Tävlingar - 26.06 - RT i Bennäs

Tävlingsinfo

Datum och klockslagTisdag 26.06 18:30
ArrangörIK Falken
PlatsPedersöre Idrottscentrum, Bennäs
Avgift6 € / gren
Anmälan senastMåndag 25.06
Via ÖID on-line eller kipailukalenteri samt via e-post: johan.storbjork@multi.fi Anmälan på plats senast 17.30
KontonummerFI6155480920001466
Bekräftning
Övrig infoAnmälningsavgift: 1 gren 6 €, 2 grenar 10 €, 3 grenar 14 €
KontaktuppgifterJohan Storbjörk, tfn. 050-563 2629
ResultatserviceUnder tävl. tfn. 050-563 2629 efter tävl. www.ikfalken.fi
Webbsidahttp://www.ikfalken.fi

Grenar

H100m, 400m, 1500m, Höjd, Slägga, Spjut
D100m, 400m, 1500m, Höjd, Slägga, Spjut
P-17100m, 1500m, Stav, Längd, Kula, Spjut
F-17100m, 1500m, Stav, Längd, Kula, Spjut
P-15100m, 800m, Höjd, Kula, Slägga, Spjut
F-15100m, 800m, Höjd, Kula, Slägga, Spjut
P-1360m, Längd, Kula, Slägga
F-1360m, Längd, Kula, Slägga
P-1160m, Höjd, Spjut
F-1160m, Höjd, Spjut
P-940m, Längd, Kula
F-940m, Längd, Kula

Tidsschema

PRELIMINÄRT TIDSSCHEMA

18.30               40 m               F9
18.30               Längd              D17, H17                                       Hopplats 1
18.30               Längd              P13                                               Hopplats 2
18.30               Höjd                Damer, F15, Herrar, P15
18.30               Stav                H17, D17
18.30               Kula                D17, H17, F13
18.30               Spjut               P11, F11
18.30               Slägga             F15, Damer, P15                            Sandplan
18.40               40 m               P9
18.50               60 m               F11
19.00               60 m               P11
19.00               Längd              F9                                                                  Hopplats 2
19.00               Längd              P9                                                                 Hopplats 1
19.10               60 m               F13
19.10               Kula                P13, F15, P15
19.20               60 m               P13
19.30               100 m             F15
19.30               Spjut               P15, F15, D17, H17, Damer
19.30               Höjd                P11, F11
19.35               100 m             D17
19.40               100 m             P15
19.45               100 m             H17
19.45               Slägga             P13, F13,                                       Sandplan
19.50               Längd              F13                                               Hopplats 2
19.55               100 m             Damer
20.00               100 m             Herrar
20.00               Kula                P9, F9
20.15               800 m             P15, F15
20.25               400 m             Damer
20.30               Slägga             Herrar                                            Sandplan
20.35               400 m             Herrar
20.45               1500 m            Damer, D17
20.55               1500 m            Herrar, H17


Anmälda      Anmäl dig här

KlassGrenNamnFöreningPBSB
H
 100m
 Envall ChristofferIK Falken10,9411,04
 Ta Tha NayLarsmo IF
 400m
 Johansson FiliphGamlakarleby IF48,4849,57
 Backlund MaximIF Nykarlebynejden51,87
 Envall ChristofferIK Falken47,90
 Nylund RickardLarsmo IF50,40
 Forsgård FelixIF Nykarlebynejden
 Höglund JosefIK Falken
 Vornanen AnttiIF Drott
 Cheraghi Ali RezaIK Falken
 Envall RasmusIK Falken
 1500m
 Höjd
 Slägga
 Solvin SimonIK Falken
 Spjut
 Vornanen AnttiIF Drott59,4959,49
D
 100m
 400m
 Björk ElinIK Falken
 Wiklund SimoneIF Nykarlebynejden
 Karlsson EveliinaIK Falken
 1500m
 Höjd
 Slägga
 Spjut
 Malinowska AnnaIK Falken
P-17
 100m
 Norrbacka AxelIK Falken
 Sandvik AntonIF VOM
 Portin StevenIK Falken
 Asp MattiasVasa Idrottssällskap12,0012,00
 Åhman JohannesIF Drott
 1500m
 Stav
 Längd
 Olli BenjaminIF Femman
 Sandvik AntonIF VOM
 Kula
 Spjut
F-17
 100m
 Suvanto EveliinaIK Falken
 1500m
 Finne SuzetteIK Falken
 Suvanto EveliinaIK Falken
 Stav
 Parkkinen MoaIF Drott
 Längd
 Backman IdaIF Drott
 Kula
 Spjut
P-15
 100m
 Olli BenjaminIF Femman
 Dway Sel BerLarsmo IF
 800m
 Åbro JonasIF Nykarlebynejden
 Höjd
 Åbro JonasIF Nykarlebynejden
 Kula
 Bäck JoakimIF Nykarlebynejden
 Hiltunen ViggoLarsmo IF
 Slägga
 Spjut
 Hiltunen ViggoLarsmo IF
F-15
 100m
 Byström LauraIK Falken
 Vikman EmmaIF Åsarna
 Fors EmmaIK Falken
 Stenroos BelindaIF Nykarlebynejden
 Svenlin MalinLarsmo IF
 Haglund EmmaLarsmo IF
 Ström LauraIF Nykarlebynejden
 800m
 Finne ChantelleIK Falken
 Ström LauraIF Nykarlebynejden
 Höjd
 Holländer Engla-LieIF Nykarlebynejden
 Backman MiaIF Drott
 Ström MillaIF Nykarlebynejden
 Kula
 Parhiala EmmiIK Falken
 Hautamäki WilmaIK Falken
 Slägga
 Hagman SofiaIK Falken
 Koomson EmmanuelaIF Länken
 Nyback NathalieIF Nykarlebynejden
 Spjut
 Hautamäki WilmaIK Falken
P-13
 60m
 Byström MaxIK Falken
 Mannström ConradIK Falken
 Grannas OscarIF Drott
 Ehnvall ValterIK Falken
 Storbjörk GustafIF Åsarna
 Jansson IsakIK Falken
 Längd
 Mannström ConradIK Falken3,903,75
 Grannas OscarIF Drott4,63
 Ehnvall ValterIK Falken
 Svenlin AntonLarsmo IF
 Storbjörk GustafIF Åsarna
 Kula
 Hagman BenjaminIK Falken
 Byström MaxIK Falken
 Mannström ConradIK Falken6,676,67
 Slägga
 Hagman BenjaminIK Falken
F-13
 60m
 Nyberg WilmaIF Åsarna
 Boateng PriscillaIF Drott8,278,27
 Backlund JuliaIK Falken
 Jakobsson ElinIF Åsarna
 Holländer Engla-LieIF Nykarlebynejden
 Sjölind VilhelminaIF Åsarna
 Lillas EmmaIF Drott
 Kackur JosefinaLarsmo IF
 Kackur LinneaLarsmo IF
 Cederholm MalinIF Nykarlebynejden
 Stråka TildeIF Nykarlebynejden
 Hassila NeaIF Drott
 Ström MillaIF Nykarlebynejden
 Längd
 Nyberg WilmaIF Åsarna
 Backlund JuliaIK Falken
 Jakobsson ElinIF Åsarna
 Holländer Engla-LieIF Nykarlebynejden
 Cederholm MalinIF Nykarlebynejden
 Hassila NeaIF Drott
 Backman MiaIF Drott
 Kula
 Nyberg WilmaIF Åsarna
 Holmlund AmandaIF Åsarna
 Hautamäki HildaIK Falken
 Lillas EmmaIF Drott
 Kackur JosefinaLarsmo IF
 Kackur LinneaLarsmo IF
 Cederholm MalinIF Nykarlebynejden
 Slägga
 Koomson EzekielaIF Länken
 Koomson RuthIF Länken
 Holmlund AmandaIF Åsarna
 Holländer Engla-LieIF Nykarlebynejden
 Lillas EmmaIF Drott
 Kackur JosefinaLarsmo IF
 Kackur LinneaLarsmo IF
 Stråka TildeIF Nykarlebynejden
P-11
 60m
 Fock EmilIF Femman
 Liljeqvist RobinIF Nykarlebynejden
 Strandvall WilliamIF Åsarna
 Höjd
 Fock EmilIF Femman
 Liljeqvist RobinIF Nykarlebynejden
 Edström TobiasIK Falken
 Strandvall WilliamIF Åsarna
 Spjut
 Olli WilliamIF Femman
 Fock EmilIF Femman
 Liljeqvist RobinIF Nykarlebynejden
 Edström TobiasIK Falken
 Rönngård BenjaminIF Drott
 Auvinen MiroIF Drott
F-11
 60m
 Wallin EllaVasa Idrottssällskap
 Sigrid KarlströmIF Åsarna9,559,55
 Strandvall LinneaIK Falken
 Lönnqvist EnyaIK Falken
 Kuoppamaa TinjaIF Nykarlebynejden9,139,13
 Bergström LinnIF Nykarlebynejden
 Åbro JuliaIF Nykarlebynejden10.08
 Grannas WilmaIF Drott
 Ainasoja NatalieIK Falken
 Svenlin LinaLarsmo IF
 Ljungberg RonjaIF Åsarna
 Lundén AnnieIF Drott
 Cederholm SaraIF Nykarlebynejden
 Auvinen EnniIF Drott
 Stråka NathalieIF Nykarlebynejden
 Laurén AngelinaIF Åsarna
 Åhman CarolinaIF Drott
 Ström LizaIF Nykarlebynejden
 Ström RonjaIF Nykarlebynejden
 Höjd
 Nyberg EllenIF Åsarna
 Sigrid KarlströmIF Åsarna125125
 Strandvall LinneaIK Falken
 Lönnqvist EnyaIK Falken
 Kuoppamaa TinjaIF Nykarlebynejden115115
 Holmlund EmiliaIF Åsarna
 Bergström LinnIF Nykarlebynejden
 Åbro JuliaIF Nykarlebynejden
 Finne JeanessaIK Falken
 Grannas WilmaIF Drott115
 Ainasoja NatalieIK Falken
 Ljungberg RonjaIF Åsarna
 Lundén AnnieIF Drott
 Cederholm SaraIF Nykarlebynejden
 Åhman CarolinaIF Drott
 Spjut
 Nyberg EllenIF Åsarna
 Sigrid KarlströmIF Åsarna15,12
 Strandvall LinneaIK Falken
 Lönnqvist EnyaIK Falken
 Kuoppamaa TinjaIF Nykarlebynejden
 Holmlund EmiliaIF Åsarna
 Bergström LinnIF Nykarlebynejden
 Finne JeanessaIK Falken
 Grannas WilmaIF Drott
 Ainasoja NatalieIK Falken
 Ljungberg RonjaIF Åsarna
 Cederholm SaraIF Nykarlebynejden
 Stråka NathalieIF Nykarlebynejden
 Ström LizaIF Nykarlebynejden
 Ström RonjaIF Nykarlebynejden
P-9
 40m
 Wallin EddieVasa Idrottssällskap
 Strandvall MelkerIK Falken
 Anderssén EmilIK Falken
 Lindqvist MelvinIK Falken
 Jokela AntonPetalax IK
 Ljungberg AlexIF Åsarna
 Lundén OscarIF Drott
 Cederholm TobiasIF Nykarlebynejden
 Hassila NikoIF Drott
 Backlund VilgotLarsmo IF
 Längd
 Wallin EddieVasa Idrottssällskap
 Strandvall MelkerIK Falken
 Anderssén EmilIK Falken
 Lindqvist MelvinIK Falken
 Jokela AntonPetalax IK
 Ljungberg AlexIF Åsarna
 Lundén OscarIF Drott
 Cederholm TobiasIF Nykarlebynejden
 Hassila NikoIF Drott
 Kula
 Lindqvist MelvinIK Falken
 Ljungberg AlexIF Åsarna
 Cederholm TobiasIF Nykarlebynejden
 Hassila NikoIF Drott
F-9
 40m
 Härtull OliviaLarsmo IF
 Liljekvist VildaLarsmo IF
 Viitasalo IzabelleIF Åsarna
 Byström MillaIK Falken
 Westerlund JessicaIK Falken
 Ollqvist EllinorIF Åsarna
 Fagerholm AmelinaLarsmo IF
 Tyni EerikaIF Drott
 Backlund VenlaIF Nykarlebynejden
 Holländer MollyIF Nykarlebynejden
 Ainasoja MatildaIK Falken
 Bäck JuliaIF Nykarlebynejden
 Lehto VenlaIF Drott
 Sandbacka EbbaIK Falken
 Forsman EllinorIF Nykarlebynejden
 Rönngård AmandaIF Drott
 Strandvall JuliaIF Åsarna
 Öling LovisaIF VOM
 Spets WilmaIK Falken
 Längd
 Härtull OliviaLarsmo IF
 Liljekvist VildaLarsmo IF
 Viitasalo IzabelleIF Åsarna
 Byström MillaIK Falken
 Ollqvist EllinorIF Åsarna
 Fagerholm AmelinaLarsmo IF
 Tyni EerikaIF Drott
 Backlund VenlaIF Nykarlebynejden
 Holländer MollyIF Nykarlebynejden
 Ainasoja MatildaIK Falken
 Bäck JuliaIF Nykarlebynejden
 Lehto VenlaIF Drott
 Sandbacka EbbaIK Falken
 Forsman EllinorIF Nykarlebynejden
 Strandvall JuliaIF Åsarna
 Öling LovisaIF VOM
 Spets WilmaIK Falken
 Kula
 Härtull OliviaLarsmo IF
 Liljekvist VildaLarsmo IF
 Fagerholm AmelinaLarsmo IF
 Tyni EerikaIF Drott
 Ainasoja MatildaIK Falken
 Bäck JuliaIF Nykarlebynejden
 Lehto VenlaIF Drott
 Sandbacka EbbaIK Falken
 Öling LovisaIF VOM

Resultat

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan