Tävlingar - 29.09 - Terräng-DM

Tävlingsinfo

Datum och klockslagLördag 29.09 12:00
ArrangörMalax IF
PlatsPixne, Malax
Avgift8 € / gren
Anmälan senastTisdag 25.09
ON-Line på ÖIDs hemsida.
Reservanmälningsadress: mikael.appel@me.com
Anmälningsavgift: 9-15 år 6 euro
Efteranmälan på plats 1 h före första start 10£
KontonummerFI07 5670 8740 0026 97
Bekräftning1 h före grenens start
Övrig infoVeteran DM
Klasser och sträckor
H-35-H-55 6 km
H-60-H-65 4 km
H-70- 2 km
D-35-55 4 km
D-60-D-65 3 km
D-70- 2 km

OBS! För att delta i veteran DM bör man tillhöra en ÖID veteranförening 2017. Dessa är GIF, Hop-Hab Team, IF Drott,
IF Fyren, IF Femman, IF Kraft, IF Kvarken, IF Länken, IF Minken, IFN, IF Pedersöre-Pojkarna, IF Åsarna, IK Falken, IK Kronan, Kaskö IK, Malax IF, Maxmo sk, Vasa IS och Vörå 

Överdomare:
Kansli: Kenneth Asp
Starter:
Tävl.ledare: Mikael Appel
Speaker:
I lagtävlingarna ingår tre löpare. Lagen behöver inte anmälas skillt, utan de tre bästa från föreningen ingår i (första) laget. (om man har 6 deltagare så har man två lag)
KontaktuppgifterMikael Appel tel. 050-5185140
epost: mikael.appel@me.com

Resultatserviceunder tävlingen www.webscorer.com/40121
efter tävlingen www.oid-friidrott.com
Webbsidahttp://www.

Grenar

H6 km, Lagtävling
D4 km, Lagtävling
H-194 km, Lagtävling
D-194 km, Lagtävling
P-173 km, Lagtävling
F-173 km, Lagtävling
P-153 km
F-153 km
P-143 km
F-143 km
P-132 km
F-132 km
P-122 km
F-122 km
P-111.5 km
F-111.5 km
P-101.5 km
F-101.5 km
P-91 km
F-91 km

Tidsschema

       


Anmälda      Anmäl dig här

KlassGrenNamnFöreningPBSB
H
 6 km
 Grannas ChristianIF VOM
 Kronberg PatrickGamlakarleby IF
 Finnholm JimmyIK Falken
 Ingo JonasVasa Idrottssällskap
 Sandell KevinIK Falken
 Lagtävling
D
 4 km
 Häger EmelyIF Nykarlebynejden
 Lagtävling
H-19
 4 km
 Lagtävling
D-19
 4 km
 Lagtävling
P-17
 3 km
 Friman JohanVasa Idrottssällskap
 Björkell ViktorVasa Idrottssällskap
 Lagtävling
F-17
 3 km
 Lagtävling
P-15
 3 km
 Häggman AaronIF VOM
 Markén LeonardIF VOM
F-15
 3 km
 Nyback MichelleIF Nykarlebynejden
P-14
 3 km
F-14
 3 km
 Lindström FeliciaIF Femman
 Sandell AnnaIK Falken
 Tuohimaa InesSolf IK
 Jansson TindraIF VOM
P-13
 2 km
 Stark FilipVasa Idrottssällskap
F-13
 2 km
 Korhonen EmmaIF Femman
P-12
 2 km
 Jokiranta VilleKaskö IK
 Kastus JoelIF VOM
 Åbro JonasIF Nykarlebynejden
F-12
 2 km
 Rönn NeaVasa Idrottssällskap
 Kastus IdaIF VOM
 Hjerpe WilmaIF Femman
P-11
 1.5 km
 Fock EmilIF Femman
 Auvinen MiroIF Drott
 Häggman IivarIF VOM
 Jankens FelixIF Drott
 Sundell HannesIF Femman
 Gullberg TheoVasa Idrottssällskap
 Finne DennisIF Femman
F-11
 1.5 km
 Lindström NathalieIF Femman
 Nylund TuvaVasa Idrottssällskap
 Sandberg InezIF Kraft Friidrott
P-10
 1.5 km
 Hugo NymanIF Kraft Friidrott
 Braxén JonasVasa Idrottssällskap
F-10
 1.5 km
 Wilma NymanIF Kraft Friidrott
 Auvinen EnniIF Drott
 Snickars MatildaIF Kraft Friidrott
 Markén WinnieIF VOM
 Åbro JuliaIF Nykarlebynejden
 Peltoniemi ReettaIF Drott
P-9
 1 km
 Appel EmilMalax IF
 Storthors FilipIF Kraft Friidrott
 Qvisén AntonVasa Idrottssällskap
 Wägar HannesIF Femman
 Jungar JacobIF Drott
F-9
 1 km
 Björndahl MalvaMalax IF
 Snickars LeaIF Kraft Friidrott
 Markén SagaIF VOM
 Nylund WilmaIF Femman
 Öling LovisaIF VOM
 Hermans MatildaIF VOM

Resultat

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan