Tävlingar - 31.07 - RT i Karleby

Tävlingsinfo

Datum och klockslagTisdag 31.07 18:00
ArrangörGamlakarleby IF
PlatsKyrkbackens plan, Karleby
Avgift6€/gren
Anmälan senastSöndag 29.07
Efteranmälning senast en timme före första grenens start.
Efteranm. avg. 10 £/gren
Jälki-Ilmoittautumiset viimeistään tunti ennen ensimmäisen  
lajin alku.
reserv: kristian.anas@anvianet.fi

Anmälning även via kilpailukalenteri.
KontonummerFI80 2011 1800 1215 77
Bekräftning


Övrig infoI löpgrenarna kan heaten vid behov sammaslås ifall deltarna är få
Juoksulajeissa erät voidaan yhdistää tarpeeseen mukaan jos osanottajamäärä on vähäinen.
KontaktuppgifterSeppo Järvelä tel. 040-7604567 seppo.t.jarvela@gmail.com

Kristian Ånäs tel. 044-2626884 kristian.anas@anvianet.fi
Resultatservice
Webbsidawww.gamlakarlebyif.fi

Grenar

H400m, 1500m, 110mh, Längd, Spjut
D400m, 1500m, 100mh, Längd, Spjut
P-17100mh, 300m, Längd, Spjut
F-17100mh, 300m, Längd, Spjut
P-15200m, 100mh, Höjd, Längd
F-15200m, 100mh, Höjd, Längd
P-1360mh, 600m, Kula
F-1360mh, 600m, Kula
P-11150m, 600m, Kula
F-11150m, 600m, Kula
P-9150m, 600m, Längd
F-9150m, 600m, Längd

Tidsschema

Tidsscema / aikataulu 31.7.2018

Kyrkbackens plan / Kirkonmäen urheilukenttä

 

18:05 F/T/P9 längd/ pituus

18:05 F/T/P11 kula/kuula

18:05 F/T13 60mh / 60m aidat

18:15 P13 60mh / 60m aidat

18:25 F/T15 80mh / 80m aidat

18:35 P15 100mh / 100m aidat

18:45 F/T17 & D/N 100mh/100m aidat

18:45 F/T/P 15 höjd / korkeus

18:50 P 17 110mh / 110m aidat

18:50 H/M 110mh / 110m aidat

19.00 H/M 100 m Huom! Lisälaji (ilmoittautuminen sähköpostitse)

19:00 F/T/P 13 kula / kuula

19:10 F/T9 150m

19:15 F/T/P15, F/T/P17 & D/N & H/M längd / pituus

19:20 P9 150m

19:30 F/T11 150 m

19.40 P11 150 m

19:45 F/T/P 17 & D/N & H/M spjut / keihäs

19:50 F/T15 200m

19:55 P15 200m

20:00 F/T9 600m

20:05 P9 600m

20:10 F/T11 600m

20:15 P11 600m

20:20 F/T13 600m

20:25 P13 600m

20:35 D/N 1500m

20:40 H/M 1500m

20:45 F/T17 300m

20:50 P17 300m

21:00 D/N 400m

21:05 H/M 400m


Anmälda

KlassGrenNamnFöreningPBSB
H
 400m
 1500m
 110mh
 Längd
 Spjut
D
 400m
 1500m
 100mh
 Längd
 Spjut
P-17
 100mh
 300m
 Mäenpää NicoGamlakarleby IF
 Längd
 Spjut
F-17
 100mh
 300m
 Längd
 Spjut
P-15
 200m
 Lerbacka ValterGamlakarleby IF
 100mh
 Höjd
 Westerlund WilliamIF Drott
 Längd
F-15
 200m
 Byström LauraIK Falken
 Björkvik AliciaIK Falken
 Stenroos BelindaIF Nykarlebynejden
 Ström LauraIF Nykarlebynejden29,95
 100mh
 Back HannaIF Nykarlebynejden
 Stenroos BelindaIF Nykarlebynejden
 Sundvik TindraIF Nykarlebynejden
 Höjd
 Back HannaIF Nykarlebynejden
 Längd
 Björkvik AliciaIK Falken
 Sundvik TindraIF Nykarlebynejden
P-13
 60mh
 Biskop KasperGamlakarleby IF
 Kjellbäck NiklasGamlakarleby IF
 Åberg MatiasGamlakarleby IF
 600m
 Flocco DavinGamlakarleby IF
 Korkatti NanteGamlakarleby IF
 Mäenpää JaniGamlakarleby IF
 Rousu JimiGamlakarleby IF
 Virkkala JereGamlakarleby IF
 Heikkilä MiroGamlakarleby IF
 Holm OttoGamlakarleby IF
 Store ViktorGamlakarleby IF
 Åbro JonasIF Nykarlebynejden
 Hjulfors PaulLarsmo IF
 Kula
 Flocco DavinGamlakarleby IF
 Rousu JimiGamlakarleby IF
 Åberg MatiasGamlakarleby IF
F-13
 60mh
 Nyberg WilmaIF Åsarna
 Cederholm MalinIF Nykarlebynejden
 Grannas PalomaIF Drott
 600m
 Korhonen EmmaIF Femman
 Nyberg WilmaIF Åsarna
 Kula
 Korhonen EmmaIF Femman
 Nyberg WilmaIF Åsarna
 Cederholm MalinIF Nykarlebynejden
P-11
 150m
 Hägglund AronGamlakarleby IF
 Furu AntonGamlakarleby IF
 Biskop EvertGamlakarleby IF
 Fock EmilIF Femman
 Strandvall WilliamIF Åsarna
 Grannas EmiroIF Drott
 Jankens FelixIF Drott
 Hjulfors PaulLarsmo IF
 600m
 Biskop EvertGamlakarleby IF
 Fock EmilIF Femman
 Strandvall WilliamIF Åsarna
 Jankens FelixIF Drott
 Kula
 Hägglund AronGamlakarleby IF
 Fock EmilIF Femman
 Grannas EmiroIF Drott
F-11
 150m
 Korhonen SanniIF Femman
 Finnilä SointuGamlakarleby IF
 Kjellbäck MelissaGamlakarleby IF
 Eriksson EllaGamlakarleby IF
 Austen DaynaGamlakarleby IF
 Cederholm SaraIF Nykarlebynejden
 Flocco CeciliaGamlakarleby IF
 Ainasoja NatalieIK Falken
 600m
 Korhonen SanniIF Femman
 Nyberg EllenIF Åsarna
 Eriksson EllaGamlakarleby IF
 Åbro JuliaIF Nykarlebynejden
 Cederholm SaraIF Nykarlebynejden
 Ainasoja NatalieIK Falken
 Kula
 Korhonen SanniIF Femman
 Finnilä SointuGamlakarleby IF
 Nyberg EllenIF Åsarna
 Austen DaynaGamlakarleby IF
 Westerlund DeniseIF Drott
 Cederholm SaraIF Nykarlebynejden
 Flocco CeciliaGamlakarleby IF
 Ainasoja NatalieIK Falken
P-9
 150m
 Furu AlexGamlakarleby IF
 Cederholm TobiasIF Nykarlebynejden
 600m
 Cederholm TobiasIF Nykarlebynejden
 Längd
 Furu AlexGamlakarleby IF
 Cederholm TobiasIF Nykarlebynejden
F-9
 150m
 Westerlund JessicaIK Falken
 Hakala MelidaGamlakarleby IF
 Forsman EllinorIF Nykarlebynejden
 Penttilä AmandaGamlakarleby IF
 Härtull OliviaLarsmo IF
 Strandvall JuliaIF Åsarna
 Flocco IsabellaGamlakarleby IF
 Ainasoja MatildaIK Falken
 600m
 Byström MillaIK Falken
 Häggblom NoomiGamlakarleby IF
 Westerlund JessicaIK Falken
 Hakala MelidaGamlakarleby IF
 Forsman EllinorIF Nykarlebynejden
 Penttilä AmandaGamlakarleby IF
 Härtull OliviaLarsmo IF
 Strandvall JuliaIF Åsarna
 Flocco IsabellaGamlakarleby IF
 Ainasoja MatildaIK Falken
 Längd
 Byström MillaIK Falken
 Finnilä SanniGamlakarleby IF
 Sandbacka EbbaIK Falken
 Westerlund JessicaIK Falken
 Forsman EllinorIF Nykarlebynejden
 Penttilä AmandaGamlakarleby IF
 Härtull OliviaLarsmo IF
 Strandvall JuliaIF Åsarna
 Flocco IsabellaGamlakarleby IF
 Ainasoja MatildaIK Falken

Resultat

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan