Online anmälningar - Föreningscup deltävling II Nedervetil

På svenska  | Suomeksi
Antal totalt per gren »»
Klicka på föreningens namn för att se anmälda från vald förening.

KlassGrenNamnFöreningPBSB
P-17
 800m (10)
 Mäenpää Nico (-02)Gamlakarleby IF
 Huynh Tommy (-02)IF Drott
 Lahti Rasmus (-02)IF Drott
 Åhman Johannes (-02)IF Drott
 Lerstrand Rasmus (-02)Vasa Idrottssällskap
 Friman Johan (-02)Vasa Idrottssällskap
 Markén Leonard (-03)IF VOM
 Norrbacka Axel (-02)IK Falken
 Ehrs Johannes (-02)IF VOM
 Back William (-03)IF Nykarlebynejden
 Stav (3)
 Björkgren Alexander (-02)IF Drott
 Lundberg Albin (-02)Vasa Idrottssällskap
 Cheraghi Ali Reza (-01)IK Falken
 Spjut (5)
 Nygård Johan (-02)IF Drott
 Söderman Alfons (-01)IF Drott
 Elberkennou Younes (-02)Vasa Idrottssällskap
 Portin Steven (-02)IK Falken
 Jonatan Enfors (-02)IF Åsarna
F-17
 800m (9)
 Åkerholm Rebecca (-01)IF Drott
 Fogström Sofia (-01)Vasa Idrottssällskap
 Häggkvist Frida (-03)IF Kraft Friidrott
 Blomqvist Nathalie (-01)IK Falken
 Finne Suzette (-02)IK Falken
 Jansson Tindra (-04)IF VOM
 Rintanen Fanny (-02)IF VOM
 Stråka Tilde (-05)IF Nykarlebynejden
 Pajunen Ina (-01)IF Åsarna
 Stav (10)
 Myntti Victoria (-01)IF Drott
 Parkkinen Moa (-02)IF Drott
 Åkerholm Alva (-01)IF Drott
 Carlsson Sandra (-03)Vasa Idrottssällskap
 Vikström Felicia (-04)Larsmo IF
 Borgmästars Tilda (-01)IK Falken
 Sizowa Tatjana (-02)IF VOM
 Back Hanna (-03)IF Nykarlebynejden
 Liljeqvist Emilia (-06)IF Nykarlebynejden
 Vikman Emma (-03)IF Åsarna
 Spjut (11)
 Backman Ida (-02)IF Drott
 Dahl Christina (-02)IF Drott
 Nyman Matilda (-02)IF Drott
 Källberg Elin (-02)Vasa Idrottssällskap
 Vikström Jasmine (-02)Larsmo IF
 Sundqvist Wilma (-02)IF Kraft Friidrott
 Hautamäki Wilma (-03)IK Falken
 Nystedt Jenna (-04)IF VOM
 Karlström Erica (-02)IF Nykarlebynejden
 Nyback Nathalie (-03)IF Nykarlebynejden
 Broända Jenny (-01)IF Åsarna
P-15
 100mh (2)
 Björkgren Adrian (-03)IF Drott
 Smeds Jacob (-03)IF VOM
 300m (8)
 Westerlund William (-04)IF Drott
 Wikar Edward (-04)IF Drott
 Ntumba Ive (-04)Vasa Idrottssällskap
 Rintanen Elias (-04)IF VOM
 Nordberg Sebastian (-03)IF Kraft Friidrott
 Blomqvist Elias (-03)IK Falken
 Wikström Jon (-03)IK Falken
 Nybäck Arvid (-04)IF Nykarlebynejden
 3-steg (5)
 Höglund Isak (-04)IF Drott
 Michael Rännar (-03)IF VOM
 Bengs Jeremias (-04)IF Kraft Friidrott
 Höglund Herman (-04)IK Falken
 Nordström Amos (-05)IF Nykarlebynejden
 Slägga (5)
 Sundberg Jon (-04)IF Drott
 Nordgren Lucas (-04)IF Kraft Friidrott
 Ehrs Jakob (-04)IF VOM
 Hagman Benjamin (-05)IK Falken
 Bäck Joakim (-04)IF Nykarlebynejden
 1000m g (1)
 Smeds Jacob (-03)IF VOM
 4 x 800m (6)
 IF Drott lag 1IF Drott
 
 Vasa Idrottssällskap lag 1Vasa Idrottssällskap
 
 IF VOM lag 1IF VOM
 
 IF Kraft Friidrott lag 1IF Kraft Friidrott
 
 IK Falken lag 1IK Falken
 
 IF Åsarna lag 1IF Åsarna
 
F-15
 300m (12)
 Höglund Tilda (-04)IF Drott
 Honkamaa Sohvi (-04)Vasa Idrottssällskap
 Wiklund Ida (-03)Vasa Idrottssällskap
 Granbäck Hanna (-04)IF Kraft Friidrott
 Stenlund Natalie (-04)IF Kraft Friidrott
 Byström Laura (-03)IK Falken
 Huhtala Cecilia (-03)IK Falken
 Källbacka Linnea (-03)IF VOM
 Ström Laura (-04)IF Nykarlebynejden
 Hahtokari Janica (-03)IF Åsarna
 Saarinen Fanny (-04)IF Åsarna
 Ståhlstedt Vera (-04)IF Åsarna
 80mh (9)
 Forsman Lova (-03)IF Drott
 Bengs Emmi (-04)Vasa Idrottssällskap
 Finholm Nora (-03)Larsmo IF
 Haglund Emma (-04)Larsmo IF
 Tikkala Johanna (-03)IF Kraft Friidrott
 Rönnskär Andrea (-03)IK Falken
 Holm Thilde (-04)IF Nykarlebynejden
 Stenroos Belinda (-03)IF Nykarlebynejden
 Sandkulla Charlotta (-04)IF Åsarna
 3-steg (9)
 Westerlund Teodora (-04)IF Drott
 Forsman Fanny Ingrid (-03)Vasa Idrottssällskap
 Lärka Ida (-04)IF Kraft Friidrott
 Björkvik Alicia (-04)IK Falken
 Fors Emma (-04)IK Falken
 Österberg Evelina (-03)IF VOM
 Back Hanna (-03)IF Nykarlebynejden
 Sundvik Tindra (-03)IF Nykarlebynejden
 Ciornei Ana Maria (-03)IF Åsarna
 Slägga (11)
 Lahti Lina (-03)IF Drott
 Östman Fanny (-04)IF Drott
 Kackur Josefina (-06)Larsmo IF
 Karlsson Michelle (-03)Vasa Idrottssällskap
 Krook Felicia (-03)IF Kraft Friidrott
 Granö Carolina (-03)IK Falken
 Hagman Sofia (-03)IK Falken
 Parhiala Emmi (-04)IK Falken
 Penttinen Madelén (-06)IF VOM
 Nyback Michelle (-03)IF Nykarlebynejden
 Hongell Sandra (-04)IF Åsarna
 1000m g (9)
 Enlund Julia (-04)Vasa Idrottssällskap
 Granbäck Hanna (-04)IF Kraft Friidrott
 Tikkala Johanna (-03)IF Kraft Friidrott
 Finne Chantelle (-04)IK Falken
 Nyback Michelle (-03)IF Nykarlebynejden
 Penttinen Madelén (-06)IF VOM
 Westerlund Teodora (-04)IF Drott
 Östman Fanny (-04)IF Drott
 Sandkulla Charlotta (-04)IF Åsarna
 4 x 800m (4)
 IF Drott lag 1IF Drott
 
 Vasa Idrottssällskap lag 1Vasa Idrottssällskap
 
 IF Nykarlebynejden lag 1IF Nykarlebynejden
 
 IF Åsarna lag 1IF Åsarna
 
P-13
 200m (16)
 Berglund Albin (-06)IF VOM
 Sjöblom Elia (-09)Vasa Idrottssällskap
 Jansson Isak (-06)IK Falken
 Heikkilä Miro (-05)Gamlakarleby IF
 Korkatti Nante (-05)Gamlakarleby IF
 Mäenpää Jani (-05)Gamlakarleby IF
 Rousu Jimi (-05)Gamlakarleby IF
 Store Viktor (-05)Gamlakarleby IF
 Åberg Matias (-05)Gamlakarleby IF
 Ahlvik Ronnie (-05)IK Falken
 Alatalo Sami Mikael (-06)IF Drott
 Granbäck Axel (-06)IF Kraft Friidrott
 Kartalov Daniel (-06)IF Nykarlebynejden
 Nyman Alex (-05)IF Nykarlebynejden
 Åbro Jonas (-06)IF Nykarlebynejden
 Söderström Isac (-05)IF Åsarna
 60mh (9)
 Mannström Conrad (-05)IK Falken
 Kjellbäck Niklas (-05)Gamlakarleby IF
 Grannas Oscar (-05)IF Drott
 Nordberg Oliver (-06)IF Kraft Friidrott
 Kartalov Daniel (-06)IF Nykarlebynejden
 Nordström Amos (-05)IF Nykarlebynejden
 Åbro Jonas (-06)IF Nykarlebynejden
 Enfors Kevin (-05)IF Åsarna
 Storbjörk Gustaf (-05)IF Åsarna
 Längd (10)
 Anton Rännar (-05)IF VOM
 Ehnvall Valter (-06)IK Falken
 Rönnskär Viktor (-06)IK Falken
 Biskop Kasper (-05)Gamlakarleby IF
 Forsell Valter (-06)Gamlakarleby IF
 Holm Otto (-06)Gamlakarleby IF
 Söderman Albin (-05)IF Drott
 Svenlin Anton (-06)Larsmo IF
 Wikblom Melker (-06)IF Nykarlebynejden
 Forsström Anton (-05)IF Åsarna
 Kula (9)
 Braxén Jonas (-08)Vasa Idrottssällskap
 Berglund Hampus (-06)IF VOM
 Byström Max (-06)IK Falken
 Nybacka Ville (-06)IK Falken
 Hagman Benjamin (-05)IK Falken
 Nylund Rufus (-05)IF Drott
 Bergström Joel (-05)IF Nykarlebynejden
 Enlund Eljas (-06)IF Åsarna
 Holmbäck Benjamin (-05)IF Åsarna
 1000m g (2)
 Braxén Jonas (-08)Vasa Idrottssällskap
 Storbjörk Gustaf (-05)IF Åsarna
 4 x 600m (7)
 IK Falken lag 1IK Falken
 
 IK Falken lag 2IK Falken
 
 IK Falken lag 3IK Falken
 
 IF Drott lag 1IF Drott
 
 IF Drott lag 2IF Drott
 
 IF Kraft Friidrott lag 1IF Kraft Friidrott
 
 IF Åsarna lag 1IF Åsarna
 
F-13
 200m (17)
 Boateng Priscilla (-05)IF Drott
 Bertula Amanda (-05)Vasa Idrottssällskap
 Lithén Lina (-05)Vasa Idrottssällskap
 Nordman Tilde (-06)Vasa Idrottssällskap
 Björk Vera (-05)IK Falken
 Eklöv Elin (-06)IK Falken
 Järndahl Jessica (-05)IF Drott
 Suarez Jamira (-05)IF Drott
 Sandberg Rebecca (-06)Larsmo IF
 Snellman Wilma (-05)Larsmo IF
 Wiik Emma (-06)Larsmo IF
 Granholm Felicia (-05)IF VOM
 Böling Jenna (-06)IF Kraft Friidrott
 Groop Julia (-05)IF Kraft Friidrott
 Holländer Engla-Lie (-05)IF Nykarlebynejden
 Jakobsson Elin (-05)IF Åsarna
 Sjölind Vilhelmina (-05)IF Åsarna
 60mh (12)
 Kvist Elisabeth (-06)Vasa Idrottssällskap
 Kock Tindra (-06)IK Falken
 Nybacka Lina (-05)IK Falken
 Backman Mia (-05)IF Drott
 Grannas Paloma (-05)IF Drott
 Hagnäs Hanna (-05)Larsmo IF
 Nilsson Livia (-05)IF VOM
 Westermark Mathilda (-06)IF Kraft Friidrott
 Linqvist Clara (-06)IF Nykarlebynejden
 Ström Milla (-05)IF Nykarlebynejden
 Ainasoja Ellen (-06)IF Åsarna
 Strandvall Angelina (-06)IF Åsarna
 Längd (14)
 Carlsson Edith (-05)Vasa Idrottssällskap
 Håkans Hanna (-06)Vasa Idrottssällskap
 Åbrandt Elvira (-06)Vasa Idrottssällskap
 Sandell Oona (-06)IK Falken
 Hassila Nea (-05)IF Drott
 Vornanen Hanna (-06)IF Drott
 Wikman Mollie (-06)IF Drott
 Björkskog Nicolina (-05)Larsmo IF
 Parkkinen Amanda (-05)Larsmo IF
 Alina Grön (-05)IF VOM
 Häggkvist Johanna (-06)IF Kraft Friidrott
 Ena Julia (-06)IF Nykarlebynejden
 Semskar Maja (-06)IF Nykarlebynejden
 Nyberg Wilma (-06)IF Åsarna
 Kula (11)
 Hautamäki Hilda (-06)IK Falken
 Lillas Emma (-05)IF Drott
 Nordström Kiira (-05)IF Drott
 Brännbacka Malva (-06)Larsmo IF
 Kackur Linnea (-05)Larsmo IF
 Österberg Emilia (-06)IF VOM
 Räfså Emilia (-05)IF Kraft Friidrott
 Cederholm Malin (-06)IF Nykarlebynejden
 Jansson Julia (-06)IF Nykarlebynejden
 Penttinen Madelén (-06)IF VOMutom tävlan
 Holmlund Amanda (-06)IF Åsarna
 1000m g (13)
 Carlsson Edith (-05)Vasa Idrottssällskap
 Åbrandt Elvira (-06)Vasa Idrottssällskap
 Bodbacka Yasmine (-06)IK Falken
 Lillas Emma (-05)IF Drott
 Vornanen Hanna (-06)IF Drott
 Kackur Linnea (-05)Larsmo IF
 Österberg Emilia (-06)IF VOM
 Westermark Mathilda (-06)IF Kraft Friidrott
 Ena Julia (-06)IF Nykarlebynejden
 Ström Milla (-05)IF Nykarlebynejden
 Ainasoja Ellen (-06)IF Åsarna
 Holmlund Amanda (-06)IF Åsarna
 Jakobsson Elin (-05)IF Åsarna
 4 x 600m (5)
 Vasa Idrottssällskap lag 1Vasa Idrottssällskap
 
 IF VOM lag 1IF VOM
 
 IF Nykarlebynejden lag 1IF Nykarlebynejden
 
 IF Nykarlebynejden lag 2IF Nykarlebynejden
 
 IF Åsarna lag 1IF Åsarna
 
P-11
 150m (18)
 Biskop Evert (-08)Gamlakarleby IF
 Furu Alex (-10)Gamlakarleby IF
 Furu Anton (-07)Gamlakarleby IF
 Anderssén Emil (-09)IK Falken
 Kock Arvid (-08)IK Falken
 Ahlvik Tony (-08)IK Falken
 Klemets Emil (-07)IK Falken
 Hjulfors Paul (-07)Larsmo IF
 Isola Miska (-07)IF Drott
 Lundén Oscar (-09)IF Drott
 Ehrs Elias (-07)IF VOM
 Berg Samuel (-07)Vasa Idrottssällskap
 Gullberg Theo (-07)Vasa Idrottssällskap
 Bengs Hannes (-08)IF Kraft Friidrott
 Wikblom Eddie (-07)IF Nykarlebynejden
 Wikblom Sander (-08)IF Nykarlebynejden
 Strandvall William (-08)IF Åsarna
 Söderström Ted (-09)IF Åsarna
 60mh (8)
 Mannström Joar (-08)IK Falken
 Finholm Måns (-07)Larsmo IF
 Jankens Felix (-07)IF Drott
 Bengs Eeli (-08)Vasa Idrottssällskap
 Hugo Nyman (-08)IF Kraft Friidrott
 Mäkelä Hugo (-07)IF Nykarlebynejden
 Forsström Emil (-07)IF Åsarna
 Lövsund Christian (-08)IF Åsarna
 Höjd (8)
 Edström Tobias (-07)IK Falken
 Grannas Emiro (-07)IF Drott
 Majabacka Conny (-07)IF VOM
 Smulter Harald (-07)Vasa Idrottssällskap
 Bengtsson Vincent (-08)Vasa Idrottssällskap
 Lärka Axel (-07)IF Kraft Friidrott
 Knutar Mario (-07)IF Nykarlebynejden
 Ström Jim (-07)IF Nykarlebynejden
 Kula (12)
 Lindqvist Melvin (-09)IK Falken
 Stenman Morgan (-07)IK Falken
 Hassila Niko (-09)IF Drott
 Grön Axel (-08)IF VOM
 Öling Joel (-07)IF VOM
 Broman Alexander (-07)Vasa Idrottssällskap
 Eklund Benjamin (-09)IF Nykarlebynejden
 Eklund Gabriel (-07)IF Nykarlebynejden
 Liljeqvist Robin (-08)IF Nykarlebynejden
 Berg Eelian (-07)IF Åsarna
 Ljungberg Alex (-09)IF Åsarna
 Pulkkinen Edvin (-08)IF Åsarna
 1000m g (3)
 Lärka Axel (-07)IF Kraft Friidrott
 Gädda Liam (-07)Vasa Idrottssällskap
 Ström Jim (-07)IF Nykarlebynejden
 4 x 600m (14)
 IK Falken lag 1IK Falken
 
 IK Falken lag 2IK Falken
 
 IK Falken lag 3IK Falken
 
 Larsmo IF lag 1Larsmo IF
 
 Larsmo IF lag 2Larsmo IF
 
 IF Drott lag 1IF Drott
 Jankens Felix
 IF Drott lag 2IF Drott
 
 Vasa Idrottssällskap lag 1Vasa Idrottssällskap
 
 Gamlakarleby IF lag 1Gamlakarleby IF
 
 IF Kraft Friidrott lag 1IF Kraft Friidrott
 
 IF Åsarna lag 1IF Åsarna
 
 IF Åsarna lag 2IF Åsarna
 
 IF Åsarna lag 3IF Åsarna
 
 IF Åsarna lag 4IF Åsarna
 
F-11
 150m (24)
 Byström Milla (-09)IK Falken
 Elenius Filippa (-08)IK Falken
 Kock Ellen (-08)IK Falken
 Nybacka Ester (-08)IK Falken
 Byggmästar Nellie (-07)Larsmo IF
 Parkkinen Mathilda (-07)Larsmo IF
 Snellman Matilda (-07)Larsmo IF
 Sundelin Lea (-08)Larsmo IF
 Sundqvist Thilde (-08)Larsmo IF
 Lithen Lotta (-08)Vasa Idrottssällskap
 Björklund Elvira (-07)IF Drott
 Åhman Carolina (-07)IF Drott
 Markén Winnie (-08)IF VOM
 Böling Jolanda (-08)IF Kraft Friidrott
 Snickars Lea (-09)IF Kraft Friidrott
 Bergström Linn (-08)IF Nykarlebynejden
 Ström Liza (-08)IF Nykarlebynejden
 Åbro Julia (-08)IF Nykarlebynejden
 Elin Holm (-07)IF Åsarna
 Laurén Angelina (-07)IF Åsarna
 Siekkinen Kajsa (-10)IF Åsarna
 Silja Pulkkinen (-10)IF Åsarna
 Strandvall Julia (-10)IF Åsarna
 Viitasalo Izabelle (-09)IF Åsarna
 60mh (18)
 Kjellbäck Melissa (-07)Gamlakarleby IF
 Lönnqvist Enya (-08)IK Falken
 Strandvall Linnea (-08)IK Falken
 Björkgren Carla (-09)IF Drott
 Ena Felicia (-07)Larsmo IF
 Svenfelt Lydia (-08)Larsmo IF
 Nordkvist Ida (-07)Vasa Idrottssällskap
 Wallin Ella (-08)Vasa Idrottssällskap
 Backman Lydia (-08)IF Drott
 Lundén Annie (-07)IF Drott
 Skytte Agnes (-07)IF Drott
 Östman Ines (-07)IF Drott
 Engman Fanny (-07)IF VOM
 Wilma Nyman (-08)IF Kraft Friidrott
 Ström Ronja (-08)IF Nykarlebynejden
 Åbro Julia (-08)IF Nykarlebynejden
 Ainasoja Moa (-09)IF Åsarna
 Alva Svenlin (-07)IF Åsarna
 Höjd (12)
 Finne Jeanessa (-08)IK Falken
 Kock Ilone (-09)IK Falken
 Thylin Tilde (-07)Larsmo IF
 Åberg Tilda (-08)Vasa Idrottssällskap
 Grannas Wilma (-08)IF Drott
 Södergård Julia (-07)IF Drott
 Norrlin Stella (-08)IF VOM
 Sandberg Inez (-07)IF Kraft Friidrott
 Dahlbacka Ada (-09)Pargas IF-98
 Cederholm Sara (-08)IF Nykarlebynejden
 Björkfors Elsie (-07)IF Åsarna
 Sigrid Karlström (-07)IF Åsarna
 Kula (20)
 Ainasoja Natalie (-07)IK Falken
 Bodbacka Anjelica (-08)IK Falken
 Tarvonen Amanda (-07)IK Falken
 Sandberg Nova (-08)Larsmo IF
 Svenlin Lina (-07)Larsmo IF
 Vikström Venla (-07)Larsmo IF
 Nylund Tuva (-07)Vasa Idrottssällskap
 Smedlund Bianca (-07)IF Drott
 Westerlund Denise (-07)IF Drott
 Hartvik Iza (-08)IF VOM
 Öling Lovisa (-09)IF VOM
 Österberg Linn (-07)IF VOM
 Bergman Elin (-08)IF Kraft Friidrott
 Nybäck Anna (-07)IF Nykarlebynejden
 Stråka Nathalie (-08)IF Nykarlebynejden
 Ahlskog Siri (-09)IF Åsarna
 Holmbäck Jennifer (-09)IF Åsarna
 Holmlund Emilia (-08)IF Åsarna
 Ljungberg Ronja (-07)IF Åsarna
 Nyberg Ellen (-08)IF Åsarna
 1000m g (13)
 Bodbacka Anjelica (-08)IK Falken
 Finne Jeanessa (-08)IK Falken
 Nylund Tuva (-07)Vasa Idrottssällskap
 Östman Ines (-07)IF Drott
 Markén Saga (-10)IF VOM
 Markén Winnie (-08)IF VOM
 Snickars Lea (-09)IF Kraft Friidrott
 Wilma Nyman (-08)IF Kraft Friidrott
 Ström Liza (-08)IF Nykarlebynejden
 Ström Ronja (-08)IF Nykarlebynejden
 Holmlund Emilia (-08)IF Åsarna
 Ljungberg Ronja (-07)IF Åsarna
 Nyberg Ellen (-08)IF Åsarna
 4 x 600m (7)
 IK Falken lag 1IK Falken
 
 IK Falken lag 2IK Falken
 
 IK Falken lag 3IK Falken
 
 Vasa Idrottssällskap lag 1Vasa Idrottssällskap
 
 IF VOM lag 1IF VOM
 
 IF Nykarlebynejden lag 1IF Nykarlebynejden
 
 IF Nykarlebynejden lag 2IF Nykarlebynejden
 

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan