Tävlingar - 04.07 - XXXVI Knattekarnevalen (mångkamp)

Tävlingsinfo

Datum och klockslagOnsdag 04.07 17:30
ArrangörVasa Idrottssällskap
PlatsKarlsplan, Vasa
Avgift5 € / gren
Anmälan senastMåndag 02.07
 ANMÄLNING via kilpailukalenteri.fi
eller vid problem e-post:info@vis.fi Postadress: Storalånggatan 7 65100 Vasa

Anmälningsavgift 5-kamp 15 €, 4-kamp 12€ , 3-kamp 10 €
Efteranmälning 20 €
Efteranmälningar tas emot 1 timme före start och efteranmälningsavgift betalas på plats.

 

 




KontonummerIBAN: FI04 4970 1040 0408 63
Bekräftning1/2 timme före start.
Övrig infoGRENAR I KAMPERNA:
P/F 7 år 3kamp: 40 m, längd och kula
P/F 9,10,11 år 4 kamp : 40 m, höjd, spjut och 800 m
F/P 12-13 år 5 kamp: 60 m häck, längd, spjut, diskus och 800 m



KontaktuppgifterMikael Rönnkvist 050-5575192 mikael.ronnkvist@yrkesakademin.fi
ResultatserviceEfter tävlingen: www.vis.fi
Webbsidahttp://www.vis.fi/

Grenar

P-135-kamp
F-135-kamp
P-125-kamp
F-125-kamp
P-114-kamp
F-114-kamp
P-104-kamp
F-104-kamp
P-94-kamp
F-94-kamp
P-73-kamp
F-73-kamp

Tidsschema

Knattekarnevalen   4.7.2018 på Karlsplan

TIDSSCHEMA --- AIKATAULU

 

Preliminär   / Alustava

 

17:30

Längd /   Pituus

P-07

Längd grop   1

17:30

Höjd /   Korkeus

F-09

Höjd plats   1

17:30

Höjd /   Korkeus

F-13/12

Höjd plats   2

17:30

Spjut /   Keihäs

P-09

Spjut   plats 2

17:30

Spjut /   Keihäs

F-11/10

Spjut   plats 1

 

18:00

60mh

P-11

Final / 1   heat

18:05

60mh

P-10

Final / 2   heat

18:25

60mh

F-11

Final / 2   heat

18:25

Längd /   Pituus

P-13/12

Längd grop   1

18:30

Spjut /   Keihäs

P-11/10

Spjut   plats 1

18:35

60mh

F-10

Final / 3   heat

18:35

Kula /   Kuula

F-07

Kula plats   1

18:45

Höjd /   Korkeus

P-09

Höjd plats   2

18:50

60mh

F-13

Final / 2   heat

 

19:00

60mh

F-12

Final / 2   heat

19:10

60mh

P-13

Final / 1   heat

19:10

Spjut /   Keihäs

F-09

Spjut   plats 1

19:15

60mh

P-12

Final / 1   heat

19:20

Längd /   Pituus

F-13/12

Längd grop   1

19:20

Höjd /   Korkeus

F-11/10

Höjd plats   1

19:25

40m

P-07

Final / 2   heat

19:35

40m

F-07

Final / 2   heat

19:45

Kula /   Kuula

P-07

Kula plats   1

 

20:00

40m

P-09

Final / 3   heat

20:00

Höjd /   Korkeus

P-11/10

Höjd plats   2

20:10

40m

F-09

Final / 5   heat

20:15

Spjut /   Keihäs

P-13/12

Spjut   plats 1

20:20

Spjut /   Keihäs

F-13/12

Spjut   plats 2

20:25

Längd /   Pituus

F-07

Längd grop   1

20:35

800m

F-11/10

Final / 2   heat

20:45

800m

P-09

Final / 1   heat

20:45

Diskus /   Kiekko

P-13/12

Diskus   plats 1

20:50

800m

F-09

Final / 1   heat

21:00

800m

P-11/10

Final / 1   heat

 

21:05

800m

F-13/12

Final / 1   heat

21:15

800m

P-13/12

Final / 1   heat


Resultat

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan