Resultat: 14.05.2018 RT Ministafettkarnevalen

Åk 1-4 8x50m mixed

1)   Yttermark skola 1                                             1.02,79          

2)   Stenbackens skola 1                                        1.04,94          

3)   Mosebacke skola 1                                          1.06,26          

4)   Pjelax skola 1                                                   1.07,28          

5)   Mosebacke skola 2                                          1.08,17          

6)   Korsnäs kby skola 1                                         1.08,80          

7)   Stenbackens skola 2                                        1.11,11          

8)   Lappfjärds skola 1                                            1.11,14          

9)   Yttermark skola 2                                             1.12,01          

10)  Molpe skola 1                                                  1.13,39          

11)  Taklax skola 1                                                  1.13,85          

12)  Kaskö svenska skola 1                                    1.15,28          

13)  Stenbackens skola 3                                        1.18,44          

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Mosebacke skola 2                                          1.08,17          

2)   Stenbackens skola 2                                        1.11,11          

3)   Yttermark skola 2                                             1.12,01          

4)   Stenbackens skola 3                                        1.18,44          

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Pjelax skola 1                                                1.07,28          

2)   Lappfjärds skola 1                                         1.11,14          

3)   Molpe skola 1                                                1.13,39          

4)   Kaskö svenska skola 1                                 1.15,28          

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Yttermark skola 1                                             1.02,79          

2)   Stenbackens skola 1                                        1.04,94          

3)   Mosebacke skola 1                                          1.06,26          

4)   Korsnäs kby skola 1                                        1.08,80          

5)   Taklax skola 1                                                  1.13,85          

 

 

Åk 1-6 600m+600m+400m  flickor

Loppukilpailu

1)   Övermalax skola 1                                           5.18,95          

2)   Solf skola 1                                                      5.33,05          

3)   Mosebacke skola 1                                          5.39,57          

4)   Västra Närpes skola 1                                      5.45,42          

5)   Övermark skola 1                                             5.51,57          

6)   Korsnäs kby skola 1                                         5.54,53          

7)   Yttermark skola 1                                             5.55,31          

8)   Solf skola 2                                                      6.02,69          

9)   Mosebacke skola 2                                          6.04,06          

10)  Lappfjärd skola 1                                            6.04,92          

11)  Stenbackens skola 1                                      6.05,02          

12)  Pörtom skola 1                                               6.05,11          

13)  Övermark skola 2                                           6.05,68          

14)  Pjelax skola 1                                                 6.17,81          

15)  Yttermark skola 2                                           6.21,65          

16)  Petalax skola 1                                              6.23,28          

17)  Korsnäs kby skola 2                                      6.29,15          

18)  Mosebacke skola 3                                        6.30,49          

19)  Västra Närpes skola 2                                   6.30,95          

20)  Molpe skola 1                                                6.31,96          

21)  Övermark skola 3                                          6.32,87          

22)  Pjelax skola 2                                                6.33,26          

23)  Taklax skola 1                                               6.36,19          

     Kaskö svenska skola 1                                       DNS              

     Molpe skola 2                                                     DNS              

 

 

Åk 1-6 4x800m pojkar

Loppukilpailu

1)   Solf skola 1                                                      10.28,00         

2)   Stenbackens skola 1                                        10.44,00         

3)   Mosebacke skola 1                                          10.47,00         

4)   Yttermark skola 1                                             11.44,00         

5)   Pjelax skola 1                                                   11.52,00         

6)   Mosebacke skola 2                                          11.53,00         

7)   Pörtom skola 1                                                 12.03,00         

8)   Yttermark skola 2                                             12.25,00         

9)   Mosebacke skola 3                                          12.48,00         

10)  Solf skola 2                                                      12.50,00         

11)  Övermark skola 1                                            12.52,00         

12)  Västra Närpes skola 1                                      13.02,00         

13)  Stenbackens skola 2                                        13.10,00         

14)  Övermalax skola 1                                          13.12,00         

15)  Västra Närpes skola 2                                     13.17,00         

16)  Korsnäs kby skola 1                                        13.22,00         

17)  Pjelax skola 2                                                  13.29,00         

18)  Pörtom skola 2                                                13.30,00         

19)  Övermark skola 2                                            13.31,00         

20)  Stenbackens skola 3                                        13.35,00         

21)  Kaskö svenska skola 1                                     13.58,00         

22)  Yttermark skola 3                                              15.00,00         

23)  Molpe skola 1                                                    15.28,00         

     Korsnäs kby skola 2                                              DNS              

     Molpe skola 2                                                        DNS              

     Petalax skola 1                                                      DNS              

 

 

Åk 1-6 5x80m mixed små skolor

1)   Yttermark skola 1                                          55,27            

2)   Pörtom skola 1                                              57,26            

3)   Korsnäs kby skola 1                                      58,07            

4)   Molpe skola 1                                                59,68            

5)   Västra Närpes skola 1                                 1.00,36          

6)   Övermark skola 1                                        1.01,03          

7)   Pörtom skola 2                                             1.01,75          

8)   Västra Närpes skola 2                                  1.02,32          

9)   Pjelax skola 1                                               1.02,50          

10)  Petalax skola 1                                            1.03,04          

11)  Yttermark skola 2                                         1.03,64          

12)  Korsnäs kby skola 2                                     1.03,98          

13)  Lappfjärds skola 1                                         1.04,22          

14)  Västra Närpes skola 3                                   1.04,98          

15)  Övermark skola 2                                           1.05,50          

16)  Molpe skola 2                                                 1.05,93          

17)  Petalax skola 2                                               1.07,18          

18)  Kaskö svenska skola 1                                   1.08,10          

19)  Övermark skola 3                                           1.08,25          

20)  Taklax skola 1                                                1.08,96          

21)  Petalax skola 3                                               1.09,58          

22)  Kaskö svenska skola 2                                   1.12,38          

23)  Pjelax skola 2                                                  1.14,56          

24)  Taklax skola 2                                                 1.17,24          

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Pörtom skola 2                                                 1.01,75          

2)   Västra Närpes skola 2                                      1.02,32          

3)   Korsnäs kby skola 2                                         1.03,98          

4)   Kaskö svenska skola 2                                     1.12,38          

5)   Pjelax skola 2                                                   1.14,56          

6)   Taklax skola 2                                                   1.17,24          

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Yttermark skola 2                                             1.03,64          

2)   Västra Närpes skola 3                                      1.04,98          

3)   Övermark skola 2                                             1.05,50          

4)   Molpe skola 2                                                  1.05,93          

5)   Övermark skola 3                                            1.08,25          

6)   Petalax skola 3                                                1.09,58          

 

Loppukilpailu erä 3

1)   Pörtom skola 1                                                 57,26            

2)   Korsnäs kby skola 1                                        58,07            

3)   Molpe skola 1                                                  59,68            

4)   Pjelax skola 1                                               1.02,50          

5)   Lappfjärds skola 1                                        1.04,22          

6)   Petalax skola 2                                            1.07,18          

 

Loppukilpailu erä 4

1)   Yttermark skola 1                                              55,27            

2)   Västra Närpes skola 1                                   1.00,36          

3)   Övermark skola 1                                           1.01,03          

4)   Petalax skola 1                                               1.03,04          

5)   Kaskö svenska skola 1                                   1.08,10          

6)   Taklax skola 1                                                 1.08,96          

 

 

Åk 1-6 5x80m pojkar

1)   Solf skola 1                                                      56,20            

2)   Mosebacke skola 1                                          57,98            

3)   Stenbackens skola 1                                        59,69            

4)   Mosebacke skola 2                                        1.00,95          

5)   Övermalax skola 1                                        1.03,45          

6)   Stenbackens skola 2                                    1.03,96          

7)   Solf skola 2                                                   1.04,11          

8)   Övermalax skola 2                                        1.05,80          

9)   Solf skola 3                                                    1.09,87          

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Mosebacke skola 2                                       1.00,95          

2)   Stenbackens skola 2                                     1.03,96          

3)   Solf skola 2                                                    1.04,11          

4)   Övermalax skola 2                                         1.05,80          

5)   Solf skola 3                                                    1.09,87          

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Solf skola 1                                                      56,20            

2)   Mosebacke skola 1                                          57,98            

3)   Stenbackens skola 1                                        59,69            

4)   Övermalax skola 1                                        1.03,45          

 

 

Åk 1-6 5x80m flickor

1)   Övermalax skola 1                                          57,79            

2)   Solf skola 1                                                      59,56            

3)   Mosebacke skola 1                                       1.00,75          

4)   Stenbackens skola 1                                     1.03,38          

5)   Solf skola 2                                                    1.03,67          

6)   Övermalax skola 2                                         1.04,22          

7)   Mosebacke skola 2                                        1.05,98          

8)   Övermalax skola 3                                          1.09,11          

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Solf skola 2                                                     1.03,67          

2)   Övermalax skola 2                                          1.04,22          

3)   Mosebacke skola 2                                         1.05,98          

4)   Övermalax skola 3                                          1.09,11          

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Övermalax skola 1                                          57,79            

2)   Solf skola 1                                                      59,56            

3)   Mosebacke skola 1                                      1.00,75          

4)   Stenbackens skola 1                                    1.03,38          

 

 

Åk 1-6 12x80m mixed

1)   Solf skola 1                                                      2.29,61          

2)   Mosebacke skola 1                                          2.35,24          

3)   Övermalax skola 1                                          2.39,72          

4)   Stenbackens skola 1                                        2.40,08          

5)   Solf skola 2                                                       2.44,38          

6)   Mosebacke skola 2                                          2.47,59          

7)   Stenbackens skola 2                                        2.50,06          

8)   Övermark skola 1                                             2.50,12          

9)   Pjelax skola 1                                                   2.52,81          

10)  Korsnäs kby skola 2                                        2.53,20          

11)  Petalax skola 1                                                2.53,60          

12)  Pjelax skola 2                                                   2.56,54          

13)  Lappfjärds skola 1                                            2.56,83          

14)  Övermalax skola 2                                           2.57,19          

15)  Korsnäs kby skola 1                                        2.57,50          

16)  Pörtom skola 1                                                3.00,50          

17)  Yttermark skola 1                                            3.00,90          

18)  Västra Närpes skola 1                                     3.03,38          

19)  Kaskö svenska skola 1                                    3.07,90          

20)  Taklax skola 1                                                  3.07,94          

21)  Stenbackens skola 3                                        3.08,18          

22)  Molpe skola 1                                                   3.08,92          

     Mosebacke skola 3                                                           

 

Loppukilpailu erä 1

1)   Solf skola 1                                                      2.29,61          

2)   Mosebacke skola 1                                          2.35,24          

3)   Övermalax skola 1                                           2.39,72          

4)   Stenbackens skola 1                                        2.40,08          

5)   Solf skola 2                                                      2.44,38          

6)   Övermark skola 1                                            2.50,12          

7)   Pjelax skola 1                                                  2.52,81          

8)   Petalax skola 1                                               2.53,60          

9)   Lappfjärds skola 1                                          2.56,83          

10)  Korsnäs kby skola 1                                      2.57,50          

11)  Pörtom skola 1                                              3.00,50          

12)  Yttermark skola 1                                          3.00,90          

13)  Västra Närpes skola 1                                   3.03,38          

14)  Kaskö svenska skola 1                                  3.07,90          

15)  Taklax skola 1                                                3.07,94          

16)  Molpe skola 1                                                 3.08,92          

 

Loppukilpailu erä 2

1)   Mosebacke skola 2                                         2.47,59          

2)   Stenbackens skola 2                                       2.50,06          

3)   Korsnäs kby skola 2                                        2.53,20          

4)   Pjelax skola 2                                                   2.56,54          

5)   Övermalax skola 2                                            2.57,19          

6)   Stenbackens skola 3                                        3.08,18          

     Mosebacke skola 3                                                           

 

 

Åk 7-9 600m+600m+400m flickor

Loppukilpailu

1)   Korsholms högstadium 1                                     4.56,32          

     Korsholms högstadium 2                                                      

 
Åk 7-9 4x100m pojkar

Loppukilpailu

1)   Närpes högstadieskola 1                                    56,20            

2)   Närpes högstadieskola 2                                    59,05            

 

 Åk 7-9 4x100m flickor

Loppukilpailu

1)   Korsholms högstadium 1                                       53,50            

2)   Närpes högstadieskola 1                                    1.10,17          

 

Åk 7-9 Dubbel svensk stafett mixed

Loppukilpailu

1)   Närpes högstadieskola                                       5.00,97          

 

 Åk 7-9 18x100m pojkar

Loppukilpailu

1)   Närpes högstadieskola 1                                    4.16,00          

 

Åk 7-9 18x80m flickor

Loppukilpailu

1)   Närpes högstadieskola 1                                    3.40,00          

 

 Andra stadiet 4x100m pojkar

Loppukilpailu

     Närpes gymnasium 1                                         DNS              

     YA 1                                                       DQ               


Andra stadiet 4x100m flickor

Loppukilpailu

     Närpes gymnasium 1                                         DNS              

 

 Andra stadiet 12x100m flickor

Loppukilpailu

1)   Närpes gymnasium 1                                         3.16,10          

     Närpes gymnasium 2                                         DNF              

 
Andra stadiet 12x100m pojkar

 

© 2018 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.2.42 - 14.05.2018 22.50.07

 


Alla resultat 2018


Äldre resultat

  • Tryck här för att ladda äldre resultat...

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan