Resultat: 14.07.2018 Knattestafett DM i Närpes

Knattestafett-dm
IF Kraft
14.07.2018

P9 4x400m 
Final
1)   Malax IF 1                       MalaxIF                   5.25,49
   1) Elias Herlin, 2) Emil Appel,
   3) Alex Lundfors, 4) Romeo Räfsbäck
2)   IF Åsarna 1                      IFÅsar                    5.36,00           
   1) Ted Söderström, 2) Alex Ljungberg, 
   3) Axel Laurén, 4) Hugo Karlström
3)   IF Drott 1                       IFDrott                   5.37,22           
   1) Jacob Jungar, 2) Veikka Lehto, 
   3) Oscar Lundén, 4) Niko Hassila
4)   IF Kraft 1                       IFKraft                   5.56,91           
   1) Robin Liljedal, 2) Filip Storthors, 
   3) Casper Strand, 4) Isak Hertsbacka
5)   Gamlakarleby IF 1                GamlakIF                  6.05,29           
   1) Elias Åkerlund, 2) Jooa Ersta, 
   3) Tobias Björk, 4) Alex Furu
6)   IK Falken 1                      IKFalken                  6.25,49   
   1) Emil Anderssen, 2) Jakob Klemets,
   2) Colin Ahlvik, 4) Max Bodbacka 
7)   Vasa Idrottssällskap 1           VasaIS                    6.35,15     
   1) Casimir Broman, 2) Anton Åberg,
   3) Melker Stenkull, 4) William Latvala
     IF Drott 2                       IFDrott                   DNS               


F9 4x400m 
Final
1)   IF Drott 1                       IFDrott                   5.47,20           
   1) Venla Lehto, 2) Josefine Södergård, 
   3) Carla Björkgren, 4) Olivia Smedlund
2)   IF Åsarna 1                      IFÅsar                    5.49,24           
   1) Izabelle Viitasalo, 2) Julia Strandvall, 
   3) Moa Ainasoja, 4) Ellinor Ollqvist
3)   Malax IF 1                       MalaxIF                   5.59,56           
   1) Inez Lundfors, 2) Mira Asp,
   3) Victoria Tallgren, 4) Malva Björndahl                                                   
4)   IF Kraft                         IFKraft                   6.04,35           
   1) Lea Snickars,2) Malva Holmberg,
   3) Moa Brådd, 4) Andreea Marca                               
5)   Gamlakarleby IF 1                GamlakIF                  6.06,92           
   1) Ines Piispanen, 2) Inka Kähkölä, 
   3) Sanni Finnilä, 4) Isabella Flocco
6)   Vasa Idrottssällskap 1           VasaIS                    6.26,35       
   1) Tyra Bäck, 2) Mina Linsa,
   3) Linn Bentsson, 4) Julia Nordman    
7)   IF Drott 2                       IFDrott                   6.38,20           
   1) Eerika Tyni, 2) Ylva Isomaa, 
   3) Elin Wiklund, 4) Amanda Grannas
8)   IK Falken 1                      IKFalken                  6.43,17 
   1) Matilda Ainasoja, 2) Ilone Kock,
   3) Milla Byström, 4) Jessica Westerlund         
9)   IF Fyren 1                       IFFyren                   6.45,19           
   1) Amanda Vesterback, 2) Emma Vägar, 
   3) Thilde Lundvall, 4) Ida Karlsson
10)  Vasa Idrottssällskap 2           VasaIS                    11.05,73         
   1) Thilda Koivuharju, 2) Olivia Bengtsson,
   3) Elin Bengtsson, 4) Olivia Rytylä 


MIXED 9 8x40m 
Final
1)   IF Åsarna 1                      IFÅsar                    58,20             
   1) Ted Söderström, 2) Moa Ainasoja, 
   3) Alex Ljungberg, 4) Julia Strandvall, 
   5) Axel Laurén, 6) Ellinor Ollqvist, 
   7) Izabelle Viitasalo
2)   Malax IF 1                       MalaxIF                   58,30    
   1) Romeo Räfsbäck, 2) Mira Asp,
   3) Emil Appel, 4) Ronja Eriksson,
   5) Elias Herlin, 6) Inez Lundfors,
   7) Malva Björndahl, 8) Ellen Krook         
3)   IF Drott 1                       IFDrott                   59,00             
   1) Carla Björkgren, 2) Niko Hassila, 
   3) Venla Lehto, 4) Oscar Lundén, 
   5) Olivia Smedlund, 6) Eerika Tyni, 
   7) Elin Wiklund, 8) Ylva Isomaa
4)   Gamlakarleby IF 1                GamlakIF                  1.00,10           
   1) Ines Piispanen, 2) Elias Åkerlund, 
   3) Inka Kähkölä, 4) Jooa Ersta,
   5) Sanni Finnilä, 6) Tobias Björk,
   7) Isabella Flocco, 8) Alex Furu
5)   Vasa Idrottssällskap 1           VasaIS                    1.00,20 
   1) Tyra Back, 2) Ellen Jakas,
   3) William Latvala, 4) Anton Åberg,
   5) Mina Linsa, 6) Thilda Koivuharju,
   7) Matilda Finneman, 8) Casimir Broman          
6)   IF Kraft 1                       IFKraft                   1.00,40           
   1) Lea Snickars, 2) Filip Storthors, 
   3) Malva Holmberg, 4)Casper Strand, 
   5) Moa Brådd, 6) Robin Liljedal, 
   7) Andreea Marca, 8) Isak Hertsbacka 
7)   IF Fyren 1                       IFFyren                   1.01,00   
   1) Amanda Vesterback, 2) Emma Vägar,
   3) Walter Häggblom, 4) Ida Karlsson,
   5) Liam Ruusuvirta, 6) Thilde Lundvall,
   7) Alva Blomberg, 8) Elilas Vesterback
8)   IK Falken 1                      IKFalken                  1.04,40 
   1) Matilda Ainasoja, 2) Melvin Lindqvist,
   3) Jessica Westerlund, 4) Max Bodbacka,
   5) Ninja Kock, 6) Jakob Klemets,
   7) Milla Byström, 8) Emil Anderssen          
9)   Vasa Idrottssällskap 2           VasaIS                    1.10,20   
   1) Madicken Stenkull, 2) Linn Bengtsson,
   3) Elin Bengtsson, 4) Olivia Bengtsson,
   5) Olivia Rytylä, 6) Linn Latvala,
   7) Julia Nordman, 8) Melker Stenkull        
     IF Drott 2                       IFDrott                    DNS                                  
     Malax IF 2                       MalaxIF                    DNS              

P11 4x50m 
1)   Vasa Idrottssällskap 2           VasaIS                    30,28   
   1) Nicola Bäck, 2) Eeli Bengs,
   3) Vincent Bengtsson, 4) Alex Myntti          
2)   Vasa Idrottssällskap 1           VasaIS                    30,62  
   1) Alexander Broman, 2) Samuli Berg,
   3) Theo Gullberg, 4) Harald Smulter           
3)   IF Drott 1                       IFDrott                   31,96             
   1) Damien Grannas, 2) Miro Auvinen,
   3) Emiro Grannas, 4) Felix Jankens
4)   IF Kraft 1                       IFKraft                   32,11             
   1) Arvid Bergvik, 2) Nyman Hugo, 
   3) Hannes Bengs, 4) Axel Lärka
5)   Malax IF 1                       MalaxIF                   32,30   
   1) Jens Glasberg, 2) Axel Nisula,
   3) Marius Ramstedt, 4) Hugo Kaas          
6)   IF Åsarna 1                      IFÅsar                    32,36             
   1) Joar Laakso, 2) Christian Lövsund, 
   3) William Strandvall, 4) Emil Forsström
7)   IF Femman 1                      IFFemman                  33,26  
   1) Dennis Finne, 2) Robin Paulin,
   3) William Olli, 4) Mark Guinto           
8)   IK Falken 1                      IKFalken                  33,74  
   1) Tobias Edström, 2) Joar Mannström,
   3) Emil Klemets, 4) Arvid Kock        
9)   Gamlakarleby IF 1                GamlakIF                  34,39             
   1) Aron Hägglund, 2) Philip Åkerlund, 
   3) Aron Åkerlund, 4) Benjamin Björk
10)  IF Nykarlebynejden 1             IFNyk                     35,98
   1) Jim Ström, 2) Milo Holländer,
   3) Adam Holm, 4) Wilhelm Jakobsson             
11)  IF Fyren 1                       IFFyren                   37,84             
   1) Hussein, 2) Lokman Hussien, 
   3) Linus Ruusuvirta, 4) Isak Lindholm 


F11 4x50m 
1)   IF Åsarna 1                      IFÅsar                    30,39             
   1) Angelina Laurén, 2) Ronja Ljungberg, 
   3) Vilma Hahtokari, 4) Sigrid Karlström
2)   IF Drott 1                       IFDrott                   30,53  
   1) Wilma Grannas, 2) Carolina Åhman,
   3) Annie Lundén, 4) Bianca Smedlund           
3)   IF Nykarlebynejden 1             IFNyk                     31,92   
   1) Ronja Ström, 2) Linn Bergström,
   3) Julia Åbro, 4) Anna Nybäck          
4)   IK Falken 1                      IKFalk                    32,19  
   1) Natalie Ainasoja, 2) Linnea Strandvall,
   3) Filippa Elenius, 4) Ellen Kock            
5)   IF Drott 2                       IFDrott                   32,44
   1) Elvira Björklund, 2) Ines Östman,
   3) Lydia Backman, 4) Agnes Skytte             
6)   Gamlakarleby IF 1                GamlakIF                  33,21
   1) Cecilia Flocco, 2) Ninni Kähkölä, 
   3) Sointu Finnilä, 4) Dayna Austen
7)   IF Nykarlebynejden 2             IFNyk                     33,60 
   1) Sara Cederholm, 2) Nathalie Stråka,
   3) Liza Ström, 4) Ellinor Forsman            
8)   IF Drott 3                       IFDrott                   33,74   
   1) Julia Södergård, 2) Matilda Fors,
   3) Reetta Peltoniemi, 4) Enni Auvinen          
9)   IF Åsarna 2                      IFÅsar                    34,05             
   1) Vilma Lindqvist, 2) Ellen Nyberg, 
   3) Elin Holm, 4) Elsie Björkfors
10)  IF Kraft 1                       IFKraft                   34,19             
   1) Inez Sandberg, 2) Aina Wadén, 
   3) Matilda Snickars, 4) Nyman Wilma
11)  Malax IF 1                       MalaxIF                   34,77 
   1) Alva Karls, 2) Emma Krook,
   3) Elin Krook, 4) Julia Svahn            
12)  Vasa idrottssällskap 2           VasaIS                    34,88   
   1) Ida Nordqvist, 2) Maja Pellfolk,
   3) Hilda Strand, 4) Selma Bertula          
13)  Vasa idrottssällskap 1           VasaIS                    35,32       
   1) Tilda Åberg, 2) Tuva Nylund,
   3) Lotta Lithén, 4) Isabella Enlund      
14)  Malax IF 2                       MalaxIF                   36,24  
   1) Agnes Herlin, 2) Lovisa Fogde,
   3) Wendela Salonsaari, 4) Matilda Strömblad           
15)  IF Kraft 2                       IFKraft                   38,19  
   1) Linnea Yli-Panula, 2) Elin Bergman,
   3) Jolanda Böling, 4) Hilda Skog           
     IF Drott 4                       IFDrott                   DNS               
     Gamlakarleby IF 2                GamlakIF                  DNS               


P11 4x600m 
Final
1)   IF Kraft 1                       IFKraft                   8.00,41           
   1) Arvid Bergvik, 2) Nyman Hugo, 
   3) Hannes Bengs, 4) Axel Lärka
2)   Vasa Idrottssällskap 1           VasaIS                    8.27,83 
   1) Theo Gullberg, 2) Vincent Bengtsson,
   3) Harald Smulter, 4) Eeli Bengs          
3)   IF Åsarna 1                      IFÅsar                    8.27,84           
   1) Joar Laakso, 2) Eelian Berg, 
   3) William Strandvall, 4) Emil Forsström
4)   IF Drott 1                       IFDrott                   8.40,91           
   1) Miro Auvinen, 2) Damien Grannas, 
   3) Emiro Grannas, 4) Felix Jankens
5)   IK Falken 1                      IKFalk                    8.49,43  
   1) Arvid Kock, 2) Joar Mannström,
   3) Emil Klemets, 4) Tony Ahlvik         
6)   Gamlakarleby IF 1                GamlakIF                  9.08,75           
   1) Philip Åkerlund, 2) Aron Åkerlund, 
   3) Aron Hägglund, 4) Evert Biskop
7)   Vasa Idrottssällskap 2           VasaIS                    9.22,98
   1) Jonas Braxén, 2) Eero Aaltonen,
   3) Alexander Broman, 4) Samuel Berg           
8)   IF Femman 1                      IFFemman                  9.25,46 
   1) Dennis Finne, 2) Robin Paulin,
   3) Mark Guinto, 4) William Olli        
9)   IF Nykarlebynejden 1             IFNyk                     9.33,13   
   1) Jim Ström, 2) Milo Holländer,
   3) Wilhelm Jakobsson, 4) Adam Holm        
10)  Malax IF 1                       MalaxIF                   9.39,43  
   1) Jens Glasberg, 2) Marius Ramstedt, 
   3) Axel Nisula, 4) Hugo Kaas         
     IF Fyren 1                       IFFyren                   DNS               


F11 4x600m 
Final
1)   IF Åsarna 1                      IFÅsar                    8.21,61           
   1) Sigrid Karlström, 2) Angelina Laurén, 
   3) Elsie Björkfors, 4) Vilma Hahtokari
2)   IF Drott 1                       IFDrott                   8.25,89
   1) Agnes Skytte, 2) Elvira Björklund,
   3) Wilma Grannas, 4) Ines Östman           
3)   IF Nykarlebynejden 1             IFNyk                     8.54,79  
   1) Sara Cederholm, 2) Liza Ström,
   3) Linn Bergström, 4) Julia Åbro         
4)   IK Falken 1                      IKFalk                    9.04,26     
   1) Ellen Kock, 2) Linnea Strandvall,
   3) Natalie Ainasoja, 4) Jeanessa Finne      
5)   IF Drott 2                       IFDrott                   9.16,07 
   1) Annie Lundén, 2) Matilda Fors,
   3) Carolina Åhman, 4) Reetta Peltoniemi          
6)   IF Nykarlebynejden 2             IFNyk                     9.16,60 
   1) Ronja Ström, 2) Nathalie Stråka,
   3) Ellinor Forsman, 4) Anna Nybäck          
7)   IF Kraft 1                       IFKraft                   9.31,14           
   1) Inez Sandberg, 2) Aina Wadén, 
   3) Matilda Snickars, 4) Nyman Wilma
8)   Gamlakarleby IF 1                GamlakIF                  9.42,94           
   1) Ninni Kähkölä, 2) Sointu Finnilä, 
   3) Nea Ersta, 4) Dayna Austen
9)   IF Drott 3                       IFDrott                    9.54,23
   1) Lydia Backman, 2) Denise Westerlund,
   3) Julia Södergård, 4) Cajsa Svenlin           
10)  Vasa Idrottssällskap 1           VasaIS                    10.00,11 
   1) Tilda Åberg, 2) Ida Nordkvist,
   3) Isabella Enlund, 4) Tuva Nylund         
11)  Malax IF 1                       MalaxIF                   10.16,59    
   1) Agnes Herlin, 2) Alva Karls,
   3) Wendela Salonsaari, 4) Emma Krooks      
     Gamlakarleby IF 2                GamlakIF                   DNS               


P13 4x100m 
1)   Gamlakarleby IF 1                GamlakIF                  53,84             
   1) Anton Hietapakka, 2) Nante Korkatti, 
   3) Otto Holm, 4) Matias Åberg
2)   IF Åsarna 1                      IFÅsar                    56,72             
   1) Gustaf Storbjörk, 2) Anton Forsström, 
   3) Benjamin Holmbäck, 4) Kevin Enfors
3)   Gamlakarleby IF 2                GamlakIF                  56,97             
   1) Kasper Biskop, 2) Viktor Store, 
   3) Davin Flocco, 4) Jere Virkkala
4)   IF Drott 1                       IFDrott                   58,97 
   1) Albin Söderman, 2) Oscar Grannas,
   3) Adam Wiklund, 4) Sami Alatalo            
5)   IF Femman 1                      IFFemman                  59,02             
   1) Nico Hakala, 2) Valter Andtfolk, 
   3) Isak Finskas, 4) Kevin Paulin
6)   IF Kraft 1                       IFKraft                   59,39             
   1) Axel Granbäck, 2) Marius Malm, 
   3) Oliver Nordberg, 4) Elias Yli-Panula
7)   IK Falken 1                      IKFalk                  1.01,28 
   1) Viktor Rönnskär, 2) Max Byström,
   3) Isak Jansson, 4) Conrad Mannström          

F13 4x100m 	
1)   IF Nykarlebynejden 1             IFNyk                     58,03  
   1) Signe Jakobsson, 2) Engla-Lie Holländer,
   3) Tilde Stråka, 4) Milla Ström           
2)   IF Åsarna 1                      IFÅsar                    59,23             
   1) Vilhelmina Sjölind, 2) Elin Jakobsson, 
   3) Angelina Strandvall, 4) Wilma Nyberg
3)   Malax IF 1                       MAlaxIF                   59,32
   1) Cecilia Ingves, 2) Linda Hyöty,
   3) Fanny Karls, 4) Elizabeth Fogde             
4)   IF Drott 1                       IFDrott                   59,59  
   1) Hanna Vornanen, 2) Paloma Grannas,
   3) Nea Hassila, 4) Mia Backman           
5)   IF Kraft 1                       IFKraft                   59,99             
   1) Jenna Böling, 2) Jenny Liljedal, 
   3) Tindra Kummel, 4) Julia Groop
6)   IK Falken 1                      IKFalken                 1.05,11 
   1) Yasmine Bodbacka, 2) Vera Björk,
   3) Anjelica Bodbacka, 4) Elin Eklöv          
     Vasa Idrottssällskap 2           VasaIS                    DNS               
     Vasa Idrottssällskap 1           VasaIS                    DQ                
   1) Elilsabeth Kvist, 2) Amanda Bertula,
   3) Molly Forslund, 4) Lina Lithén
Utom tävl   IF Nykarlebynejden 2      IFNyk                   1.03,90 
   1) Julia Ena, 2) Julia Jansson, 
   3) Maja Semskar, 4) Ronja Ström         


P13 4x600m 
Final
1)   Gamlakarleby IF 1                GamlakIF                  7.28,69           
   1) Jimi Rousu, 2) Kasper Biskop, 
   3) Otto Holm, 4) Nante Korkatti
2)   Gamlakarleby IF 2                GamlakIF                  7.58,77           
   1) Matias Åberg, 2) Davin Flocco, 
   3) Jere Virkkala, 4) Viktor Store
3)   IF Kraft 1                       IFKraft                   8.01,91           
   1) Axel Granbäck, 2) Elias Yli-Panula, 
   3) Oliver Nordberg, 4) William Rönn
4)   IF Drott 1                       IFDrott                   8.08,49  
   1) Oscar Grannas, 2) Sami Alatalo,
   3) Adam Wiklund, 4) Albin Söderman
5)   IF Femman 1                      IFFemman                  8.13,42
   1) Isak Finskas, 2) Nico Hakala,
   3) Valter Andtfolk, 4) Kevin Paulin
6)   IF Åsarna 1                      IFÅsar                    8.22,48           
   1) Anton Forsström, 2) Kevin Enfors, 
   3) Gustaf Storbjörk, 4) Benjamin Holmbäck
7)   IK Falken 1                      IKFalk                    8.43,73  
   1) Isak Jansson, 2) Max Byström,
   3) Ronnie Ahlvik, 4) Conrad Mannström         


F13 4x600m 
Final
1)   IF Nykarlebynejden 1            IFNyk                      7.51,41  
   1) Engla-Lie Holländer, 2) Signe Jakobsson,  
   3) Milla Ström, 4) Tilde Stråka       
2)   IF Drott 1                      IFDrott                    8.07,22   
   1) Paloma Grannas, 2) Mia Backman,
   3) Hanna Vornanen, 4) Nea Hassila        
3)   Malax IF 1                      MalaxIF                    8.24,63
   1) Elizabeth Fogde, 2) Linda Hyöty,
   3) Cecilia Ingves, 4) Fanny Karls       
4)   IF Åsarna 1                     IFÅsar                     8.46,28           
   1) Wilma Nyberg, 2) Elin Jakobsson, 
   3) Ellen Ainasoja, 4) Vilhelmina Sjölind
5)   IF Kraft 1                      IFKraft                    8.48,83           
   1) Julia Groop, 2) Tindra Kummel, 
   3) Jenna Böling, 4) Jenny Liljedal
6)   IK Falken 1                     IKFalk                     9.22,85 
   1) Elin Eklöv, 2) Anjelca Bodbacka,
   3) Yasmine Bodbacka, 4) Vero Björk          
     IF Nykarlebynejden 2                                       DNS               
     Vasa Idrottssällskap 1          VasaIS                     DNS               


P13 4x60m häck
Final
1)   IF Åsarna 1                     IFÅsar                     47,91             
   1) Benjamin Holmbäck, 2) Gustaf Storbjörk, 
   3) Anton Forsström, 4) Alex Lövsund
2)   IF Drott 1                      IFDrott                    51,72   
   1) Albin Söderman, 2) Adam Wiklund,
   3) Sami Alatalo, 4) Oscar Grannas          


F13 4x60m häck
Final
1)   IF Drott 1                      IFDrott                    49,17 
   1) Nea Hassila, 2) Hanna Vornanen,
   3) Paloma Grannas, 4) Mia Backman            
2)   IF Nykarlebynejden 1            IFNyk                      52,42
   1) Milla Ström, 2) Julia Jansson,
   3) Tilde Stråka, 4) Maja Semskar             
3)   IF Åsarna 1                     IFÅsar                     54,01             
   1) Wilma Nyberg, 2) Vilhelmina Sjölind, 
   3) Ellen Ainasoja, 4) Angelina Strandvall


P15 4x100m 
Final
1)   IF Drott 1                       IFDrott                   49,65             
   1) Adrian Björkgren, 2) Isak Höglund, 
   3) Edward Wikar, 4) William Westerlund
2)   IF VOM 1                         IFVom                     50,01             
   1) Rännar Michael, 2) Einar Wikar, 
   3) Jacob Smeds, 4) Elias Rintanen
3)   IF Kraft 1                       IFKraft                   50,09             
   1) Lucas Nordgren, 2) Sebastian Nordberg, 
   3) Jeremias Bengs, 4) Salah Ibrahim
4)   IK Falken 1                      IKFalk                    50,89 
   1) Jon Wikström, 2) Elias Blomqvist,
   3) Herman Höglund, 4) Manuel Wikström        
5)   IF Femman 1                      IFFemman                  52,29             
   1) Benjamin Olli, 2) Kasper Paulin, 
   3) Kevin Skinnars, 4) David Mbela
6)   IF Nykarlebynejden 1             IFNyk                     57,27 
   1) Ivar Myllymäki, 2) Amos Nordström,
   3) Filip Ahlskog, 4) Joel Holm  


F15 4x100m 
1)   IK Falken 1                      IKFalk                    53,60
   1) Alicia Björkvik, 2) Fanny Vikström,
   3) Emma Fors, 4) Andrea Rönnskär             
2)   Vasa Idrottssällskap 1           VasaIS                    54,02
   1) Moa Forslund, 2) Janna Siegfrieds,
   3) Ida Wiklund, 4) Tove Siegfrieds            
3)   IF Åsarna 1                      IFÅsar                    54,12             
   1) Emma Vikman, 2) Charlotta Sandkulla, 
   3) Vera Ståhlstedt, 4) Ana Ciornei
4)   IF Drott 1                       IFDrott                   54,41             
   1) Teodora Westerlund, 2) Tilda Höglund, 
   3) Tilda Gripenberg, 4) Lova Forsman
5)   IF Nykarlebynejden 1             IFNyk                     54,85
   1) Belinda Stenroos, 2) Hanna Back,
   3) Laura Ström, 4) Sandra Nystrand             
6)   IF Kraft 1                       IFKraft                   54,95             
   1) Ida Lärka, 2) Natalie Stenlund, 
   3) Clara Holmberg, 4) Hanna Granbäck
7)   IK Falken 2                      IKFalk                    58,86  
   1) Laura Byström, 2) Chantelle Finne,
   3) Sofia Hagman, 4) Cecilia Huhtala           
     Vasa Idrottssällskap 2           VasaIS                     DNS               


P15 4x800m 
Final
1)   IF Drott 1                       IFDrott                 9.44,99           
   1) William Westerlund, 2) Edward Wikar, 
   3) Adrian Björkgren, 4) Isak Höglund
2)   IF Femman 1                      IFFemman               10.00,77          
   1) Lucas Finskas, 2) Kasper Paulin, 
   3) David Mbela, 4) Benjamin Olli
3)   IF VOM 1                         IFVom                  10.01,63          
   1) Jacob Smeds, 2) Einar Wikar, 
   3) Jakob Ehrs, 4) Aaron Häggman
4)   IK Falken 1                      IKFalk                 10.45,25  
   1) Elias Blomqvist, 2) Manuel Wikström,
   3) Jon Wikström, 4) Herman Höglund        
5)   IF Nykarlebynejden 1             IFNyk                  11.09,39 
   1) Jonas Åbro, 2) Filip Ahlskog,
   3) Joel Holm, 4) Ivar Myllymäki         
     IF Kraft 1                       IFKraft                 DNS               


F15 4x800m 
Final
1)   IF Drott 1                       IFDrott                11.27,96          
   1) Teodora Westerlund, 2) Tilda Höglund, 
   3) Fanny Östman, 4) Lova Forsman
2)   IK Falken 1                      IKFalk                 13.07,21 
   1) Laura Byström, 2) Chantelle Finne,
   3) Sofia Hagman, 4) Cecilia Huhtala         
     IF Kraft 1                                               DNS               
Utom tävl   Vasa Idrottssällskap 1    VasaIS                 12.36,17          
   1) Tilde Nordman, 2) Tove Siegfrids, 
   3) Ida Wiklund, 4) Julia Enlund


P15 4x80m häck
Final
1)   IF Drott  1                      IFDrott                   54,12             
   1) Adrian Björkgren, 2) Isak Höglund, 
   3) William Westerlund, 4) Edward Wikar


F15 4x80m häck
Final
1)   IF Drott 1                       IFDrott                   56,04             
   1) Teodora Westerlund, 2) Tilda Höglund, 
   3) Tilda Gripenberg, 4) Lova Forsman 
2)   IK Falken 1                      IKFalk                    57,21 
   1) Alicia Björkvik, 2) Laura Byström,
   3) Fanny Vikström, 4) Andrea Rönnskär            
3)   If Nykarlebynejden 1             IFNyk                   1.01,63
   1) Hanna Back, 2) Laura Ström,
   3) Tindra Sundvik, 4) Belinda Stenroos           
4)   IF Kraft 1                       IFKraft                 1.02,88           
   1) Ida Lärka, 2) Natalie Stenlund, 
   3) Hanna Granbäck, 4) Johanna Tikkala


Alla resultat 2018


Äldre resultat

  • Tryck här för att ladda äldre resultat...

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan