Resultat: 14.09.2017 Malax, skolmästerskap

 Skolorna i Malax - Skolmästerskap i Friidrott
Malax, Pixne idrottsområde 14.9.2017

Pojkar klass 1-2 - 40 m

Final

 1. Edvin Stenbacka        Petalax           7,07
 2. Appel Emil             Yttermalax        7,09
 3. Romeo Räfsbäck         Övermalax         7,12
 4. Björkell Linus         Yttermalax        7,23
 5. Antell Eddy            Yttermalax        7,33
 6. Grädler Simon          Yttermalax        7,36
 7. Salo Hannes            Yttermalax        7,71
 8. Muhammad Doudi         Petalax           7,73

Försök

 1. Appel Emil             Yttermalax        7,37
 2. Edvin Stenbacka        Petalax           7,40
 3. Romeo Räfsbäck         Övermalax         7,40
 4. Antell Eddy            Yttermalax        7,49
 5. Grädler Simon          Yttermalax        7,62
 6. Salo Hannes            Yttermalax        7,70
 7. Björkell Linus         Yttermalax        7,72
 8. Muhammad Doudi         Petalax           7,75
 9. Tim Häggman            Övermalax         7,80
10. Elias Herlin           Övermalax         7,84
11. Emil Hyöty             Övermalax         7,90
12. Engsbo Hannes          Övermalax         7,95
13. Österroos Anton        Yttermalax        7,96
14. Elmer  Bergkull        Övermalax         7,98
15. Brevik Viktor          Yttermalax        8,06
16. Casper Högbäck         Övermalax         8,07
17. Simon Häggback         Övermalax         8,07
17. Vincent Nylund         Övermalax         8,08
19. Anton Jokela           Petalax           8,08
19. Högbacka Hugo          Yttermalax        8,09
21. William Koponen        Övermalax         8,13
22. Bäckström Hannes       Yttermalax        8,15
23. Anton Strömfors        Övermalax         8,16
24. Isak Hatanmaa          Övermalax         8,22
25. Oskari Smulter         Övermalax         8,22
26. Elias Manninen         Övermalax         8,26
27. Melker Höstman         Petalax           8,28
27. Hall Wilmer            Yttermalax        8,28
29. Harry Granholm         Övermalax         8,36
30. Milton Piispanen       Övermalax         8,37
31. Aatos Granstubb        Övermalax         8,56
32. Edvin Sjöberg          Övermalax         8,62
33. Ilmari Pietikäinen     MSK               8,69
34. Melvis Nyström         Petalax           8,76
35. Axel  Woltter          Bergö             8,77
36. Aspö Zacharias         Yttermalax        8,82
37. Kaas Hugo              Yttermalax        8,83
38. Wilmer Råholm          Övermalax         8,83
38. Strandberg Felix       Yttermalax        8,90
40. Kullberg Adam          Övermalax         8,91
41. Emil Omanovic          Övermalax         8,99
42. Leon Åkerback          Bergö             9,07
43. Sundbäck Markus        Yttermalax        9,14
44. Pepe Perov             Petalax           9,23
45. Ilias Ebbar            Yttermalax        9,34
46. Sisu Niemelä           Övermalax         9,40
47. Leonard Backas         Övermalax         9,45
48. Tuure Kevin            Yttermalax        9,53
49. Sundsten Elliot        Yttermalax        9,60
50. Nyman Viggo            Yttermalax        9,64
51. Theodor Lillrank       Övermalax         9,66
52. Albin Rönn             Övermalax         9,69
53. Smulter Viktor         Yttermalax        9,81
54. Kaas Lukas             Yttermalax        9,91
55. Jonas Nyqvist          Övermalax        10,01
56. Alex Påfs              Övermalax        11,39
57. Salo Ville             Petalax          11,57
58. Granfors Emil          Yttermalax       13,19

Pojkar klass 1-2 - Längd

 1. Appel Emil             Yttermalax        3,20
 2. Romeo Räfsbäck         Övermalax         3,10
 3. Evdin Stenbacka        Petalax           3,02
 4. Grädler Simon          Yttermalax        2,96
 5. Björkell Linus         Yttermalax        2,90
 6. Salo Hannes            Yttermalax        2,83
 6. Vicent Nylund          Övermalax         2,83
 8. Antell Eddy            Yttermalax        2,76
 9. Högbacka Hugo          Yttermalax        2,70
10. Elmer  Bergkull        Övermalax         2,69
10. Axel Sjöberg           Bergö             2,69
12. Tim Häggman            Övermalax         2,67
13. Melker Höstman         Petalax           2,65
14. Brevik Viktor          Yttermalax        2,62
14. Emil Hyöty             Övermalax         2,62
16. Elias Herlin           Övermalax         2,61
17. William Koponen        Övermalax         2,60
17. Milo Kortelahti        Övermalax         2,60
19. Elias Manninen         Övermalax         2,56
19. Muhammad Doudi         Petalax           2,56
21. Anton Jokela           Petalax           2,55
22. Rasmus Söderback       Övermalax         2,51
23. Milton Piispanen       Övermalax         2,45
24. Anton Strömfors        Övermalax         2,43
25. Edvin Sjöberg          Övermalax         2,39
26. Hannes Engsbo          Övermalax         2,36
27. Bäckström Hannes       Yttermalax        2,34
27. Simon Häggback         Övermalax         2,34
29. Kaas Hugo              Yttermalax        2,31
29. Österroos Anton        Yttermalax        2,31
31. Wilmer Gästgivar       Bergö             2,24
32. Harry Granholm         Övermalax         2,21
33. Aatos Granstubb        Övermalax         2,20
33. Axel  Woltter          Bergö             2,20
35. Smulter Felix          Yttermalax        2,19
36. Runonen Albin          Yttermalax        2,16
36. Ludwig Berglund        Bergö             2,16
38. Sundbäck Markus        Yttermalax        2,10
39. Pepe Perov             Petalax           2,10
40. Melvis Nyström         Petalax           2,09
40. Hall Wilmer            Yttermalax        2,09
42. Sisu Niemelä           Övermalax         2,03
43. Ilmari Pietikäinen     MSK               2,01
44. Aspö Zacharias         Yttermalax        2,00
45. Rasmus Grönros         Övermalax         1,99
46. Emil Omanovic          Övermalax         1,95
47. Leonard Backas         Övermalax         1,92
47. Sundsten Elliot        Yttermalax        1,92
49. Theodor Lillrank       Övermalax         1,90
50. Elebbar Ilias          Yttermalax        1,86
50. Oskari Smulter         Övermalax         1,86
52. Leon Åkerback          Bergö             1,83
53. Smulter Viktor         Yttermalax        1,82
54. Adam Kullberg          Övermalax         1,80
55. Wilmer Råholm          Övermalax         1,76
56. Kaas Lukas             Yttermalax        1,73
57. Tuure Kevin            Yttermalax        1,72
58. Alex Påfs              Övermalax         1,54
59. Nyman Viggo            Yttermalax        1,48
60. Ville Salo             Petalax           1,34
61. Adam Udd               Övermalax         1,32
62. Granfors Emil          Yttermalax        0,94


Flickor klass 1-2 - 40 m

Final

 1. Björndahl Malva        Yttermalax        7,02
 2. Antell Ida             Yttermalax        7,38
 3. Borralho Luanna        Yttermalax        7,66
 4. Ronja Eriksson         Övermalax         7,81
 5. Rianna Rönnback        Övermalax         7,85
 6. Nellie Nurmi-Aro       Övermalax         7,86
 7. Sunabacka Cecilia      Yttermalax        7,96
 8. Smilla Sjöberg         Bergö             7,97

Försök

 1. Björndahl Malva        Yttermalax        6,98
 2. Antell Ida             Yttermalax        7,70
 3. Nellie Nurmi-Aro       Övermalax         7,73
 4. Rianna Rönnback        Övermalax         7,80
 5. Borralho Luanna        Yttermalax        7,81
 6. Sunabacka Cecilia      Yttermalax        7,97
 7. Ronja Eriksson         Övermalax         8,01
 8. Smilla Sjöberg         Bergö             8,06
 9. Asp Mira               Yttermalax        8,07
10. Björkholm Zelina       Yttermalax        8,08
11. Ebba Österdahl         Övermalax         8,10
11. Miranda Dahlgren       Övermalax         8,10
13. Emma Ek                Övermalax         8,12
14. Herasymenko Bohdana    Yttermalax        8,17
15. Evelina Smulter        Övermalax         8,18
16. Kinnunen Alva          Yttermalax        8,24
17. Östman Cassandra       Yttermalax        8,28
18. Frida Hagner           Övermalax         8,30
19. Salonsaari Wendela     Yttermalax        8,31
20. Emma Silfver           Övermalax         8,33
21. Maja Karrenpalo        Petalax           8,36
22. Victoria Tallgren      Övermalax         8,37
22. Ellen Broo             Övermalax         8,37
24. Halilic Ajla           Yttermalax        8,38
25. Julia Lindell          Övermalax         8,51
26. Lindqvist Julina       Yttermalax        8,54
26. Suljkanovic Adna       Yttermalax        8,54
28. Linnea Björk           Petalax           8,63
28. Nea Skinnar            Bergö             8,63
30. Lundfors Inez          Yttermalax        8,74
31. Juulia Ketola          MSK               8,76
32. Noora Mäkelä           MSK               8,78
32. Udd Tilde              Yttermalax        8,78
34. Laura Björkstrand      Övermalax         8,85
35. Linnea Ekman           Petalax           8,89
36. Alissa Österberg       Övermalax         8,92
37. Styris Josefina        Yttermalax        8,96
38. Nyman Elin             Yttermalax        8,98
39. Nordman Fannie         Yttermalax        9,02
40. Omaima Doudi           Petalax           9,03
41. Ninni Piispanen        Övermalax         9,07
42. Victoria Sigg          Petalax           9,14
43. Forsberg Ella          Yttermalax        9,15
44. Nordman Agnes          Yttermalax        9,20
45. Åsa Långback           Petalax           9,25
46. Antell Milla           Yttermalax        9,30
47. Nyfors Elin            Yttermalax        9,34
47. Sundberg Emilia        Yttermalax        9,34
49. Line Åkerback          Bergö             9,34
50. Peppi Piispanen        Övermalax         9,42
51. Ekström Alina          Yttermalax        9,44
52. Sara Rinta-Luoma       MSK               9,48
53. Sandqvist Maja         Yttermalax        9,49
54. Vest Julia             Yttermalax        9,61
55. Nathalie Skeppar       Övermalax         9,66
56. Saga Österroos         Övermalax         9,83
57. Broo Wilma             Yttermalax        9,89
58. Aya Doudi              Petalax           9,97
59. Soumia Doudi           Petalax          10,04
60. Nyqvist Tilde          Yttermalax       10,26
61. Alexia Buss            Övermalax        15,66
62. Jacobsson Olivia       Yttermalax       15,69


Flickor klass 1-2 - Längd

 1. Björndahl Malva        Yttermalax        2,97
 2. Rianna Rönnback        Övermalax         2,78
 3. Asp Mira               Yttermalax        2,72
 4. Emma Silfver           Övermalax         2,71
 5. Kinnunen Alva          Yttermalax        2,70
 6. Smilla Sjöberg         Bergö             2,65
 7. Frida Hagner           Övermalax         2,60
 8. Linnea Björk           Petalax           2,57
 9. Björkholm Zelina       Yttermalax        2,54
10. Sunabacka Cecilia      Yttermalax        2,51
11. Nellie Nurmi-Aro       Övermalax         2,49
12. Ebba Österdahl         Övermalax         2,46
13. Forsberg Ella          Yttermalax        2,43
14. Emma Berts             Övermalax         2,41
14. Herasymenko Bohdana    Yttermalax        2,41
16. Borralho Luanna        Yttermalax        2,40
17. Evelina Smulter        Övermalax         2,38
17. Lindqvist Julina       Yttermalax        2,38
19. Maja Karrenpalo        Petalax           2,37
19. Lundfors Inez          Yttermalax        2,37
21. Salonsaari Wendela     Yttermalax        2,33
21. Antell Ida             Yttermalax        2,33
23. Juulia Ketola          MSK               2,26
24. Nordman Fannie         Yttermalax        2,24
25. Miranda Dahlgren       Övermalax         2,21
26. Östman Cassandra       Yttermalax        2,20
27. Ronja Eriksson         Övermalax         2,16
27. Linnea Ekman           Petalax           2,16
29. Alissa Österberg       Övermalax         2,13
30. Halilic Ajla           Yttermalax        2,11
31. Åsa Långback           Petalax           2,10
32. Nathalie Skeppar       Övermalax         2,04
33. Noora Mäkelä           MSK               2,02
34. Emma Ek                Övermalax         1,98
35. Nea Skinnar            Bergö             1,97
36. Omaima Doudi           Petalax           1,95
37. Nyfors Elin            Yttermalax        1,94
38. Broo Wilma             Yttermalax        1,93
39. Udd Tilde              Yttermalax        1,90
39. Line Åkerback          Bergö             1,90
41. Borgar Tindra          Yttermalax        1,86
42. Savannah Wargh         Bergö             1,85
43. Ekström Alina          Yttermalax        1,83
44. Nordman Agnes          Yttermalax        1,82
45. Saga Österroos         Övermalax         1,73
46. Styris Josefina        Yttermalax        1,70
47. Peppi Piispanen        Övermalax         1,69
48. Amanda Koitto          Övermalax         1,67
49. Nyman Elin             Yttermalax        1,65
50. Sundberg Emilia        Yttermalax        1,63
51. Ellen Broo             Övermalax         1,61
52. Vest Julia             Yttermalax        1,57
53. Antell Milla           Yttermalax        1,44
54. Nyqvist Tilde          Yttermalax        1,43
55. Aya Doudi              Petalax           1,41
56. Suljkanovic Adna       Yttermalax        1,37
57. Sandqvist Maja         Yttermalax        1,16
58. Soumia Doudi           Petalax           1,10
59. Jacobsson Olivia       Yttermalax        0,84

Pojkar klass 3-4 - 60 m

Final

 1. Nisula Axel            Yttermalax        8,81
 2. Jens Glasberg          Övermalax         9,88
 3. Viggo Westman-Enroth   Bergö             9,89
 4. Lucas Nyström          Petalax          10,02
 5. Vilmer Höstman         Petalax          10,08
 6. Sunabacka Valter       Yttermalax       10,13
 7. Arvid Stenbacka        Petalax          10,32
 8. Vilgot Häggvik         Övermalax        10,37

Försök

 1. Nisula Axel            Yttermalax        9,00
 2. Jens Glasberg          Övermalax        10,04
 3. Viggo Westman-Enroth   Bergö            10,08
 4. Lucas Nyström          Petalax          10,13
 5. Vilmer Höstman         Petalax          10,18
 6. Arvid Stenbacka        Petalax          10,22
 7. Sunabacka Valter       Yttermalax       10,24
 8. Vilgot Häggvik         Övermalax        10,27
 9. Gästgivar Felix        Yttermalax       10,41
 9. Elias Karrenpalo       Petalax          10,41
11. Isak Rönn              Övermalax        10,47
12. Stoor Leo              Yttermalax       10,50
13. Victor Ek              Övermalax        10,52
14. Karl Wik               Petalax          10,59
15. Nico Nikkinen          Övermalax        10,63
16. Alexander Källund      Övermalax        10,65
17. Koskela Eetu           Yttermalax       10,80
18. Emil Pellfolk          Övermalax        10,83
19. Xander Uotinen         Petalax          10,96
20. Alex West              Bergö            10,98
20. Malm Jonathan          Yttermalax       10,98
22. Mäkiluoma Rasmus       Yttermalax       11,01
23. Björkell Anton         Yttermalax       11,10
24. Svarvar Jonathan       Yttermalax       11,13
25. Joel Hägen             Övermalax        11,17
26. Mauritz Hjerpe         Övermalax        11,20
27. Udd Elias              Yttermalax       11,24
28. Skata Noel             Yttermalax       11,28
29. Jim Westerback         Övermalax        11,30
30. Hugo Lundmark          Petalax          11,44
31. Jerry Nylund           Petalax          11,46
32. Sebastian Wikström     Petalax          11,62
33. Alexander Långkvist    Övermalax        11,67
34. Milton Nurmi-Aro       Övermalax        11,67
34. Zacharias Aldén        Övermalax        11,67
36. Jonas Björkgren        Övermalax        11,68
37. Tobias Östring         Petalax          11,71
38. Nousiainen Felix       Yttermalax       11,80
38. Robin Grönros          Övermalax        11,80
40. Sundberg Oscar         Yttermalax       11,81
41. Hemming Selmer         Yttermalax       11,84
42. Christoffer Östring    Petalax          11,96
43. Robin Piispanen        Övermalax        12,19
44. Hannes Grönlund        Övermalax        12,26
45. Alex Evans             Övermalax        12,39
46. Pehrström Simon        Yttermalax       12,41
47. Noah Påfs              Övermalax        13,43

Pojkar klass 3-4 - 600 m

 1. Nico Nikkinen          Övermalax        2.12
 2. Victor Ek              Övermalax        2.13
 3. Mauritz Hjerpe         Övermalax        2.16
 4. Vilgot Häggvik         Övermalax        2.21
 5. Elias Karrenpalo       Petalax          2.21
 6. Stoor Leo              Yttermalax       2.22
 7. Xander Uotinen         Petalax          2.22
 8. Jens Glasberg          Övermalax        2.23
 9. Joel Hägen             Övermalax        2.23
10. Arvid Stenbacka        Petalax          2.23
11. Udd Elias              Yttermalax       2.31
12. Tobias Östring         Petalax          2.33
13. Hugo Lundmark          Petalax          2.33
14. Jonas Björkgren        Övermalax        2.33
15. Sundberg Oscar         Yttermalax       2.34
16. Linus Åstrand          Petalax          2.34
17. Nisula Axel            Yttermalax       2.35
18. Emil Pellfolk          Övermalax        2.39
19. Karl Wik               Petalax          2.40
20. Koskela Eetu           Yttermalax       2.43
21. Hemming Selmer         Yttermalax       2.44
22. Robin Sjöblom          Övermalax        2.45
23. Sunabacka Valter       Yttermalax       2.47
24. Alexander Källund      Övermalax        2.48
25. Robin Piispanen        Övermalax        2.56
26. Zacharias Aldén        Övermalax        2.57
27. Alex Evans             Övermalax        2.58

Pojkar klass 3-4 - Längd

 1. Nisula Axel            Yttermalax        4,02
 2. Gästgivar Felix        Yttermalax        3,42
 2. Elias Karrenpalo       Petalax           3,42
 4. Viggo Westman-Enroth   Bergö             3,35
 5. Jens Glasberg          Övermalax         3,30
 6. Sunabacka Valter       Yttermalax        3,28
 7. Geberg Emil            Yttermalax        3,23
 8. Vilmer Höstman         Petalax           3,20
 9. Arvid Stenbacka        Petalax           3,16
10. Karl Wik               Petalax           3,08
11. Mäkiluoma Rasmus       Yttermalax        3,07
12. Koskela Eetu           Yttermalax        3,02
13. Lucas Nyström          Petalax           3,00
14. Skata Noel             Yttermalax        2,98
15. Zacharias Aldén        Övermalax         2,90
15. Xander Uotinen         Petalax           2,90
17. Hemming Selmer         Yttermalax        2,90
18. Isak Rönn              Övermalax         2,87
19. Victor Sjöberg         Bergö             2,77
19. Hugo West              Bergö             2,77
21. Grönroos Robin         Övermalax         2,73
22. Jerry Nylund           Petalax           2,72
22. Alex West              Bergö             2,72
22. Hugo Lundmark          Petalax           2,72
25. Svarvar Jonathan       Yttermalax        2,70
25. Jim Westerback         Övermalax         2,70
27. Udd Elias              Yttermalax        2,68
27. Tobias Östring         Petalax           2,68
29. Malm Jonathan          Yttermalax        2,67
29. Christoffer Östring    Petalax           2,67
31. Sebastian Wikström     Petalax           2,66
32. Ahlholm Anton          Yttermalax        2,63
33. Alexander Långkvist    Övermalax         2,62
34. Linus Åstrand          Petalax           2,52
35. Nousiainen Felix       Yttermalax        2,45
36. Robin Piispanen        Övermalax         2,42
37. Sundberg Oscar         Yttermalax        2,35
38. Lucas Gästgivar        Bergö             2,30
39. Elias West             Bergö             2,15
40. Johnny Norrman         Övermalax         2,12
41. Andtsjö Frank          Yttermalax        1,98
42. Wärnhjelm Liam         Yttermalax        1,85

Pojkar klass 3-4 - Kula 2,0 kg

 1. Vilgot Häggvik         Övermalax         7,26
 2. Lindqvist Jonathan     Yttermalax        6,78
 3. Björkell Anton         Yttermalax        6,57
 4. Joel Hägen             Övermalax         6,47
 5. Hugo West              Bergö             6,38
 5. Pehrström Simon        Yttermalax        6,38
 7. Robin Sjöblom          Övermalax         6,06
 8. Geberg Emil            Yttermalax        5,75
 8. Jerry Nylund           Petalax           5,75
10. Vincent Vest           Övermalax         5,68
11. Sundberg Oscar         Yttermalax        5,46
12. Sebastian Wikström     Petalax           5,43
13. Robin Piispanen        Övermalax         5,30
14. Vilmer Höstman         Petalax           5,29
15. Linus Åstrand          Petalax           5,28
16. William Westerlund     Bergö             5,12
17. Liam Åkerback          Bergö             5,10
18. Ahlholm Anton          Yttermalax        5,07
19. Häggblad Robin         Yttermalax        5,05
20. Gästgivar Felix        Yttermalax        4,96
21. Mauritz Hjerpe         Övermalax         4,79
22. Lucas Gästgivar        Bergö             4,75
23. Johnny Norrman         Övermalax         4,39
24. Nousiainen Felix       Yttermalax        4,33
25. Christoffer Östring    Petalax           3,97
26. Noah Påfs              Övermalax         3,11

Flickor klass 3-4 - 60 m

Final

 1. Jennie Nylund          Petalax          10,44
 2. Elin Krook             Petalax          10,60
 3. Bonn Julia             Yttermalax       10,69
 4. Agnes Herlin           Övermalax        10,69
 5. Antell Wilma           Yttermalax       10,80
 6. Strömblad Matilda      Yttermalax       10,90
 7. Emma krook             Petalax          10,92
 8. Julia Guss             Övermalax        10,95

Försök

 1. Jennie Nylund          Petalax          10,45
 2. Elin Krook             Petalax          10,66
 3. Bonn Julia             Yttermalax       10,76
 4. Agnes Herlin           Övermalax        10,78
 5. Antell Wilma           Yttermalax       10,58
 6. Strömblad Matilda      Yttermalax       11,15
 7. Emma krook             Petalax          11,10
 8. Julia Guss             Övermalax        10,88
 9. Lizette Österblad      Övermalax        11,19
10. Antell Ebba            Yttermalax       11,19
11. Lovisa Fogde           Övermalax        11,30
12. Isabelle Nylén         Övermalax        11,30
13. Söderholm Sara         Yttermalax       11,31
14. Rönnlund Isabelle      Yttermalax       11,34
15. Emilia Granlund        Petalax          11,38
16. Podbicanin Hanna       Yttermalax       11,44
16. Karls Alva             Yttermalax       11,44
18. Vanessa Constantin     Övermalax        11,45
19. Herpman Emmy           Yttermalax       11,47
20. Mäkelä Noomi           Yttermalax       11,60
21. Elin Viklund           Petalax          11,61
21. Ella Nordström         Petalax          11,61
23. Lindblom Selma         Yttermalax       11,65
24. Viivi Piispanen        Övermalax        11,80
25. Matilda Håkans         Bergö            11,85
26. Haavisto Victoria      Yttermalax       11,89
27. Nathalie Guss          Övermalax        11,91
28. Dagny Berglund         Petalax          11,96
29. Ida Pada               Övermalax        12,00
30. Tast Lilja             Yttermalax       12,06
31. Svahn Julia            Yttermalax       12,47
32. Sashka Perova          Petalax          12,50
33. Isabella Östergård     Övermalax        12,70
34. Ella Iso-Aho           MSK              12,71
35. Risberg Edith          Yttermalax       12,85
36. Aspö Ronja             Yttermalax       13,03
37. Österroos Mathilda     Yttermalax       13,13
38. Aspö Miranda           Yttermalax       13,15
39. Linnea Storfors        Övermalax        13,25
40. Österdahl Selina       Yttermalax       13,33
41. Linnea Panu            MSK              13,40

Flickor klass 3-4 - 600 m

 1. Agnes Herlin           Övermalax        2.20
 2. Jennie Nylund          Petalax          2.26
 3. Podbicanin Hanna       Yttermalax       2.30
 4. Herpman Moa            Yttermalax       2.35
 5. Karls Alva             Yttermalax       2.38
 6. Dagny Berglund         Petalax          2.39
 7. Isabelle Nylén         Övermalax        2.40
 8. Elin Viklund           Petalax          2.42
 9. Strömblad Matilda      Yttermalax       2.54
10. Svahn Julia            Yttermalax       3.08

Flickor klass 3-4 - Höjd

 1. Agnes Herlin           Övermalax          105
 2. Jennie Nylund          Petalax            100
 3. Karls Alva             Yttermalax         100
 4. Emma Krook             Petalax             95
 4. Elin Krook             Petalax             95
 4. Julia Guss             Övermalax           95
 7. Aspö Ronja             Yttermalax          95
 8. Vanessa Constantin     Övermalax           95
 9. Ella Nordström         Petalax             90
10. Sashka Perova          Petalax             75
10. Österdahl Selina       Yttermalax          75
10. Ella Iso-Aho           MSK                 75
13. Grädler Janina         Yttermalax          75
14. Herpman Moa            Yttermalax          75
15. Linnea Panu            MSK                NM


Flickor klass 3-4 - Kula 2,0 kg

 1. Ella Nordström         Petalax           6,29
 2. Lovisa Fogde           Övermalax         5,08
 3. Aspö Miranda           Yttermalax        5,06
 3. Grädler Janina         Yttermalax        5,06
 5. Emma krook             Petalax           4,66
 6. Elin Viklund           Petalax           4,60
 7. Strömblad Matilda      Yttermalax        4,58
 8. Bonn Julia             Yttermalax        4,49
 9. Linnea Storfors        Övermalax         4,47
10. Podbicanin Hanna       Yttermalax        4,46
11. Aspö Ronja             Yttermalax        4,21
12. Svahn Julia            Yttermalax        4,03
13. Dagny Berglund         Petalax           3,96
14. Ella Iso-Aho           MSK               3,95
15. Emilia Granlund        Petalax           3,82
16. Ida Pada               Övermalax         3,47
17. Risberg Edith          Yttermalax        3,34
18. Isabella Östergård     Övermalax         3,32
19. Sashka Perova          Petalax           3,12
20. Österdahl Selina       Yttermalax        3,11
21. Linnea Panu            MSK               2,95
22. Viivi Piispanen        Övermalax         2,77
23. Lizette Österblad      Övermalax         2,10


Pojkar klass 5-6 - 60 m

Final

 1. William Söderholm      Bergö             8,73
 2. Robin Niemelä          Övermalax         9,67
 3. Oliver Smeds           Petalax           9,70
 4. Mattias Källund        Övermalax         9,75
 5. Omran Doudi            Petalax           9,76
 6. Linus Åkerback         Bergö             9,76
 7. Emil Högbacka          Petalax           9,93
 8. Timo Lattu             Bergö            10,07

Försök

 1. William Söderholm      Bergö             8,76
 2. Mattias Källund        Övermalax         9,69
 3. Oliver Smeds           Petalax           9,85
 4. Omran Doudi            Petalax           9,94
 5. Linus Åkerback         Bergö             9,97
 6. Robin Niemelä          Övermalax        10,00
 7. Emil Högbacka          Petalax          10,09
 8. Timo Lattu             Bergö            10,18
 9. William Vest           Övermalax        10,33
10. Petter Herrgård        Övermalax        10,42
11. Abdullah Doudi         Petalax          10,65
12. Jesper Häggback        Övermalax        10,66
13. Hannes Risberg         Övermalax        10,70
14. Joakim West            Petalax          10,73
15. Adam Björkstrand       Övermalax        10,82
16. Nygård Isac            Yttermalax       10,83
17. Sebastian West         Petalax          11,01
18. Andtsjö Edward         Yttermalax       11,27
19. Anthony Långkvist      Övermalax        11,47
20. Felix Hagner           Övermalax        11,58
21. Vest Jonathan          Yttermalax       11,59
22. Arvid Ström            Övermalax        11,69
23. Forsberg Rasmus        Yttermalax       11,83
24. Hannes West            Bergö            13,25


Pojkar klass 5-6 - 600 m

 1. Omran Doudi            Petalax          2.08
 2. Isac Asp               Övermalax        2.11
 3. Karlsson Hugo          Yttermalax       2.12
 4. Abdullah Doudi         Petalax          2.14
 5. William Söderholm      Bergö            2.16
 6. Nygård Isac            Yttermalax       2.16
 7. Linus Åkerback         Bergö            2.17
 8. Petter Herrgård        Övermalax        2.23
 9. Emil Högbacka          Petalax          2.25
10. Anthony Långkvist      Övermalax        2.26
11. Timo Lattu             Bergö            2.27


Pojkar klass 5-6 - Längd

 1. William Söderholm      Bergö             4,13
 2. Oliver Smeds           Petalax           3,65
 3. Isac Asp               Övermalax         3,52
 4. Karlsson Hugo          Yttermalax        3,35
 5. Hannes Risberg         Övermalax         3,25
 6. Petter Herrgård        Övermalax         3,15
 7. Joakim West            Petalax           2,97
 8. William Vikman         Petalax           2,97
 9. Strömsbäck Timmy       Yttermalax        2,95
10. Sebastian West         Petalax           2,93
11. Jesper Häggback        Övermalax         2,90
12. Anthony Långkvist      Övermalax         2,80
13. Abdullah Doudi         Petalax           2,75
14. Bergvik William        Övermalax         2,60
15. Benjamin Holm          Övermalax         2,53
16. Arvid Ström            Övermalax         2,48
17. Vest Jonathan          Yttermalax        2,45
18. Andtsjö Edward         Yttermalax        2,37
19. Marius Hartmann        Bergö             2,35
20. Hannes West            Bergö             1,73
21. Mattias Tuomela        Övermalax         1,55
22. Nguyen Phuong Nam      Yttermalax        1,55


Pojkar klass 5-6 - Kula 2,5 kg

 1. Omran Doudi            Petalax           9,83
 2. Zacharias Häggvik      Övermalax         7,91
 3. Isac Asp               Övermalax         7,70
 4. Mattias Källund        Övermalax         7,59
 5. Karlsson Hugo          Yttermalax        7,55
 6. Jonathan Löfgren       Övermalax         7,45
 7. Simon Sjöblom          Övermalax         7,41
 8. Forsberg Rasmus        Yttermalax        7,03
 9. William Vikman         Petalax           7,00
10. Hallbäck Rasmus        Yttermalax        6,84
11. Adam Björkstrand       Övermalax         6,65
12. William Söderholm      Bergö             6,63
12. Setelä Lukas           Yttermalax        6,53
14. Emil Högbacka          Petalax           6,49
15. Vest Jonathan          Yttermalax        6,43
16. Benjamin Holm          Övermalax         6,12
17. Köping Niklas          Yttermalax        5,97
18. Strömsbäck Timmy       Yttermalax        5,88
19. Timmy Sundbäck         Övermalax         5,70
20. Öhman Tom              Yttermalax        5,58
21. Simon Gästgivar        Bergö             5,19
22. Nguyen Phuong Nam      Yttermalax        5,14
23. Felix Hagner           Övermalax         5,04
24. Marius Hartmann        Bergö             4,59
25. Mattias Tuomela        Övermalax         4,43

Flickor klass 5-6 - 60 m

Final

 1. Elizabeth Fogde        Övermalax         8,92
 2. Cecilia Ingves         Övermalax         9,27
 3. Linn Rönnback          Övermalax         9,70
 4. Malm Sofia             Yttermalax        9,83
 5. Rönnlund Milya         Yttermalax        9,87
 6. Sjöstrand Jenifer      Yttermalax        9,96
 7. Linda Hyöty            Övermalax        10,00
 8. Amanda Dahlgren        Övermalax        10,08

Försök

 1. Elizabeth Fogde        Övermalax         8,94
 2. Cecilia Ingves         Övermalax         9,38
 3. Linn Rönnback          Övermalax         9,71
 4. Malm Sofia             Yttermalax        9,77
 5. Sjöstrand Jenifer      Yttermalax        9,87
 6. Rönnlund Milya         Yttermalax       10,04
 7. Linda Hyöty            Övermalax        10,05
 8. Amanda Dahlgren        Övermalax        10,06
 9. Antell Fanny           Yttermalax       10,07
 9. Häggblad Jennifer      Yttermalax       10,07
11. West Nea               Yttermalax       10,14
12. Karls Fanny            Yttermalax       10,24
13. Sanna West             Övermalax        10,25
14. Johanna Herrgård       Övermalax        10,37
15. Elin Pellfolk          Övermalax        10,39
16. Pakjira ChatyingyongchaPetalax          10,41
17. Fanny Rönnback         Övermalax        10,46
18. Matilda Pada           Övermalax        10,47
19. Salo Nelly             Yttermalax       10,48
20. Linn Stenmark          Övermalax        10,56
21. Suljkanovic Amila      Yttermalax       10,59
22. Lindqvist Felicia      Yttermalax       10,69
23. Svahn Nea              Yttermalax       10,74
24. Bonn Hanna             Yttermalax       10,75
25. Melissa Eriksson       Övermalax        10,76
26. Ida Lindberg           Övermalax        10,92
27. Izabelle Uotinen       Petalax          10,99
28. Vest Elin              Yttermalax       11,16
29. Zahraa Doudi           Petalax          11,18
30. Evelina Nikkinen       Övermalax        11,24
31. Vardo Elma             Yttermalax       11,32
32. Hanna Söderholm        Bergö            11,58
33. Björkholm Elsa         Yttermalax       11,61
34. Pattamaron Matiyapak   Petalax          11,84
35. Damsten Lizette        Yttermalax       11,88
36. Miira Björklund        Petalax          12,03
37. Lindberg Lizette       Yttermalax       13,03
38. Kinnunen Ida           Yttermalax       14,02


Flickor klass 5-6 - 600 m

 1. Elizabeth Fogde        Övermalax        2.13
 2. Linda Hyöty            Övermalax        2.14
 3. Linn Rönnback          Övermalax        2.15
 4. Sjöstrand Jenifer      Yttermalax       2.16
 5. Izabelle Uotinen       Petalax          2.19
 6. Cecilia Ingves         Övermalax        2.25
 7. Amila Suljkanovic      Yttermalax       2.30
 8. Miira Björklund        Petalax          2.38
 9. Hanna Bonn             Yttermalax       2.35
10. Zahraa Doudi           Petalax          2.41


Flickor klass 5-6 - Höjd

 1. Elizabeth Fogde        Övermalax          153
 2. Lindqvist Felicia      Yttermalax         123
 3. Malm Sofia             Yttermalax         120
 4. Fanny Rönnback         Övermalax          120
 5. West Nea               Yttermalax         115
 6. Elin Långgård          Övermalax          110
 7. Music Amila            Yttermalax         110
 8. Hanna Söderholm        Bergö              110
 9. Karls Fanny            Yttermalax         110
10. Rönnlund Milya         Yttermalax         105
11. Suljkanovic Amila      Yttermalax         105
12. Bonn Hanna             Yttermalax         100
12. Vardo Elma             Yttermalax         100
12. Sund Chilli            Yttermalax         100
15. Matilda Pada           Övermalax          100
16. Antell Fanny           Yttermalax          90
16. Salo Nelly             Yttermalax          90
16. Svahn Nea              Yttermalax          90
19. Damsten Lizette        Yttermalax          90

Flickor klass 5-6 - Kula 2,0 kg

 1. Bonn Lea               Yttermalax        6,75
 2. Malm Sofia             Yttermalax        6,13
 3. Cecilia Ingves         Övermalax         5,97
 4. Sund Chilli            Yttermalax        5,70
 5. Emelina Omanovic       Övermalax         5,46
 6. Zahraa Doudi           Petalax           5,33
 7. Fanny Rönnback         Övermalax         5,28
 8. Ida Lindberg           Övermalax         5,20
 9. Music Amila            Yttermalax        5,00
10. Elin Långgård          Övermalax         4,88
11. Pattamaron Matiyapak   Petalax           4,83
12. Lindberg Lizette       Yttermalax        4,59
13. Tilde Häggman          Övermalax         4,44
14. Nejla Camdcic          Övermalax         4,27
15. Salo Nelly             Yttermalax        4,04
16. Pirkko van der Rijt    Övermalax         3,70
17. Melissa Eriksson       Övermalax         3,68
18. Kinnunen Ida           Yttermalax        2,09

Alla resultat 2017


Äldre resultat

  • Tryck här för att ladda äldre resultat...

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan