Tävlingar - 01.08 - Föreningscup deltävling II Nedervetil

Tävlingsinfo

Datum och klockslagOnsdag 01.08 18:00
ArrangörIF Åsarna
PlatsNedervetil idrottsplan
Avgift0 € / gren el. lag
Anmälan senastSöndag 29.07
ON-Line på ÖID:s hemsida
Reserv ifasarna@gmail.com  - OBS!! Endast för de föreningar som anmält ett lag!!
Kontonummer
Bekräftning

60 minuter innan för löpgrenarna och gång, 30 minuter innan för fältgrenarna. Bekräftningen sker med ett kryss på anslagstavlan. 

OBS! Stafetter - Lagledaren

Övrig infoDe som deltar i gång har möjlighet att delta i en annan individuell
gren + stafett. Stafetterna 4 x 600 m och 4 x 800 m är mixedstafetter 2 pojkar och 2 flickor (p+f+p+f). Gången är mixtävling endera pojke eller flicka.
Tävlingsledare: David Nyman
Starter: Kaija Björklund/Stefan Dalhem
Speaker: Lalle Broberg
KontaktuppgifterPia Björkqvist, 040 559 2654 eller Marika Sandkulla, 040 754 6841
Resultatservice

Gabriella Lövsund/gabriella.lovsund@gmail.com
live.tuloslista.com

Webbsidahttp://www.ifasarna.idrott.fi

Grenar

P-17800m, Stav, Spjut
F-17800m, Stav, Spjut
P-15100mh, 300m, 3-steg, Slägga, 1000m g, 4 x 800m
F-15300m, 80mh, 3-steg, Slägga, 1000m g, 4 x 800m
P-13200m, 60mh, Längd, Kula, 1000m g, 4 x 600m
F-13200m, 60mh, Längd, Kula, 1000m g, 4 x 600m
P-11150m, 60mh, Höjd, Kula, 1000m g, 4 x 600m
F-11150m, 60mh, Höjd, Kula, 1000m g, 4 x 600m

Tidsschema

18:00   100mh         P15                                         
18:00   3-steg          P15                                         
18:00   stav             F17                                          
18:00   höjd             P11                                        
18:00   slägga         F15                                         
18:00   kula             F11                                        
18:10   80mh           F15                                        
18:20   60mh           F13                                       
18:30   60mh           P13                                     
18:40   60mh           F11                                            
18:40   längd           P13                                        
18:50   kula             F13                                             
18:50   60mh           P11                                            
19:00   spjut            P17                                        
19:10   300m           F15                                        
19:25   300m           P15                                         
19:40   höjd             F11                                             
19:40   3-steg          F15                                            
19:45   150m           F11                                         
19:45   stav             P17                                               
19:45   kula             P11                                             
19:50   slägga         P15                                       
20:00   150m          P11                                          
20:15   200m          F13                                          
20:30   200m          P13                                            
20:30   längd          F13                                              
20:30   kula            P13                                          
20:40  1000m gång F/P11 F/P13 F/P15                     
20:40   spjut           F17                                             
20:55   800m          P17                                          
21:00   800m          F17                                           
21:10   4x600m      F/P 11                                          
21:20   4x600m      F/P 13                        
21:30   4x800m      F/P 15 

 

 

Anmälda

KlassGrenNamnFöreningPBSB
P-17
 800m
 Mäenpää NicoGamlakarleby IF
 Huynh TommyIF Drott
 Lahti RasmusIF Drott
 Åhman JohannesIF Drott
 Lerstrand RasmusVasa Idrottssällskap
 Friman JohanVasa Idrottssällskap
 Markén LeonardIF VOM
 Norrbacka AxelIK Falken
 Ehrs JohannesIF VOM
 Back WilliamIF Nykarlebynejden
 Stav
 Björkgren AlexanderIF Drott
 Lundberg AlbinVasa Idrottssällskap
 Cheraghi Ali RezaIK Falken
 Spjut
 Nygård JohanIF Drott
 Söderman AlfonsIF Drott
 Elberkennou YounesVasa Idrottssällskap
 Portin StevenIK Falken
 Jonatan EnforsIF Åsarna
F-17
 800m
 Åkerholm RebeccaIF Drott
 Fogström SofiaVasa Idrottssällskap
 Häggkvist FridaIF Kraft Friidrott
 Blomqvist NathalieIK Falken
 Finne SuzetteIK Falken
 Jansson TindraIF VOM
 Rintanen FannyIF VOM
 Stråka TildeIF Nykarlebynejden
 Pajunen InaIF Åsarna
 Stav
 Myntti VictoriaIF Drott
 Parkkinen MoaIF Drott
 Åkerholm AlvaIF Drott
 Carlsson SandraVasa Idrottssällskap
 Vikström FeliciaLarsmo IF
 Borgmästars TildaIK Falken
 Sizowa TatjanaIF VOM
 Back HannaIF Nykarlebynejden
 Liljeqvist EmiliaIF Nykarlebynejden
 Vikman EmmaIF Åsarna
 Spjut
 Backman IdaIF Drott
 Dahl ChristinaIF Drott
 Nyman MatildaIF Drott
 Källberg ElinVasa Idrottssällskap
 Vikström JasmineLarsmo IF
 Sundqvist WilmaIF Kraft Friidrott
 Hautamäki WilmaIK Falken
 Nystedt JennaIF VOM
 Karlström EricaIF Nykarlebynejden
 Nyback NathalieIF Nykarlebynejden
 Broända JennyIF Åsarna
P-15
 100mh
 Björkgren AdrianIF Drott
 Smeds JacobIF VOM
 300m
 Westerlund WilliamIF Drott
 Wikar EdwardIF Drott
 Ntumba IveVasa Idrottssällskap
 Rintanen EliasIF VOM
 Nordberg SebastianIF Kraft Friidrott
 Blomqvist EliasIK Falken
 Wikström JonIK Falken
 Nybäck ArvidIF Nykarlebynejden
 3-steg
 Höglund IsakIF Drott
 Michael RännarIF VOM
 Bengs JeremiasIF Kraft Friidrott
 Höglund HermanIK Falken
 Nordström AmosIF Nykarlebynejden
 Slägga
 Sundberg JonIF Drott
 Nordgren LucasIF Kraft Friidrott
 Ehrs JakobIF VOM
 Hagman BenjaminIK Falken
 Bäck JoakimIF Nykarlebynejden
 1000m g
 Smeds JacobIF VOM
 4 x 800m
 IF Drott lag 1IF Drott
 Vasa Idrottssällskap lag 1Vasa Idrottssällskap
 IF VOM lag 1IF VOM
 IF Kraft Friidrott lag 1IF Kraft Friidrott
 IK Falken lag 1IK Falken
 IF Åsarna lag 1IF Åsarna
F-15
 300m
 Höglund TildaIF Drott
 Honkamaa SohviVasa Idrottssällskap
 Wiklund IdaVasa Idrottssällskap
 Granbäck HannaIF Kraft Friidrott
 Stenlund NatalieIF Kraft Friidrott
 Byström LauraIK Falken
 Huhtala CeciliaIK Falken
 Källbacka LinneaIF VOM
 Ström LauraIF Nykarlebynejden
 Hahtokari JanicaIF Åsarna
 Saarinen FannyIF Åsarna
 Ståhlstedt VeraIF Åsarna
 80mh
 Forsman LovaIF Drott
 Bengs EmmiVasa Idrottssällskap
 Finholm NoraLarsmo IF
 Haglund EmmaLarsmo IF
 Tikkala JohannaIF Kraft Friidrott
 Rönnskär AndreaIK Falken
 Holm ThildeIF Nykarlebynejden
 Stenroos BelindaIF Nykarlebynejden
 Sandkulla CharlottaIF Åsarna
 3-steg
 Westerlund TeodoraIF Drott
 Forsman Fanny IngridVasa Idrottssällskap
 Lärka IdaIF Kraft Friidrott
 Björkvik AliciaIK Falken
 Fors EmmaIK Falken
 Österberg EvelinaIF VOM
 Back HannaIF Nykarlebynejden
 Sundvik TindraIF Nykarlebynejden
 Ciornei Ana MariaIF Åsarna
 Slägga
 Lahti LinaIF Drott
 Östman FannyIF Drott
 Kackur JosefinaLarsmo IF
 Karlsson MichelleVasa Idrottssällskap
 Krook FeliciaIF Kraft Friidrott
 Granö CarolinaIK Falken
 Hagman SofiaIK Falken
 Parhiala EmmiIK Falken
 Penttinen MadelénIF VOM
 Nyback MichelleIF Nykarlebynejden
 Hongell SandraIF Åsarna
 1000m g
 Enlund JuliaVasa Idrottssällskap
 Granbäck HannaIF Kraft Friidrott
 Tikkala JohannaIF Kraft Friidrott
 Finne ChantelleIK Falken
 Nyback MichelleIF Nykarlebynejden
 Penttinen MadelénIF VOM
 Westerlund TeodoraIF Drott
 Östman FannyIF Drott
 Sandkulla CharlottaIF Åsarna
 4 x 800m
 IF Drott lag 1IF Drott
 Vasa Idrottssällskap lag 1Vasa Idrottssällskap
 IF Nykarlebynejden lag 1IF Nykarlebynejden
 IF Åsarna lag 1IF Åsarna
P-13
 200m
 Berglund AlbinIF VOM
 Sjöblom EliaVasa Idrottssällskap
 Jansson IsakIK Falken
 Heikkilä MiroGamlakarleby IF
 Korkatti NanteGamlakarleby IF
 Mäenpää JaniGamlakarleby IF
 Rousu JimiGamlakarleby IF
 Store ViktorGamlakarleby IF
 Åberg MatiasGamlakarleby IF
 Ahlvik RonnieIK Falken
 Alatalo Sami MikaelIF Drott
 Granbäck AxelIF Kraft Friidrott
 Kartalov DanielIF Nykarlebynejden
 Nyman AlexIF Nykarlebynejden
 Åbro JonasIF Nykarlebynejden
 Söderström IsacIF Åsarna
 60mh
 Mannström ConradIK Falken
 Kjellbäck NiklasGamlakarleby IF
 Grannas OscarIF Drott
 Nordberg OliverIF Kraft Friidrott
 Kartalov DanielIF Nykarlebynejden
 Nordström AmosIF Nykarlebynejden
 Åbro JonasIF Nykarlebynejden
 Enfors KevinIF Åsarna
 Storbjörk GustafIF Åsarna
 Längd
 Anton RännarIF VOM
 Ehnvall ValterIK Falken
 Rönnskär ViktorIK Falken
 Biskop KasperGamlakarleby IF
 Forsell ValterGamlakarleby IF
 Holm OttoGamlakarleby IF
 Söderman AlbinIF Drott
 Svenlin AntonLarsmo IF
 Wikblom MelkerIF Nykarlebynejden
 Forsström AntonIF Åsarna
 Kula
 Braxén JonasVasa Idrottssällskap
 Berglund HampusIF VOM
 Byström MaxIK Falken
 Nybacka VilleIK Falken
 Hagman BenjaminIK Falken
 Nylund RufusIF Drott
 Bergström JoelIF Nykarlebynejden
 Enlund EljasIF Åsarna
 Holmbäck BenjaminIF Åsarna
 1000m g
 Braxén JonasVasa Idrottssällskap
 Storbjörk GustafIF Åsarna
 4 x 600m
 IK Falken lag 1IK Falken
 IK Falken lag 2IK Falken
 IK Falken lag 3IK Falken
 IF Drott lag 1IF Drott
 IF Drott lag 2IF Drott
 IF Kraft Friidrott lag 1IF Kraft Friidrott
 IF Åsarna lag 1IF Åsarna
F-13
 200m
 Boateng PriscillaIF Drott
 Bertula AmandaVasa Idrottssällskap
 Lithén LinaVasa Idrottssällskap
 Nordman TildeVasa Idrottssällskap
 Björk VeraIK Falken
 Eklöv ElinIK Falken
 Järndahl JessicaIF Drott
 Suarez JamiraIF Drott
 Sandberg RebeccaLarsmo IF
 Snellman WilmaLarsmo IF
 Wiik EmmaLarsmo IF
 Granholm FeliciaIF VOM
 Böling JennaIF Kraft Friidrott
 Groop JuliaIF Kraft Friidrott
 Holländer Engla-LieIF Nykarlebynejden
 Jakobsson ElinIF Åsarna
 Sjölind VilhelminaIF Åsarna
 60mh
 Kvist ElisabethVasa Idrottssällskap
 Kock TindraIK Falken
 Nybacka LinaIK Falken
 Backman MiaIF Drott
 Grannas PalomaIF Drott
 Hagnäs HannaLarsmo IF
 Nilsson LiviaIF VOM
 Westermark MathildaIF Kraft Friidrott
 Linqvist ClaraIF Nykarlebynejden
 Ström MillaIF Nykarlebynejden
 Ainasoja EllenIF Åsarna
 Strandvall AngelinaIF Åsarna
 Längd
 Carlsson EdithVasa Idrottssällskap
 Håkans HannaVasa Idrottssällskap
 Åbrandt ElviraVasa Idrottssällskap
 Sandell OonaIK Falken
 Hassila NeaIF Drott
 Vornanen HannaIF Drott
 Wikman MollieIF Drott
 Björkskog NicolinaLarsmo IF
 Parkkinen AmandaLarsmo IF
 Alina GrönIF VOM
 Häggkvist JohannaIF Kraft Friidrott
 Ena JuliaIF Nykarlebynejden
 Semskar MajaIF Nykarlebynejden
 Nyberg WilmaIF Åsarna
 Kula
 Hautamäki HildaIK Falken
 Lillas EmmaIF Drott
 Nordström KiiraIF Drott
 Brännbacka MalvaLarsmo IF
 Kackur LinneaLarsmo IF
 Österberg EmiliaIF VOM
 Räfså EmiliaIF Kraft Friidrott
 Cederholm MalinIF Nykarlebynejden
 Jansson JuliaIF Nykarlebynejden
 Penttinen MadelénIF VOMutom tävlan
 Holmlund AmandaIF Åsarna
 1000m g
 Carlsson EdithVasa Idrottssällskap
 Åbrandt ElviraVasa Idrottssällskap
 Bodbacka YasmineIK Falken
 Lillas EmmaIF Drott
 Vornanen HannaIF Drott
 Kackur LinneaLarsmo IF
 Österberg EmiliaIF VOM
 Westermark MathildaIF Kraft Friidrott
 Ena JuliaIF Nykarlebynejden
 Ström MillaIF Nykarlebynejden
 Ainasoja EllenIF Åsarna
 Holmlund AmandaIF Åsarna
 Jakobsson ElinIF Åsarna
 4 x 600m
 Vasa Idrottssällskap lag 1Vasa Idrottssällskap
 IF VOM lag 1IF VOM
 IF Nykarlebynejden lag 1IF Nykarlebynejden
 IF Nykarlebynejden lag 2IF Nykarlebynejden
 IF Åsarna lag 1IF Åsarna
P-11
 150m
 Biskop EvertGamlakarleby IF
 Furu AlexGamlakarleby IF
 Furu AntonGamlakarleby IF
 Anderssén EmilIK Falken
 Kock ArvidIK Falken
 Ahlvik TonyIK Falken
 Klemets EmilIK Falken
 Hjulfors PaulLarsmo IF
 Isola MiskaIF Drott
 Lundén OscarIF Drott
 Ehrs EliasIF VOM
 Berg SamuelVasa Idrottssällskap
 Gullberg TheoVasa Idrottssällskap
 Bengs HannesIF Kraft Friidrott
 Wikblom EddieIF Nykarlebynejden
 Wikblom SanderIF Nykarlebynejden
 Strandvall WilliamIF Åsarna
 Söderström TedIF Åsarna
 60mh
 Mannström JoarIK Falken
 Finholm MånsLarsmo IF
 Jankens FelixIF Drott
 Bengs EeliVasa Idrottssällskap
 Hugo NymanIF Kraft Friidrott
 Mäkelä HugoIF Nykarlebynejden
 Forsström EmilIF Åsarna
 Lövsund ChristianIF Åsarna
 Höjd
 Edström TobiasIK Falken
 Grannas EmiroIF Drott
 Majabacka ConnyIF VOM
 Smulter HaraldVasa Idrottssällskap
 Bengtsson VincentVasa Idrottssällskap
 Lärka AxelIF Kraft Friidrott
 Knutar MarioIF Nykarlebynejden
 Ström JimIF Nykarlebynejden
 Kula
 Lindqvist MelvinIK Falken
 Stenman MorganIK Falken
 Hassila NikoIF Drott
 Grön AxelIF VOM
 Öling JoelIF VOM
 Broman AlexanderVasa Idrottssällskap
 Eklund BenjaminIF Nykarlebynejden
 Eklund GabrielIF Nykarlebynejden
 Liljeqvist RobinIF Nykarlebynejden
 Berg EelianIF Åsarna
 Ljungberg AlexIF Åsarna
 Pulkkinen EdvinIF Åsarna
 1000m g
 Lärka AxelIF Kraft Friidrott
 Gädda LiamVasa Idrottssällskap
 Ström JimIF Nykarlebynejden
 4 x 600m
 IK Falken lag 1IK Falken
 IK Falken lag 2IK Falken
 IK Falken lag 3IK Falken
 Larsmo IF lag 1Larsmo IF
 Larsmo IF lag 2Larsmo IF
 IF Drott lag 1IF Drott
 IF Drott lag 2IF Drott
 Vasa Idrottssällskap lag 1Vasa Idrottssällskap
 Gamlakarleby IF lag 1Gamlakarleby IF
 IF Kraft Friidrott lag 1IF Kraft Friidrott
 IF Åsarna lag 1IF Åsarna
 IF Åsarna lag 2IF Åsarna
 IF Åsarna lag 3IF Åsarna
 IF Åsarna lag 4IF Åsarna
F-11
 150m
 Byström MillaIK Falken
 Elenius FilippaIK Falken
 Kock EllenIK Falken
 Nybacka EsterIK Falken
 Byggmästar NellieLarsmo IF
 Parkkinen MathildaLarsmo IF
 Snellman MatildaLarsmo IF
 Sundelin LeaLarsmo IF
 Sundqvist ThildeLarsmo IF
 Lithen LottaVasa Idrottssällskap
 Björklund ElviraIF Drott
 Åhman CarolinaIF Drott
 Markén WinnieIF VOM
 Böling JolandaIF Kraft Friidrott
 Snickars LeaIF Kraft Friidrott
 Bergström LinnIF Nykarlebynejden
 Ström LizaIF Nykarlebynejden
 Åbro JuliaIF Nykarlebynejden
 Elin HolmIF Åsarna
 Laurén AngelinaIF Åsarna
 Siekkinen KajsaIF Åsarna
 Silja PulkkinenIF Åsarna
 Strandvall JuliaIF Åsarna
 Viitasalo IzabelleIF Åsarna
 60mh
 Kjellbäck MelissaGamlakarleby IF
 Lönnqvist EnyaIK Falken
 Strandvall LinneaIK Falken
 Björkgren CarlaIF Drott
 Ena FeliciaLarsmo IF
 Svenfelt LydiaLarsmo IF
 Nordkvist IdaVasa Idrottssällskap
 Wallin EllaVasa Idrottssällskap
 Backman LydiaIF Drott
 Lundén AnnieIF Drott
 Skytte AgnesIF Drott
 Östman InesIF Drott
 Engman FannyIF VOM
 Wilma NymanIF Kraft Friidrott
 Ström RonjaIF Nykarlebynejden
 Åbro JuliaIF Nykarlebynejden
 Ainasoja MoaIF Åsarna
 Alva SvenlinIF Åsarna
 Höjd
 Finne JeanessaIK Falken
 Kock IloneIK Falken
 Thylin TildeLarsmo IF
 Åberg TildaVasa Idrottssällskap
 Grannas WilmaIF Drott
 Södergård JuliaIF Drott
 Norrlin StellaIF VOM
 Sandberg InezIF Kraft Friidrott
 Dahlbacka AdaPargas IF-98
 Cederholm SaraIF Nykarlebynejden
 Björkfors ElsieIF Åsarna
 Sigrid KarlströmIF Åsarna
 Kula
 Ainasoja NatalieIK Falken
 Bodbacka AnjelicaIK Falken
 Tarvonen AmandaIK Falken
 Sandberg NovaLarsmo IF
 Svenlin LinaLarsmo IF
 Vikström VenlaLarsmo IF
 Nylund TuvaVasa Idrottssällskap
 Smedlund BiancaIF Drott
 Westerlund DeniseIF Drott
 Hartvik IzaIF VOM
 Öling LovisaIF VOM
 Österberg LinnIF VOM
 Bergman ElinIF Kraft Friidrott
 Nybäck AnnaIF Nykarlebynejden
 Stråka NathalieIF Nykarlebynejden
 Ahlskog SiriIF Åsarna
 Holmbäck JenniferIF Åsarna
 Holmlund EmiliaIF Åsarna
 Ljungberg RonjaIF Åsarna
 Nyberg EllenIF Åsarna
 1000m g
 Bodbacka AnjelicaIK Falken
 Finne JeanessaIK Falken
 Nylund TuvaVasa Idrottssällskap
 Östman InesIF Drott
 Markén SagaIF VOM
 Markén WinnieIF VOM
 Snickars LeaIF Kraft Friidrott
 Wilma NymanIF Kraft Friidrott
 Ström LizaIF Nykarlebynejden
 Ström RonjaIF Nykarlebynejden
 Holmlund EmiliaIF Åsarna
 Ljungberg RonjaIF Åsarna
 Nyberg EllenIF Åsarna
 4 x 600m
 IK Falken lag 1IK Falken
 IK Falken lag 2IK Falken
 IK Falken lag 3IK Falken
 Vasa Idrottssällskap lag 1Vasa Idrottssällskap
 IF VOM lag 1IF VOM
 IF Nykarlebynejden lag 1IF Nykarlebynejden
 IF Nykarlebynejden lag 2IF Nykarlebynejden

Resultat

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan