Tävlingar - 14.05 - RT Lilla stafettkarnevalen

Tävlingsinfo

Datum och klockslagMåndag 14.05 18:00
ArrangörIF Drott
PlatsCentralidrottsplan, Jakobstad
Avgift3,50 € / gren el. lag
Anmälan senastTorsdag 10.05
Hans Byggmästar, Alholmsgatan 44 C 19, 68600 Jakobstad,
e-post: hans.byggmastar@luukku.com,
ingen efteranmälan!
KontonummerFI14 2015 3800 0040 64
BekräftningSenast 40 min före första start
Övrig infoAndra stadiet flickor 4x100m,
Andra stadiet pojkar 4x100m,
Andra stadiet dubbel svenska stafett, mixed
Åk 7-9 flickor 4x100m,
Åk 7-9 flickor 600+600+400 m
Åk 7-9 pojkar 4x100m
Åk 7-9 dubbel svensk stafett, mixed
Åk 1-6 pojkar (800+800+700+700) små grundskola
Åk 1-6 flickor 600m+600m+400m små grundskola
Åk 1-6 mixed 5x80m små grundskola
Åk 1-6 pojkar (800+800+700+700) grundskola
Åk 1-6 pojkar 5x80m grundskola
Åk 1-6 flickor 5x80m, grundskola
Åk 1-6 flickor 600m+600m+400m grundskola
Åk 1-4 mixed 8x50m grundskola

Segrande lagen erhåller pris.
KontaktuppgifterHans Byggmästar tfn. 044-720 6351
ResultatserviceUnder och efter tävl. tfn. 044-720 6351
Webbsidahttp://www.oid-friidrott.com

Grenar


Tidsschema


kl.  18.10 åk 1-4 8 x 50 m, mixed
      18.25 åk 1-6 5 x 80 m, flickor, grundskola
      18.40 åk 1-6 5 x 80 m, mixed, småskolor
      19.00 åk 1-6 5 x 80 m, pojkar, grundskolor
      19.20 åk 1-6 600+600+400 m, flickor, grundskolor
      19.20 åk 1-6 600+600+400 m, flickor, små grundskolor
      19.40 åk 7-9 4 x 100 m, flickor, 
      19.40           4 x 100 m, flickor, andra stadiet
      19.50 åk 7-9 4 x 100 m, pojkar,
      19.50           4 x 100 m, pojkar, andra stadiet
      20.05 åk 1-6 800+800+700+700 m, pojkar, grundskolor
      20.05 åk 1-6 800+800+700+700 m, pojkar, små grundskolor
      20.20 åk 7-9 600+600+400 m, flickor,
      20.35 åk 7-9 dubbel,svensk stafett, mixed
      20.35           dubbel,svensk stafett, mixed, andra stadiet      
              (100+100+200+200+300+300+400+400 m)

Resultat

RESULTAT

Åk 1-6 800+800+700+700 m småskola


  1. Edsevö småskola                                10.52,04
        Jesper Käldman
        Adam Landén
        Simon Bergqvist
        Emil Högnäs

  2. Forsby småskola lag 1                          11.04,52
        Rasmus Krook
        Isak Jansson
        Timoteus Heikkilä
        Lukas Jansson

  3. Östensö småskola                               11.21,04
        Felix Kass
        Veeti Moilanen
        Filip Nyman
        Viktor Rönnskär

  4. Socklot småskola                               12.20,99
        Eddie Wikblom
        William Sjöström
        Colin Johnson
        Linus Wingren


Åk 1-6 5 x 80 m pojkar grundskola

  1. Oxhamns skola åk 6 lag 1                       56,71
  2. Normens skola lag 1                               57,36
  3. Språkbadsskolan lag 1                            57,60
  4. Näs skola lag 1                                      59,80
  5. Ytteresse skola lag 1                            1.00,52
  6. Kållby-Heimbacka skola                        1.00,94
  7. Språkbadsskolan lag 2                          1.01,79
  8. Överesse skola lag 1                            1.01,82
  9. Normens skola lag 2                             1.04,21
 10. Oxhamns skola åk 6 lag 2                    1.05,01
 11. Näs skola lag 2                                    1.06,94

Erä 1                

  1. Oxhamns skola åk 6 lag 1                          56,71
        Albin Söderman
        Oskar Grannas
        Adrian Elenius
        Gabriel Belhoucine
        Mustafa Jaffari

  2. Näs skola lag 1                                         59,80
        Hannes Grankulla
        Amos Byggmästar
        Paul Hjulfors
        Isak Granholm
        Hugo Gäddnäs

  3. Kållby-Heimbacka skola                          1.00,94
        Elias Snellman
        Adam Sundqvist
        Ville Nybacka
        Aron Johansson
        Sam Snellman

  4. Språkbadsskolan lag 2                           1.01,79
        Hannes Lill
        Oliver Dahlqvist
        William Storbacka
        Nestor Räikkönen
        Oskar Wallsten

  5. Normens skola lag 2                              1.04,21
        Simon Fellman
        Zeb Ström
        Rickard Engström
        Jonas Åbro
        Svante Lintunen

  6. Oxhamns skola åk 6 lag 2                       1.05,01
        Wilmer Östrand
        Arthur Gäddnäs
        Wilmer Björklund
        Oskar Isomaa
        Rufus Nylund


Erä 2                

  1. Normens skola lag 1                               57,36
        Kevin Vestlin
        Daniel Kartalov
        Melker Wikblom
        Jere Virkkala
        Illia Mikhlik

  2. Språkbadsskolan lag 1                           57,60
        Viggo Penttala
        Isac Sjöholm
        Elvin Sandbacka
        Rasmus Svenlin
        Isak Henriksson

  3. Ytteresse skola lag 1                          1.00,52
        Aron Häggman
        Jesper Sundqvist
        Hugo Wiklund
        Oskar Snellman
        Casper Lindfors

  4. Överesse skola lag 1                          1.01,82
        Fred Häggman
        Morgan Wärnå
        Nick Hjulfors
        Isak Gunell
        Ronnie Ahlvik

  5. Näs skola lag 2                                 1.06,94
        Noah Granholm
        Noel Granholm
        Vincent Hagman
        Jeremias Granholm
        Matteus Sundkvist


Åk 1-6 800+800+700+700 m grundskola


  1. Oxhamns skola åk 6 lag 1                 10.00,02
        Albin Söderman
        Gabriel Belhoucine
        Mustafa Jaffari
        Oskar Grannas

  2. Normens skola lag 1                         10.07,75
        Melker Wikblom
        Daniel Kartalov
        Max Forsbacka
        Jonas Åbro

  3. Näs skola lag 1                                10.33,44
        Paul Hjulfors
        Noel Granholm
        William Sundkvist
        Hannes Grankulla

  4. Språkbadsskolan lag 1                     10.41,17
        Viggo Penttala
        Isac Sjöholm
        Hannes Lill
        Oskar Wallsten

  5. Ytteresse skola lag 1                       10.48,00
        Jens Eklund
        Jesper Sundqvist
        Jesper Lindfors
        Aron Häggman

  6. Näs skola lag 2                              11.22,73
        Hugo Gäddnäs
        Noah Granholm
        Jeremias Granholm
        Amos Byggmästar

  7. Normens skola lag 2                       11.27,07
        Rickard Engström
        Jere Virkkala
        Viktor West
        Khgang Nguyen

  8. Kyrkoby skola lag 1                        11.31,85
        Arvid Kock
        Roman Rudenko
        Hampus Granqvist
        Tobias Edström

  9. Språkbadsskolan lag 2                   11.33,77
        Ben Haga
        Jakob Skott
        Adam Wiklund
        Nestor Räikkönen

 10. Kållby-Heimbacka skola                11.46,02
        Adam Sundqvist
        Aron Johansson
        Ville Nybacka
        Sam Snellman

 11. Överesse skola lag 1                     12.26,65
        Morgan Wärnå
        Nick Hjulfors
        Melker Wikström
        Ronnie Ahlvik


Åk 7-9 4 x 100 m pojkar


  1. Oxhamns skola åk 7-9 lag 1              46,08
        Adrian Björkgren
        Rasmus Lahti
        Johan Nygård
        Alexander Björkgren

  2. Cronhjelm högstadieskola lag 1          49,73
        Noah Björkskog
        Ascha Min Wanchai
        Joas Snellman
        Malek Khaskfi

  3. Oxhamns skola åk 7-9 lag 2               50,25
        Isak Höglund
        Aleksi Häggblom
        William Westerlund
        Johannes Åhman

  4. Cronhjelm högstadieskola lag 2           52,07
        Adam Byggmästar
        Adam Sundelin
        Alex Gäddnäs
        Paulus Byggmästar

  5. Oxhamns skola åk 7-9 lag 3                54,05
        Tommy Huynh
        Vincent Tilus
        Edward Wikar
        Tony Salin

  6. Cronhjelm högstadieskola lag 3            55,70
        Otto Sjölund
        Filip Koivuniemi
        Noah Grankulla
        Tobias Wiik


Andra stadiet 4 x 100 m pojkar


  1. Jakobstads gymnasium lag 1               47,90
        Alexander Bobacka
        Alex Johansson
        Alfons Söderman
        Samuel Lillqvist

  2. Jakobstads gymnasium lag 2               53,71
        Vihtori Karukka
        John Smeds
        Viktor Granlund
        Oscar Sandler

     Pedersöre gymnasium                         DNS
        Ali Reza Cheragi
        Adam Wikman
        Alex Rintaniemi
        Isac Silvan


Åk 1-6 600+600+400 flickor grundsko


  1. Normens skola lag 1                        4.56,19
        Engla-Lie Holländer
        Tilde Stråka
        Thilde Holm

  2. Oxhamns skola åk 6 lag 1                4.56,28
        Nea Hassila
        Mia Backman
        Emma Lillas

  3. Näs skola lag 1                               5.21,51
        Hanna Hagnäs
        Nicolina Björkskog
        Ester Hjulfors

  4. Språkbadsskolan lag 1                    5.33,42
        Elvira Björklund
        Emmi Mäenpää
        Agnes Skytte

  5. Överesse skola lag 1                       5.36,44
        Amanda Vikström
        Frida Nykung
        Ella Ahlvik

  6. Normens skola lag 2                        5.37,01
        Jenna Kangas
        Moa Forsbacka
        Naomi Torrkulla

  7. Ytteresse skola lag 1                       5.46,21
        Karolina Lindfors
        Moa Lassfolk
        Jenna Wargh

  8. Kållby-Heimbacka skola                   5.49,58
        Maja Söderlund
        Isabella Mattsson
        Lina Nybacka

  9. Språkbadsskolan lag 2                     5.59,46
        Moa Mäenpää
        Matilda Skott
        Thilde Björklund

 10. Överesse skola lag 2                       6.05,83
        Wanja Pettersson
        Oona Sandell
        Ronja Hägglund

 11. Näs skola lag 2                               6.11,57
        Erika Gäddnäs
        Emma Wahlberg
        Evelina Grankulla

 12. Näs skola lag 3                               6.17,01
        Irene Gäddnäs
        Alice Granholm
        Edith Hjulfors

 13. Kyrkoby skola lag 1                         6.30,28
        Ellen Kock
        Amanda Björkskog
        Lowa Brännbacka

 14. Överesse skola lag 3                        6.44,03
        Nathalie Östman
        Lovisa Wärn
        Jemina Grankulla

 15. Kyrkoby skola lag 2                         6.47,89
        Jennie Björnvik
        Elona Canko
        Carolina Åhman


Åk 1-6 5 x 80 m flickor grundskola

  1. Oxhamns skola åk 6 lag 1                   56,00
  2. Språkbadsskolan lag 1                        58,73
  3. Normens skola lag 1                           58,81
  4. Näs skola lag 1                                1.01,00
  5. Kållby-Heimbacka skola                    1.01,32
  6. Överesse skola lag 1                         1.01,42
  7. Språkbadsskolan lag 2                      1.02,17
  8. Normens skola lag 2                         1.02,73
  9. Oxhamns skola åk 6 lag 2                 1.02,74
 10. Ytteresse skola lag 1                        1.02,94
 11. Oxhamns skola åk 6 lag 3                 1.03,21
 12. Oxhamns skola åk 6 lag 4                 1.03,26
 13. Överesse skola lag 2                         1.07,11
 14. Näs skola lag 2                                 1.07,50
 15. Ytteresse skola lag 2                         1.09,92

Erä 1                

  1. Normens skola lag 1                          58,81
        Clara Linqvist
        Engla-Lie Holländer
        Thilde Holm
        Tilde Stråka
        Matilda Turpeinen

  2. Näs skola lag 1                                 1.01,00
        Hanna Hagnäs
        Ester Hjulfors
        Alice Granholm
        Erika Gäddnäs
        Nicolina Björkskog

  3. Kållby-Heimbacka skola                    1.01,32
        Maja Söderlund
        Mia-Linn Bexar
        Edith Snellman
        Isabella Mattsson
        Lina Nybacka

  4. Överesse skola lag 1                        1.01,42
        Amanda Vikström
        Ella Ahlvik
        Frida Nykung
        Wanja Pettersson
        Hannah Tallgren

  5. Oxhamns skola åk 6 lag 2               1.02,74
        Minea Sacklén
        Jessica Järndahl
        Alyssa Palojärvi
        Tilda Ljung
        Paloma Grannas

  6. Oxhamns skola åk 6 lag 3              1.03,21
        Kira Nordström
        Noomi Enlund
        Kajsa Korkea-Aho
        Malva Stenmark
        Ester Gripenberg

  7. Ytteresse skola lag 2                     1.09,92
        Liljah Hjulfors
        Evelina Punsar
        Alma Snellman
        Nicole Snellman
        Sara Fagerholm


Erä 2                

  1. Oxhamns skola åk 6 lag 1               56,00
        Nea Hassila
        Alva Backlund
        Mia Backman
        Emma Lillas
        Priscilla Boateng

  2. Språkbadsskolan lag 1                    58,73
        Sarah Jungar
        Emma Karlström
        Anva Lind
        Wilma Höglund
        Tinja Willfors

  3. Språkbadsskolan lag 2                  1.02,17
        Elicia Strömberg
        Emelie Forsbacka
        Millandra Sandler
        Alva Norrgård
        Cassandra Högqvist

  4. Normens skola lag 2                      1.02,73
        Julia Jansson
        Maja Semskar
        Jenna Kangas
        Tea Käldström
        Moa Forsbacka

  5. Ytteresse skola lag 1                     1.02,94
        Thea Peltola
        Angelina Lindfors
        Lina Dahllund
        Olivia Östman
        Vera Björk

  6. Oxhamns skola åk 6 lag 4              1.03,26
        Sheila Kung
        Tindra Höglund
        Ella Porthin
        Linnea Sundfors
        Filippa Kaitfors

  7. Överesse skola lag 2                      1.07,11
        Matilda Nylund
        Jemina Grankulla
        Ronja Hägglund
        Nathalie Östman
        Natalie Herrman

  8. Näs skola lag 2                              1.07,50
        Enny Esberg
        Irene Gäddnäs
        Evelina Grankulla
        Ellen Gäddnäs
        Edith Hjulfors


Åk 1-6 600+600+400 flickor småskola


  1. Jeppo-Pensala småskola                5.42,25
        Signe Jakobsson
        Emilia Liljeqvist
        Ida Stenvall

  2. Östensö småskola                         5.45,34
        Julia Backlund
        Aster Wikström
        Agnes Kulla

  3. Forsby småskola lag 1                    6.13,35
        Moa Jasson
        Mila Backman
        Emma Eklöv

  4. Socklot småskola                           6.21,42
        Kaisa Lillvik
        Elisabeth Sjöström
        Angelina Johnson

  5. Edsevö småskola                           6.24,60
        Mira Ena
        Josefin Viljamaa
        Alva Bergqvist


Åk 7-9 4 x 100 m flickor


  1. Oxhamns skola åk 7-9 lag 1               53,08
        Lova Forsman
        Tilda Gripenberg
        Ida Backman
        Matilda Nyman

  2. Sursik skola lag 1                               54,68
        Andrea Rönnskär
        Jemina Wiklund
        Cecilia Huhtala
        Alicia Björkvik

  3. Oxhamns skola åk 7-9 lag 2                56,36
        Moa Parkkinen
        Tilda Höglund
        Tiia Suominen
        Julia Limnell

  4. Cronhjelm högstadieskola lag 1            57,10
        Nora Finholm
        Malin Svenlin
        Emma Haglund
        Josefine Asplund

  5. Cronhjelm högstadieskola lag 2            58,47
        Moa Sandström
        Lotta Martin
        Jonna Hannula
        Alma Björklund

  6. Sursik skola lag 2                               58,61
        Laura Byström
        Emilia Peltola
        Lili-Ann Tuomi
        Corinne Grankulla

  7. Oxhamns skola åk 7-9 lag 3                59,19
        Teodora Westerlund
        Fanny Östman
        My Nygård
        Milja Snellman

  8. Cronhjelm högstadieskola lag 3         1.00,12
        Felicia Vikström
        Anni Vikström
        Jasmine Vikstöm
        Alva Grankulla


Åk 7-9 600+600 +400 m flickor


  1. Sursik skola lag 1                           4.43,61
        Suzette Finne
        Ronja Gäddnäs
        Alicia Björkvik

  2. Oxhamns skola åk 7-9 lag 1            4.51,23
        Teodora Westerlund
        Ida Wikman
        Fanny Fagerudd

  3. Sursik skola lag 2                           5.18,31
        Evelina Suvanto
        Laura Byström
        Chantelle Finne

  4. Oxhamns skola åk 7-9 lag 2            5.23,16
        Fanny Östman
        Rebecca Sandnäs
        Julia Limnell

  5. Cronhjelm högstadieskola lag 1        5.25,94
        Nora Finholm
        Hanna Nyfors
        Jasmine Vikström


Andra stadiet 4 x 100 m flickor


  1. Jakobstads gymnasium lag 1                     53,63
        Victoria Myntti
        Lina Frostdahl
        Lydia Elenius
        Alva Åkerholm

  2. Pedersöre gymnasium                               59,65
        Wendla Stenbacka
        Filippa Björk
        Sara Nyström
        Saga Gullberg


Åk 1-4  8 x 50 m mixed

  1. Språkbadsskolan lag 1                         1.01,20
  2. Kyrkostrands skola lag 1                      1.03,19
  3. Munsala småskola                               1.03,46
  4. Bonäs skola lag 1                                1.04,49
  5. Näs skola lag 1                                    1.04,73
  6. Terjärv skola lag 1                                1.05,32
  7. Kyrkostrands skola lag 2                      1.07,30
  8. Lagmans skola                                    1.07,85
  9. Kyrkoby skola lag 1                             1.08,91
 10. Terjärv skola lag 2                               1.09,11
 11. Bonäs skola lag 2                               1.09,41
 12. Forsby småskola lag 1                        1.10,74

Erä 1                

  1. Språkbadsskolan lag 1                        1.01,20
        Elvira Björklund
        Robin Björklund
        Emmi Mäenpää
        Onni Hopiavuori
        Bianca Smedlund
        Milton Björk
        Annie Lunden
        Casper Löfs

  2. Bonäs skola lag 1                               1.04,49
        Alexander Ray
        Nellie Bergwall
        Jon Aumanen
        Oliver Häggblom
        Kevin Karlsson
        Alma Hietala
        Mathias Hiltunen
        Olivia Vacker

  3. Terjärv skola lag 1                              1.05,32
        André Sandström
        Ella Kelahaara
        Hugo Bodbacka
        Olivia Broberg
        Elias Grannabba
        Minéa Granholm
        Jacob Edsvik
        Novalie Forsén

  4. Kyrkostrands skola lag 2                    1.07,30
        Denise Westerlund
        Lennart Sjölund
        Agnes Holmberg
        Noak Sandberg
        Amelie Sandstedt
        Jakob Ekman
        Filippa Herrmans
        Leo Boström

  5. Lagmans skola                                  1.07,85
        Lydia Backman
        Amos Backlund
        Veronika Byggmästar
        Sam Snellman
        Matilda Fors
        Knut Isomaa
        Tinja Härkanen
        Toan Le

  6. Kyrkoby skola lag 1                           1.08,91
        Tobias Edström
        Amanda Björkskog
        Arvid Kock
        Enya Lönnqvist
        Roman Rudenko
        Ellen Kock
        Max Gäddnäs
        Lowa Brännbacka


Erä 2                

  1. Kyrkostrands skola lag 1                  1.03,19
        Wilma Riska
        Emiro Grannas
        Patricia Holmstedt
        Ludde Nyman
        Cornelia Höglund
        William Sabel
        Ines Östman
        Felix Jankens

  2. Munsala småskola                           1.03,46
        Tinja Kuoppamaa
        Adam Holm
        Tilda Bertell
        Arvid Nyholm
        Anna Nybäck
        Oskari Norrgård
        Evelina Janfelt
        Sam Norrgård

  3. Näs skola lag 1                               1.04,73
        Paul Hjulfors
        Minea Hagnäs
        Vincent Hagman
        Lilja Benton
        Noel Granholm
        Amelia Wahlberg
        Amos Byggmästar
        Silvia Björkskog

  4. Terjärv skola lag 2                           1.09,11
        Romeo Rantala
        Noelle Kaitajärvi
        Linus Broberg
        Elin Särs
        Elliot Hästbacka
        Maja Widjeskog
        Max Backman
        Fanny Granholm

  5. Bonäs skola lag 2                           1.09,41
        Wilma Grannas
        Emil Korkea-Aho
        Tilde Nylund
        Anton Finell
        Clara Knuts
        Alexander Björn
        Ella Knuts
        Wilhelm Nyman

  6. Forsby småskola lag 1                    1.10,74
        Elliot Holmäng
        Emelie Pitkäkangas
        Hampus Bergqvist
        Moa Hästbacka
        Oliver Jansson
        Emilia Holmäng
        Leon Forsell
        Mila Backman


Åk 1-6 5 x 80 m mixed småskola

  1. Jeppo-Pensala småskola                       1.00,80
  2. Östensö småskola                                1.01,04
  3. Munsala småskola                                1.01,46
  4. Forsby småskola lag 1                          1.02,18
  5. Socklot småskola                                 1.04,30
  6. Hirvlax småskola lag 1                           1.04,54
  7. Hirvlax småskola lag 2                           1.11,02
  8. Forsby småskola lag 2                          1.11,34
  9. Hirvlax småskola lag 3                           1.13,83

Erä 1                

  1. Jeppo-Pensala småskola                        1.00,80
        Ida Stenvall
        Anders Eklöf
        Emilia Liljeqvist
        Amos Nordström
        Signe Jakobsson

  2. Forsby småskola lag 1                           1.02,18
        Albin Hästbacka
        Tindra Kock
        Rasmus Krook
        Josefine Barkar
        Isak Jansson

  3. Socklot småskola                                  1.04,30
        Iris Lillvik
        Eddie Wikblom
        Elisabeth Sjöström
        Linus Wingren
        Angelina Johnson

  4. Hirvlax småskola lag 1                            1.04,54
        Linn Bergström
        Alex Nyman
        Noomi Knuts
        Robin Häger
        Emilia Blomqvist

  5. Hirvlax småskola lag 2                            1.11,02
        Jessica Näs
        Hugo Mäkelä
        Jennifer Stråka
        Joel Bergström
        Minea Sjöberg


Erä 2                

  1. Östensö småskola                                1.01,04
        Viktor Rönnskär
        Julia Backlund
        Felix Kass
        Agnes Kulla
        Jimmy Söderlund

  2. Munsala småskola                                1.01,46
        Tinja Kuoppamaa
        Tilda Bertell
        Max Jakobsson
        Alexander Blomqvist
        Julia Ena

  3. Forsby småskola lag 2                           1.11,34
        Colin Forsell
        Wilma Inborr
        Erik Knutar
        Elin Eklöv
        Wilhelm Skog

  4. Hirvlax småskola lag 3                            1.13,83
        Natalie Nyman
        William Häggblom
        Milla Wiklund
        Anders Andersson
        Emelie Broo


Åk 7-9 dubbel svensk stafett mixed


  1. Oxhamns skola åk 7-9 lag 1                      4.48,14
        Ida Backman
        Adrian Björkgren
        Tilda Gripenberg
        Johannes Åhman
        Matilda Nyman
        Alexander Björkgren
        Lova Forsman
        Rasmus Lahti

  2. Oxhamns skola åk 7-9 lag 2                      5.05,94
        Moa Parkkinen
        Johan Nygård
        Tilda Höglund
        Jimmy Kronholm
        Elvira Nyrönen
        Oskar Storbacka
        Milja Snellman
        Isak Höglund


Andra stadiet dubbel svensk stafett


  1. Jakobstads gymnasium lag 1                      4.42,84
        Alva Åkerholm
        Alex Johansson
        Lydia Elenius
        Samuel Lillqvist
        Rebecca Åkerholm
        Alfons Söderman
        Hanna Frostdahl
        Otto Gripenberg

  2. Jakobstads gymnasium lag 2                      5.08,61
        Victoria Myntti
        Alexander Bobacka
        Lina Frostdahl
        Viktor Granlund
        Matilda Snellman
        John Smeds
        Erika Westerlund
        Oscar Sandler

     Pedersöre gymnasium                                 DNS
        Frida Björklund
        Isac Silvan
        Ellinor Miller
        Alex Rintaniemi
        Adam Wikman
        Filippa Björk
        Ali Reza Cheragi


Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan