia Malm                       MalaxIF                   18,20             
     15,54  18,20  16,73  x      15,54  15,63  

7)   Cecilia Ingves                   MalaxIF                   17,46             
     16,33  x      17,46  9,39   x      17,00  

8)   Emilia Räfså                     IFKraft                   16,65             
     x      16,47  16,65  14,84  -      -      



F15 Kula

1)   Felicia Lindström                IFFemman                  9,16              
     9,07   9,16   8,40   x      x      8,45   

2)   Anna Villför                     IFFemman                  7,95              
     7,66   7,81   7,78   7,95   7,90   7,80   



F15 Diskus

1)   Felicia Lindström                IFFemman                  30,16             
     30,16  29,94  29,38  x      x      28,99  

2)   Fanny Forsman                    VasaIS                    29,81             
     x      28,41  x      29,81  x      26,46  

3)   Michelle Karlsson                VasaIS                    28,78             
     25,88  25,48  28,78  x      27,35  28,45  

4)   Anna Villför                     IFFemman                  15,77             
     x      14,57  x      x      14,91  15,77  



F15 Slägga

1)   Emmanuela Koomson                IFLänken                  47,69             
     42,78  47,58  47,69  x      47,17  x      

2)   Anna Villför                     IFFemman                  23,82             
     23,02  21,32  23,82  x      22,92  22,58  



D17 Kula

1)   Linn Sund                        VasaIS                    14,43             
     13,94  x      x      x      14,43  14,28  



D17 Diskus

1)   Olivia Sabel                     IFFemman                  25,79             
     x      x      24,49  25,79  x      x      



D17 Slägga

1)   Ellen Bos                        VasaIS                    36,61             
     36,61  x      x      x      28,20  35,96  



Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan