Online anmälningar - DM 14/15/17/19 12-13.7

På svenska  | Suomeksi
Antal totalt per gren »»
Klicka på föreningens namn för att se anmälda från vald förening.

KlassGrenNamnFöreningPBSB
H-19
 100m (1)
 Backlund Maxim (-99)IF Nykarlebynejden
 200m (1)
 Backlund Maxim (-99)IF Nykarlebynejden
 400m (1)
 Kronqvist Robin (-00)IK Falken
 800m
 1500m
 5000m
 110mh
 400mh
 Höjd
 Stav
 Längd
 3-steg
 Kula
 Diskus
 Slägga
 Spjut
D-19
 100m (2)
 Rönnqvist Katarina (-99)IF Fyren
 Östman Maria (-00)Vasa Idrottssällskap
 200m
 400m (1)
 Björk Elin (-99)IK Falken
 800m (1)
 Björk Elin (-99)IK Falken
 1500m
 3000m
 100mh
 400mh (1)
 Östman Maria (-00)Vasa Idrottssällskap
 Höjd
 Stav
 Längd
 3-steg
 Kula
 Diskus (1)
 Hagback Ellen (-00)Tjöck IK
 Slägga (1)
 Hagback Ellen (-00)Tjöck IK
 Spjut
P-17
 100m (6)
 Söderman Alfons (-01)IF Drott12,1112,11
 Mulders Lucas (-01)Vasa Idrottssällskap12,0012,00
 Höglund Josef (-02)IK Falken
 Sandvik Anton (-01)IF VOM
 Portin Steven (-02)IK Falken11.3811,38
 Åhman Johannes (-02)IF Drott12,1112,11
 200m (3)
 Mulders Lucas (-01)Vasa Idrottssällskap24,1224,12
 Sandvik Anton (-01)IF VOM
 Åhman Johannes (-02)IF Drott
 400m (5)
 Mulders Lucas (-01)Vasa Idrottssällskap56,4756,47
 Björkell Viktor (-02)Vasa Idrottssällskap
 Cheraghi Ali Reza (-01)IK Falken55,4055,40
 Höglund Josef (-02)IK Falken
 Åhman Johannes (-02)IF Drott
 800m (3)
 Björkell Viktor (-02)Vasa Idrottssällskap
 Höglund Josef (-02)IK Falken
 Cheraghi Ali Reza (-01)IK Falken2.07,002.10,00
 1500m (1)
 Ehrs Johannes (-02)IF VOM
 3000m (1)
 Ehrs Johannes (-02)IF VOM
 110mh
 400mh (1)
 Åhman Johannes (-02)IF Drott
 Höjd
 Stav
 Längd
 3-steg
 Kula (1)
 Söderman Alfons (-01)IF Drott12,7812,78
 Diskus (1)
 Åhman Johannes (-02)IF Drott
 Slägga
 Spjut (1)
 Söderman Alfons (-01)IF Drott39,5539,55
F-17
 100m (5)
 Parkkinen Moa (-02)IF Drott
 Sundqvist Wilma (-02)IF Kraft Friidrott
 Lipkin Emma (-01)IF Kraft Friidrott
 Svedman Ida (-02)IF Kraft Friidrott
 Nyman Matilda (-02)IF Drott
 200m
 400m (1)
 Rintanen Fanny (-02)IF VOM
 800m (3)
 Rintanen Fanny (-02)IF VOM2.32,222.32,22
 Finne Suzette (-02)IK Falken
 Suvanto Eveliina (-02)IK Falken
 1500m (2)
 Finne Suzette (-02)IK Falken
 Suvanto Eveliina (-02)IK Falken
 3000m
 100mh
 400mh
 Höjd (1)
 Myntti Victoria (-01)IF Drott
 Stav (1)
 Parkkinen Moa (-02)IF Drott
 Längd (4)
 Parkkinen Moa (-02)IF Drott
 Myntti Victoria (-01)IF Drott
 Svedman Ida (-02)IF Kraft Friidrott
 Nyman Matilda (-02)IF Drott
 3-steg (3)
 Sundqvist Wilma (-02)IF Kraft Friidrott
 Myntti Victoria (-01)IF Drott
 Nyman Matilda (-02)IF Drott
 Kula (1)
 Källberg Elin (-02)Vasa Idrottssällskap
 Diskus (3)
 Sabel Olivia (-02)IF Femman
 Källberg Elin (-02)Vasa Idrottssällskap
 Karlström Erica (-02)IF Nykarlebynejden
 Slägga (3)
 Bos Ellen (-02)Vasa Idrottssällskap
 Sundqvist Wilma (-02)IF Kraft Friidrott
 Karlström Erica (-02)IF Nykarlebynejden
 Spjut (3)
 Sabel Olivia (-02)IF Femman
 Källberg Elin (-02)Vasa Idrottssällskap48,9048,90
 Sundqvist Wilma (-02)IF Kraft Friidrott
P-15
 100m (1)
 Mulders Elias (-03)Vasa Idrottssällskap13,0113,01
 800m (2)
 Smeds Jacob (-03)IF VOM
 Markén Leonard (-03)IF VOM
 100mh
 300m (2)
 Mulders Elias (-03)Vasa Idrottssällskap42,8042,80
 Markén Leonard (-03)IF VOM
 300mh
 2000m
 Höjd
 Stav
 Längd (1)
 Michael Rännar (-03)IF VOM
 3-steg (1)
 Michael Rännar (-03)IF VOM
 Kula
 Diskus
 Slägga
 Spjut
 3000m g
F-15
 100m (4)
 Hultholm Nicole (-03)IF Fyren
 Byström Laura (-03)IK Falken
 Rönnskär Andrea (-03)IK Falken
 Stenroos Belinda (-03)IF Nykarlebynejden
 800m (1)
 Nyback Michelle (-03)IF Nykarlebynejden
 300m (1)
 Byström Laura (-03)IK Falken
 80mh (3)
 Rönnskär Andrea (-03)IK Falken
 Back Hanna (-03)IF Nykarlebynejden
 Sundvik Tindra (-03)IF Nykarlebynejden
 300mh (2)
 Byström Laura (-03)IK Falken
 Back Hanna (-03)IF Nykarlebynejden
 2000m (1)
 Nyback Michelle (-03)IF Nykarlebynejden
 Höjd
 Stav
 Längd (4)
 Tikkala Johanna (-03)IF Kraft Friidrott
 Rönnskär Andrea (-03)IK Falken
 Sundvik Tindra (-03)IF Nykarlebynejden
 Back Hanna (-03)IF Nykarlebynejden
 3-steg (3)
 Rönnskär Andrea (-03)IK Falken
 Sundvik Tindra (-03)IF Nykarlebynejden
 Back Hanna (-03)IF Nykarlebynejden
 Kula (5)
 Hautamäki Wilma (-03)IK Falken
 Nyback Nathalie (-03)IF Nykarlebynejden
 Nyback Michelle (-03)IF Nykarlebynejden
 Tikkala Johanna (-03)IF Kraft Friidrott
 Granö Carolina (-03)IK Falken
 Diskus (5)
 Hautamäki Wilma (-03)IK Falken
 Karlsson Michelle (-03)Vasa Idrottssällskap
 Nyback Michelle (-03)IF Nykarlebynejden
 Hagman Sofia (-03)IK Falken
 Granö Carolina (-03)IK Falken
 Slägga (4)
 Nyback Nathalie (-03)IF Nykarlebynejden
 Hagman Sofia (-03)IK Falken
 Hautamäki Wilma (-03)IK Falken
 Granö Carolina (-03)IK Falken
 Spjut (3)
 Hautamäki Wilma (-03)IK Falken
 Karlsson Michelle (-03)Vasa Idrottssällskap
 Nyback Nathalie (-03)IF Nykarlebynejden
 3000m g
P-14
 100m (3)
 Rintanen Elias (-04)IF VOM
 Dway Sel Ber (-04)Larsmo IF
 Höglund Isak (-04)IF Drott
 800m (3)
 Åbro Jonas (-06)IF Nykarlebynejden
 Ehrs Jakob (-04)IF VOM
 Bengs Jeremias (-04)IF Kraft Friidrott
 100mh
 300m (2)
 Rintanen Elias (-04)IF VOM41,4341,43
 Höglund Isak (-04)IF Drott
 300mh
 2000m (3)
 Wikblom Melker (-06)IF Nykarlebynejden
 Ehrs Jakob (-04)IF VOM
 Bengs Jeremias (-04)IF Kraft Friidrott
 Höjd (1)
 Höglund Isak (-04)IF Drott
 Stav
 Längd
 3-steg
 Kula (3)
 Bäck Joakim (-04)IF Nykarlebynejden
 Nordgren Lucas (-04)IF Kraft Friidrott
 Hiltunen Viggo (-04)Larsmo IF
 Diskus (2)
 Bäck Joakim (-04)IF Nykarlebynejden
 Nordgren Lucas (-04)IF Kraft Friidrott
 Slägga
 Spjut (1)
 Hiltunen Viggo (-04)Larsmo IF
 3000m g
F-14
 100m (11)
 Haglund Emma (-04)Larsmo IF
 Fors Emma (-04)IK Falken
 Höglund Tilda (-04)IF Drott
 Holm Thilde (-04)IF Nykarlebynejden
 Ström Laura (-04)IF Nykarlebynejden
 Forss Amanda (-04)IF Femman
 Svenlin Malin (-04)Larsmo IF
 Östman Fanny (-04)IF Drott
 Vikström Fanny (-04)IK Falken
 Lärka Ida (-04)IF Kraft Friidrott
 Stenlund Natalie (-04)IF Kraft Friidrott
 800m (2)
 Ström Laura (-04)IF Nykarlebynejden
 Westerlund Teodora (-04)IF Drott
 300m (3)
 Höglund Tilda (-04)IF Drott
 Ström Laura (-04)IF Nykarlebynejden
 Östman Fanny (-04)IF Drott
 80mh (1)
 Westerlund Teodora (-04)IF Drott
 300mh (2)
 Holm Thilde (-04)IF Nykarlebynejden
 Westerlund Teodora (-04)IF Drott
 2000m (1)
 Westerlund Teodora (-04)IF Drott
 Höjd (1)
 Haglund Emma (-04)Larsmo IF
 Stav (2)
 Vikström Felicia (-04)Larsmo IF
 Westerlund Teodora (-04)IF Drott
 Längd (3)
 Höglund Tilda (-04)IF Drott
 Vikström Fanny (-04)IK Falken
 Lärka Ida (-04)IF Kraft Friidrott
 3-steg (1)
 Ström Laura (-04)IF Nykarlebynejden
 Kula (3)
 Lindström Felicia (-04)IF Femman
 Forss Amanda (-04)IF Femman
 Parhiala Emmi (-04)IK Falken
 Diskus (3)
 Lindström Felicia (-04)IF Femman
 Westerlund Teodora (-04)IF Drott
 Parhiala Emmi (-04)IK Falken
 Slägga (1)
 Parhiala Emmi (-04)IK Falken
 Spjut (2)
 Parhiala Emmi (-04)IK Falken
 Cederholm Malin (-06)IF Nykarlebynejden
 3000m g

Kalender


»» Förstora kalendern

Sponsorer

KD Soft

Aktia

Folkhälsan